ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.04.2018, Filip Kortus

Zápisník Vojtěcha Doktora z mistrovství osmnáctek v Čeljabinsku – 4. díl

Čeljabinsk - Základní skupinu má česká osmnáctka na mistrovství světa v Rusku za sebou, nyní jdou na řadu vyřazovací boje. V nich narazí svěřenci Davida Bruka na favorita turnaje z Kanady, se kterým se národní tým utká v Magnitogorsku. Blíže o turnaji prozradil obránce českého týmu Vojtěch Doktor.

O porážce s Finy

Čekalo nás nesmírně kvalitní mužstvo. Finové dokázali v předchozím zápase porazit Rusy a měli jisté první místo. Věděli jsme, jak hrají, už jsme s nimi několikrát hráli. Do první třetiny jsme vstoupili dobře, měli jsme navrch, ale neproměňovali jsme šance. Ve druhé třetině jsme nepochopitelně přestali hrát a soupeř nám nasázel čtyři branky. V závěru jsme se zvedli, třetí třetina se nám povedla a mohli jsme se trefit více než dvakrát. Doufám, že poslední část zápasu nás nakopne do čtvrtfinále.

O klíčovém čtvrtfinále

Skupina se nám úplně nepovedla, jdeme do pavouku až ze čtvrtého místa, což není ideální. Nyní je ale před námi výzva, kterou když zvládneme, tak nás výsledky ve skupině nemusí trápit. Čtvrtfinále je o úspěchu nebo neúspěchu na turnaji a my máme možnost dostat se mezi nejlepší čtyřku. Uděláme pro to maximum.

O soupeři mezi nejlepší osmičkou

Do poslední chvíle se rozhodovalo mezi Kanadou a Švédskem. Nakonec to vyšlo na javorové listy, což by nám dle mého mohlo vyhovovat více. Osobně jsem proti Kanadě nehrál, ale kluci, co proti ní nastoupili ve finále na Memoriálu Ivana Hlinky, říkali, že mají v týmu velké a důrazné hráče. Snaží se o častou střelbu, mají v týmu plno šikovných hráčů. Uvidíme, jak se s tím popereme.

Sociální sítě

#REPORT: @VHK_Vsetin - Motor 2:3 ?Vykradli jsme Lapač a ze Vsetína vezeme všechny tři body! Více??bit.ly/2Pcrswl

Za půl hodiny nás čeká těžký duel na půdě @VHK_Vsetin. Dokážeme přivést na jih Čech tři body? #VSEvCEB #dnesnisestava

I nadále probíhá dražba loňských hraných dresů Motoru. Dresů, které pomáhali vybírat samotní fandové. Nebyl by to hezký dárek?...

#PREVIEW: 15. kolo @VHK_Vsetin První čtvrtinu uzavřeme na Lapači, kde hrajeme ve středu od 17:30. Více??bit.ly/2QUaekl

×
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 16:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
ČEZ Motor Č. Budějovice