ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.09.2018, Filip Kortus

Těžká zkouška ve druhém kole, Motor jede do Jihlavy

Po vítězné premiéře v novém ročníku Chance ligy čeká Motor těžká šichta. Ve druhém kole vyrazí svěřenci trenéra Prospala na led Jihlavy, která se po sezoně vrátila do druhé nejvyšší soutěže. Zápas na Horáckém zimním stadionu začíná v 17:30 a můžete ho sledovat v textovém přenosu zde nebo v přímém přenosu na hokejka.tv.

Dukla Jihlava

Jihlavská Dukla má za sebou strastiplný ročník. Po více než deseti letech se sice probojovala mezi elitu, ovšem body sbírala pomálu a základní část zakončila na předposlední příčce. Stejné umístění jí patřilo i po play out, tím pádem musela do barážových bojů. V nich to dlouho vypadalo, že Dukla uhájí extraligovou příslušnost, jenže nakonec o pouhý bod sestoupila zpět do druhé nejvyšší soutěže.

V letní přestávce se kádr Jihlavy obměnil opravdu ve velkém. Novými posilami se stali například exbudějovický útočník Vlastimil Dostálek, Matěj Pekr, Miha Štebih, Petr Štindl nebo švédský brankář Lundström. Kádr naopak opustili Lukáš Žálčík, Jakub Škarek, Petr Straka, Jiří Rys nebo Radek Hubáček. Trenérem zůstal Petr Vlk.

Sestava Jihlavy z minulého zápasu proti Přerovu:

Brož (41. Lundström) – J. Pohl, Štindl, Váňa, Suchánek, Půža, Kajínek, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, Hrníčko, Čermák.

Naposledy se Motor utkal s Duklou v baráži 2017, po které Jihlava postoupila do extraligy.

2. kolo

Dukla Jihlava

ČEZ Motor

Pondělí 10. září 2018, 17:30, Horácký zimní stadion

Z tábora Jihočechů

I Jihočeši přes letní přestávku značně změnili kádr včetně trenérské dvojice. Už v přípravě předváděl Motor dobré výkony a přenesl si to i do startu sezony. Proti Benátkám vstoupil do nového ligového ročníku úspěšně, když na svém ledě vyhrál v poměru 5:1. Dvakrát se trefil obránce Pavlin, po jedné brance přidali Martin Novák, Endál a Bradley. Dobře se prezentoval i brankář Strmeň, který inkasoval pouze jednou.

Sestava Motoru z posledního zápasu proti Benátkám:

Strmeň – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Bradley, Šimánek – Beránek, R. Přikryl, Z. Doležal – Heřman, Doktor, Babka.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Čeká nás soupeř, který ještě loni hrál v nejvyšší soutěži. Domácí budou namotivovaní, představí se po prohře v Přerově poprvé před domácími fanoušky. Chceme se soustředit především na sebe, nerozlišujeme, jestli hrajeme doma nebo venku. Budeme se snažit prezentovat stylem, který jsme částečně předvedli proti Benátkám. Věříme, že na Vysočinu dorazí plno našich fanoušků a na zápase bude panovat dobrá atmosféra. Pokud budou všichni zdravotně připraveni, tak bychom měli nastoupit ve vítězné sestavě."

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...