ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.02.2019, Filip Kortus

Tým je vnitřně silný. Máme na to, abychom bojovali až do konce dubna, říká Aleš Totter

Základní část se pomalu blíží ke svému konci a Motor se v poslední době dostává do dobré formy. Před sobotním šlágrem na Kladně (16:00) hovořil pro klubový web asistent trenéra Aleš Totter, který mimo jiné mluvil o vnitřní síle týmu, o nasazování brankářů v závěru základní části nebo nacvičování přesilových her. Zároveň odůvodnil, proč nikdo na konci přestupového období na jih Čech nedorazil.

Po středeční výhře poskočili vaši svěřenci na třetí příčku v tabulce, z posledních sedmi utkání jste brali šest výher. Jak vidíte aktuální rozpoložení týmu?
Tým je stejně jako všichni ostatní v očekávání. Mužstvo má vnitřní sílu, je schopno až do konce dubna bojovat o extraligu. Dokázali jsme otočit nejvíce zápasů ze všech týmů, což značí, že to v nás je. Pokud zvýšíme důraz před brankou a budeme hladovější v zakončení, tak máme šanci se posunout o level výš. Snažíme se, abychom na začátku března byli kompletní. Hráče, kteří mají různé zdravotní problémy, se snažíme doléčit a dát jim dostatek času na uzdravení.

Mužstvo hned několikrát ztratilo body nejen na domácím ledě, což znamenalo i pád na čtvrté místo. Doufáte, že jste si už slabší období v sezoně vybrali?
Přišel odpočet bodů, měli jsme zápasy, které nám zkrátka nevyšly. V minulých sezonách se stávalo, že celek odehrál bez zakolísání celou základní část, jenže play off nebo baráž už tak dobré nebylo. Letos je mužstvo vnitřně silné a my věříme, že se to v pravých chvílích projeví. Energii z hráčů vycítíte, když jste s nimi každý den. Jsme přesvědčeni, že síla v nás je. Cesta až do baráže je těžká, my doufáme, že se nám vše vrátí. Letos je dle mého soudu velká šance na postup do extraligy, protože na posledních týmech extraligy je znát, že krvácí. Jsou zranitelní, byla by šance se přes ně dostat. Přejeme si také, aby nám diváci v klíčových momentech připravili pořádnou kulisu, která soupeřům výrazně ztíží zápasy v Budvar aréně.

Do konce základní části zbývá pouze osm kol. Na druhý Vsetín máte ztrátu tří bodů, na první Jihlavu je jich deset. Vytyčili jste si před play off cíl, že byste do vyřazovací části chtěli vykročit z prvního nebo druhého místa tabulky?
Žádný cíl nemáme. Čím výše se umístíme, tím lépe pro nás. Tabulka se mění po každém kole, uvidíme, kam nás to nakonec vynese. Ještě je ve hře plno bodů. Začínat všechny série a zároveň hrát případný rozhodující duel doma by byla obrovská výhoda, toho jsme si vědomi. Není ale třeba na sebe vytvářet tlak, že musíme skončit do prvních dvou míst. Play off je jiná soutěž, ani výhoda domácího prostředí nemusí nakonec nic znamenat.

V závěru přestupového období jste nakonec žádnou posilu nepřivedli. Jak jste dospěli k závěru, že už nikoho angažovat nebudete?
Hráči v našem týmu mají rozdělené role, nechávají každý den na zimáku všechno. Jsou ve výborné kondici, pracujeme s nimi. Nikdo vhodný na trhu nevyplaval, přestože různé varianty se objevily. Soupisku jsme pouze doplnili o juniory Daniela Dudáčka a Jana Tlačila.

Po polovině soutěže jste mluvil o tom, že v tréninku dostávají před nácvikem přesilových her přednost jiné činnosti. Už nastala doba, kdy se početním výhodám a nevýhodám plně věnujete?
Pravý čas přesilovek v tréninku teprve přijde. Každopádně se to zlepšuje, věříme, že speciální formace v pravý moment ukážou svou sílu. Nastane doba, kdy se tomu budeme věnovat ještě podrobněji. Chceme udržet všechny hráče ve hře a v dobré kondici. Jsou tam rezervy, za měsíc to snad bude vypadat ještě o dost lépe.

Jak plánujete do posledních kol nasazovat brankářskou dvojici?
Chceme je oba udržovat v rytmu. Konzultujeme s trenérem brankářů Standou Hrubcem, jakým systémem je budeme vytěžovat. Gólmani to vždy budou vědět dopředu, aby se mohli připravit. Bude to mít řád, oba dostanou před play off dostatek příležitostí.

V sobotu vás čeká šlágr na Kladně. Co od duelu očekáváte?
Kladenští budou mít oslavy šedesáti let od prvního titulu, bude i posunuté rozbruslení. Třikrát za sebou prohráli, takže hlavně pro ně to bude obtížné. Oni ví, že když v sobotu nevyhrají, tak s první trojkou prakticky ztratí kontakt. To může být výhoda pro nás. Do sestavy by se měli vrátit Mitch Fillman a Cody Bradley.

Sociální sítě

Fandové Motoru mohou opět volit dresy pro následující sezonu! Odkaz na hlasování je v BIU. #hcmotor #dresy #hlasovani

Už se stalo tradicí, že Motor dává před sezonou fanouškům vybrat varianty dresů, ve kterých bude jejich klub nastupovat celý rok....

99. narozeniny slaví nejstarší žijící český ligový hokejista Václav Lenc! V ČB hrál 13 sezon, debutoval už v roce 1938!K...

Odpoledne vyrážejí kluci na kola znovu, tentokrát na delší trasu. #hcmotor #soustredeni #Frymburk #cyklistika #TourDeLipno