ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.01.2019, Filip Kortus

Motor jede na Lapač. Porazí Vsetín i potřetí?

Třetí čtvrtina základní části uzavírá své brány, Motor v ní čeká už poslední zápas. Podruhé v sezoně se vydá do Vsetína, se kterým zatím nepustil ani bod. Podaří se mu to i ve třetím vzájemném měření sil? Zápas 45. kola Chance ligy začne v 17:30 a můžete ho sledovat na Hokejka TV či textově na onlajny.com.

VHK ROBE Vsetín

Valaši nezačali sezonu nijak ideálně, ale postupem času se rozehráli k velkým výkonům. Po prvních pěti kolech, ve kterých Vsetín vyhrál pouze jednou, rozjel sérii osmi výher v řadě a dostal se do horních pater tabulky. V nich se pohybuje až do teď. Aktuálně mu patří třetí pozice, a to i díky tomu, že v posledních deseti zápasech slavil hned devětkrát výhru. Naposledy svou formu potvrdil v Přerově, kde vyhrál 4:2.

Hlavní hvězdou týmu se stal exbudějovický útočník a jihočeský odchovanec Luboš Rob mladší. Kondorovi, jak zní jeho přezdívka, se v probíhajícím ročníku extrémně daří, když si ve 41 zápasech připsal už padesát bodů a s třiceti góly s přehledem vládne střelcům v celé soutěži. Daří se i jeho parťákům z formace Antonínu Pechancovi a Vítu Jonákovi, kteří mají na kontě více než čtyřicet kanadských bodů. V obraně je suverénně nejproduktivnější Ondřej Slováček.

V brance se pravidelně točí dvojice Gába - Šelepněv, přičemž o něco lepší úspěšnost má další budějovický odchovanec, který chytal i v posledním ligovém zápase.

Posledních pět zápasů

Přerov - Vsetín 2:4
Vsetín - Slavia 3:2p
Jihlava - Vsetín 2:3
Vsetín - Benátky 1:3
Vsetín - Poruba 5:0

Sestava z posledního utkání:

Gába – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.


45. kolo

VHK ROBE Vsetín

ČEZ Motor České Budějovice

Sobota 11.1.2019, 17:30, Zimní stadion Lapač

Z tábora Českých Budějovic

Jihočeši v posledním utkání ztratili body na vlastím ledě, když nestačili na ostravskou Porubu. Soupeře sice jasně přestříleli i přehráli, ale produktivní byl pouze celek nového trenéra Miloše Holaně. Je možné, že do dalšího utkání trenéři zamíchají sestavou. Na marodce zůstávají obránci Doktor s Kutlákem, do zápasu nejspíše nezasáhne ani Kanaďan Dunn.

Sestava z posledního utkání:

Strmeň – Fillman, Vydarený, M. Jandus, Plášil, Pavlin, Pýcha – Babka, Šimánek, Beránek – Z. Doležal, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák – Endál, R. Přikryl, Heřman – Dančišin.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Jedná se o velmi důležité utkání, bude to souboj o přední pozice v tabulce. Věřím, že tam pojedeme s čistou hlavou. Dvakrát jsme je v sezoně už porazili. Bude důležité jejich úvodní tlak ustát, jejich domácí prostředí je v začátku vždy nakopne. Věřím, že v sobě najdeme vůli a sebevědomí, díky kterému se nám podaří uspět. Zápasy s první čtyřkou se nám daří, snad v tom budeme pokračovat i v sobotu na Lapači. "

Sociální sítě

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

Vítězem G-car indexu za měsíc listopad se stal kapitán Pavel Pýcha, který posbíral 10 plusových bodů. A může se těšit na víkend s...

Ve čtvrtek 19.12. hrajeme speciální vánoční zápas pro @centrum_arpida, během kterého zazpívá @pekar87 a moderovat bude Jirka Mádl...

×
×
Dnes v 18:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
EC Red Bull Salcburk