ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.08.2018, Denisa Józsová

Odveta je tady! Do Budvar arény přijede plzeňská Škoda

Českobudějovičtí fanoušci se konečně dočkali! Motor totiž čeká druhé přípravné utkání proti Plzni, poprvé však budou hrát Jihočeši v Budvar aréně. V prvním zápase zvítězil tým ze západu Čech 4:1. Podaří se Budějovicím ve druhém zápase zvítězit? Utkání startuje v 17:30, vstupenky můžete kupovat online. Pro diváky budou otevřeny pouze vchody od řeky, kde bude u letního kina i venkovní občerstvení, uvnitř budou otevřeny bufety pod tribunami B a C. Pokud se nebudete moci dostavit, bude ze zápasu připraven textový přenos.

První utkání na západě Čech

První zápas sehráli hokejisté Plzně a Českých Budějovic na ledě Škody. Trenér Václav Prospal vyslal do boje velmi omlazenou sestavu a v bráně dostal přednost Jan Strmeň před Danielem Svobodou. Za Západočechy nastoupili také dva hráči, kteří v loňské sezóně oblékali jihočeský dres – Václav Nedorost a Roman Vráblík. Plzeňský tým byl v utkání lepší a připsal si zaslouženou výhru 4:1. Přes čtyři inkasované góly se v bráně skvěle uvedla nová akvizice Jan Strmeň, nebýt jeho skvělých zákroků, mohl být rozdíl mnohem vyšší. Světlou stránkou také byla kondiční připravenost Budějovických. Jedinou branku Motoru vstřelil Jakub Káník, který se prosadil nádhernou ranou do růžku Frodlovy brány.

Sestavy z prvního zápasu

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Kvasnička, Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Pulpán, Vráblík, Allen – Nedorost, Němec, Gulaš – Stach, Preisinger, Indrák – D. Kindl, Kracík, Eberle – Kantner, Kodýtek, Pour.

HC Motor České Budějovice: Strmeň (Svoboda) – Pýcha, Pavlin, Kachyňa, Plášil, Dudáček, Dosek – Čermák, Bradley, Doležal – Babka, Dančišin, Šulek – Heřman, Čížek, Doktor – Káník, Krcho, Silný.

O změnách v Motoru

Jak již bylo dopředu avizováno, po tomto utkání proběhly v jihočeském týmu první změny. S týmem dále nebudou pokračovat Stanislav Dosek, Daniel Dudáček, Jakub Káník, Vojtěch Krcho a Michal Silný. Tento výběr okomentoval Václav Prospal těmito slovy: „Takřka čtyři týdny trénujeme na ledě a hráče jsme celou dobu bedlivě pozorovali. Viděli jsme je i v zápasech, které se hrály mezi sebou a na základě toho jsme vyhodnotili, kdo v týmu nebude dál pokračovat.“ Poslední dva jmenovaní se zapojí do přípravy s juniorkou, zatímco Stanislav Dosek bude bojovat o místo v americké juniorské lize. Dudáček a Káník si budou hledat angažmá jinde.

Předzápasové okénko Aleše Tottera

"Stejně jako v Plzni budeme hrát na šest obránců a dvanáct útočníků. Změn v sestavě bude několik, nastoupí všichni zdravotně připravení hráči, kteří v Plzni nehráli. Hodně času jsme v pondělí strávili u videa a věříme tomu, že výkon i výsledek budou oproti poslednímu utkání lepší. Pokud zlepšíme některé prvky ve hře a budeme věřit systému, který praktikujeme, tak v úterý můžeme uspět. V nové sezoně nás čeká první domácí utkání a chceme, aby bylo vidět aktivní pojetí hry od samého začátku. Kádr i realizační tým se obměnil a je důležité, abychom naplnili fanouškovská očekávání.

2. přípravné utkání

ČEZ Motor České Budějovice

HC Škoda Plzeň

úterý 7. srpna 2018, 17:30
Budvar aréna

Foto: Michal Straka
Sociální sítě

První čtvrtinu @Chanceliga uzavíráme na ledě @LHK_Prostejov. Jakým výsledkem podle vás dnešní utkání skončí? #hcmotor...

V srpnu oslavila naše legenda JIŘÍ LÁLA šedesát let a při středečním duelu dostal i památeční dres. #Lala #legenda #60

#PREVIEW: 15. kolo @LHK_Prostejov Motor bude usilovat o páté vítězství v řadě na ledě Prostějova.hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Dnes si @romanprikryl10 a @_svach_ zasportovali s deváťáky na ZŠ Nerudova. ????? #hcmotor #zakladniskola #nerudovka

×
×
Odehrané v 17:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v   | U20
Verva Litvínov
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 12:00 | U17
HC Tábor
ČEZ Motor Č. Budějovice