ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.04.2017, Filip Kortus

Tomáš Nouza ozdobil svůj návrat krásnou brankou

Na ledě se rval do roztrhání těla, vstřelil gól a byl jedním z nejlepších v celém utkání. Přesto nemohl být po utkání ani trochu spokojen. Útočník Tomáš Nouza se vrátil po zranění do sestavy Motoru a ve druhé třetině krásnou brankou vyrovnal. Ve třetí ovšem hosté ujeli do rychlého brejku a rozhodli o třech bodech putujících na Vysočinu.

Ve druhé třetině jste se i díky Vaší brance vrátili do hry. Co chybělo, abyste si ze zápasu odnesli alespoň nějaký bod?
Těžko říct, co tomu chybělo. Rozdílová branka, kterou trefila Jihlava ve třetí třetině. Všichni jsme bojovali, dřeli do posledních minut, ale nemáme ani bod. Chtěli jsme chodit hodně do branky, ale zase to bylo jako vždy s Jihlavou.

I přes porážku šance na postup rozhodně není v rovině teorie. Na Pardubice a Karlovy Vary ztrácíte bod, stačí v posledních dvou zápasech dvakrát vyhrát.
Budeme bojovat do posledního dechu, v následujících dvou utkáních necháme všechno.

Téměř dva měsíce jste nehrál vinou zranění. Jak jste cítil po fyzické stránce?
Až tak náročné na fyzičku to nebylo, spíše mi po delším herním výpadku chyběla větší lehkost. A větší cit na kotouči.

Rozhodl jste se sám, že půjdete do utkání?
Celou dobu mého zranění jsme komunikovali s trenéry a vše se odvíjelo od zraněné ruky. Šance nastoupit už byla dříve, ale po domluvě jsme se rozhodli, že to ještě není na hraní. Nechali jsme to až na domácí zápas s Jihlavou.

Nevyděsil jste se, když se trenér rozhodl hrát celé utkání na tři formace? Nebál jste se, abyste to po zranění zvládl?
Celou dobu jsem trénoval, tudíž jsem se výkonu po fyzické stránce nebál. Měli jsme kvalitní letní přípravu, navíc jsme celou sezonu směřovali k tomu, abychom byli dobře připraveni na vrchol sezony. V tom nevidím problém.

Při gólové střele jste viděl mezírku u tyčky nebo jste střílel naslepo?
Viděl jsem ji. Vybruslil jsem zpoza branky a viděl jsem, že jde brankář dolů. Trochu štěstí jsem při střele měl, ale dírka tam byla.

Vzpomněl jste si při střele na pokyn od brankáře, že na urostlého Miroslava Svobodu máte střílet do horních pater branky?
Při brance jsem na to nemyslel, vyplynulo mi to ze situace. Jinak jsme si to říkali. Je to vysoký brankář, který má spodek branky dobře pokrytý. Střely jsme chtěli směrovat nahoru.

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...