ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.04.2018, Filip Kortus

Zápisník Vojtěcha Doktora z mistrovství osmnáctek v Čeljabinsku - 1. díl

Č e l j a b i n s k - Ve čtvrtek odstartovalo v ruských městech Čeljabinsku a Magnitogorsku mistrovství světa do osmnácti let. Motor má na něm jednoho zástupce, kterým je obránce Vojtěch Doktor. Zarputilý bek bude přímo z místa poskytovat pravidelný deník, kterým čtenářům přiblíží šampionát na jihu Uralu.

O přípravném kempu

Celou přípravu jsme začali kempem v Rokycanech. Počet hráčů postupně narůstal, někdo se připravoval týden, někdo všechny tři týdny, zkrátka podle toho, jak komu skončila sezona. Postupně se formovala sestava, která nakonec odletěla do Čeljabinsku. Snažili jsme se co nejvíce dostat do systému, který chceme praktikovat. Odehráli jsme i jedno přípravné utkání, kdy jsme porazili juniorku Plzně. Jistě nám to pomohlo i třeba z hlediska toho, že jsme se postupně dostávali do zápasového tempa. Po utkání následovala nominační tisková konference, kde trenér vybral hráče na šampionát.

O zázemí v dějišti turnaje

Do Ruska jsme letěli dlouho, ale cestovali jsme v noci, takže jsme většinu letu prospali. Časový posun je o tři hodiny dopředu, což není nic hrozného. Je o nás postaráno velice dobře, nemůžeme si stěžovat. Bydlíme na útulném hotelu zhruba dvacet minut cesty od Traktor arény. Na tréninky a zápasy jezdíme autobusem, v krajním případě trénujeme na další ledové ploše, jež je nedaleko našeho hotelu. Hala Traktoru Čeljabinsk je opravdu krásná, co jsem slyšel, tak byla postavena nedávno a je to znát. Čekat nás v ní budou čtyři zápasy základní skupiny.

O přípravě k prvnímu zápasu šampionátu

V úvodním duelu narazíme na sousedy ze Slovenska a nečeká nás vůbec nic lehkého. V týdnu jsme sehráli přípravné střetnutí s Běloruskem, které jsme nedokázali vyhrát. Na vině dle mého byla velká únava a přechod na širší kluziště, s čímž jsme se dlouho vyrovnávali. Rozměry ledové plochy jsou opravdu velké, snad nám to už v turnaji nebude dělat problém. Před utkáním se Slováky jsme dopilovávali poslední detaily a už jsme nažhaveni na první duel v turnaji.

Sociální sítě

#REPORT: @VHK_Vsetin - Motor 2:3 ?Vykradli jsme Lapač a ze Vsetína vezeme všechny tři body! Více??bit.ly/2Pcrswl

Za půl hodiny nás čeká těžký duel na půdě @VHK_Vsetin. Dokážeme přivést na jih Čech tři body? #VSEvCEB #dnesnisestava

I nadále probíhá dražba loňských hraných dresů Motoru. Dresů, které pomáhali vybírat samotní fandové. Nebyl by to hezký dárek?...

#PREVIEW: 15. kolo @VHK_Vsetin První čtvrtinu uzavřeme na Lapači, kde hrajeme ve středu od 17:30. Více??bit.ly/2QUaekl

×
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 16:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
ČEZ Motor Č. Budějovice