ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.09.2016, Miroslav Mayer

Motor přivítá na svém ledě nováčka soutěže Frýdek–Místek

ČESKÉ BUDĚJOVICE — ČEZ Motor už se rozjíždí a vyhrál poslední dva zápasy. Nyní ho čeká nováček soutěže HC Frýdek–Místek. Potvrdí Jihočeši roli favorita a posunou se vzhůru tabulkou? To se dozvíme ve středu od 17.30 v Budvar aréně.

O soupeři – HC Frýdek–Místek

Tým HC Frýdek–Místek je nováčkem WSM ligy. Od roku 2015 je partnerským týmem HC Oceláři Třinec a z tohoto partnerství by měla profitovat obě mužstva. Každopádně tým ze severní Moravy netrpí žádným nováčkovským komplexem. Na tiskové konferenci před začátkem sezóny také trenér Jiří Juřík řekl: „Vstupujeme do soutěže s pokorou k soupeři, ale chceme praktikovat náš hokej, který bude agresivní a jak jsme říkali už před sezónou, rozhodně nechceme být do počtu,“

Toto tvrzení zatím platí, neboť nováček odehrál v soutěži již pět zápasů a jen v jediném nebodoval a to hned v prvním kole na ledě Kadaně. Se ziskem devíti bodů mu patří šestá příčka, ale na vedoucí Slavii ztrácí pouhé dva body. Zároveň jeho náskok na Motor je tři body. Pokud Jihočeši doma potvrdí roli favorita, bodově se na svého soupeře dotáhnou.

O tom, že se nebude jednat o slabého soupeře, svědčí i to, že se Severomoravané po vysokém vedení soupeře neskloní, ale dokáží se zvednout a zápas otočit. To se stalo v domácím utkání s Ústí nad Labem, kde otočili zápas ze stavu 3:6 na konečných 7:6, když v závěrečné třetině dali hned čtyři branky.

Přijede Jank?

Odchovanec klubu Bohumil Jank přestoupil z Hradce Králové do Třince, ale v této sezóně odehrál již dva zápasy za Frýdek–Místek. Připsal si dokonce i dvě asistence.

5. Kolo HC Frýdek–Místek – HC Prostějov 4:3p 1:1, 1:0, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky:11. Franek (Kanko, Chmielewski), 27. Cienciala (Chmielewski, Luka), 48. Chmielewski (Cienciala, Luka), 63. Klimša (Chmielewski) – 4. Fiala (Holík, T. Kvapil), 51. Rudovský ( Novák, Holík), 56. Venkrbec (Holík, Luňák).

Sestava: Šimboch (Daneček) – Roupec, Kania, Adámek, Jeník, Matyáš, Michal Roman, L. Doudera, Jank – Chmielewski, Cienciala, Luka – Klimša, Káňa, O. Kovařčík – Christov, M. Kovařčík, Kanko – Franek, Jaroš, Meidl.


6. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

HC Frýdek–Místek

středa 21.9, 17:30
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Motor se dostává pomalu do očekávaných otáček. To, že doma jsou Jihočeši skvělí, už ukázala příprava a potvrdilo se to i v prvním zápase s Mostem. Naposledy dokázali Budějovičtí vyhrát i v Kadani a tak se snad blýská na lepší časy. Každopádně každý „brejk“ je nutno potvrdit a to by se mělo stát právě v zápase s Frýdkem–Místkem v Budvar aréně.

Výborný výkon předvedl i brankář Gába a trenéři tak budou mít příjemný problém, kterého z brankářů do zápasu postavit. Pro Gábu hovoří skvělý výkon i statistiky z přípravných zápasů a Bláha zase doma vychytal čisté konto s Mostem.

Na tiskové konferenci do zápase s Mostem trenér Stavjaňa slíbil, že by se v zápase se Severomoravany mohla objevit i nová posila, kterou ještě diváci v Českých Budějovicích neměli možnost vidět na vlastní oči – Angelo Esposito.

Statistiky


6. kolo
ČEZ Motor České Budějovice
vs
HC Frýdek–Místek
9.
Umístění v tabulce
6.
4 /2 – 0 – 0 - 2
14:9 / 6
Statistiky v sezoně
5 / 2 – 1 – 1 – 1
21:21 / 9
Luboš Rob – 5bodů (3+2)
Nejproduktivnější hráč
Aron Chmielewski – 7 bodů (3+4)
Luboš Rob – 3
Nejlepší střelec
Petr Kanko, Tomáš Franek – 4
Michal Chovan – 4
Nejlepší nahrávač
Chmielewski, Klimša, Luka – 4
Žiga Pavlin – 3 body (2+1)
Nejproduktivnější obránce
Jan Zahradníček – 2 body (1+1)
Žiga Pavlin, Pavel Pýcha (+5)

Dušan Žovinec (-3)
+/- bodování
Bohumil Jank (+4)
David Roupec (-5)
David Kuchejda – 6
Nejtrestanější hráč
Christov, Doudera, Meidl, Cineciala – 6
David Gába 96,77 % – 1,00
Ondřej Bláha 91,36 % – 2,33
Brankáři: úspěšnost zásahů – průměr branek
Juraj Šimboch 89,89 % – 3,35
Lukáš Daneček 85,19 % – 5,00
Sociální sítě

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů, v nichž...

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo motorácké srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů,...

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...