ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.02.2019, Filip Kortus

Na ledě jsme byli živí, chválil tříbodový Martin Novák

Konečně se dočkal. Trefil se poprvé v roce 2019 a zhluboka si oddechl. Útočník Martin Novák měl v posledních zápasech velkou střeleckou smůlu, ale proti Havířovu přispěl jedním gólem a dvěma asistencemi ke kanonádě svého týmu a po zápase mohl být oprávněně spokojen.

Dá se po vysoké výhře nad Havířovem hovořit o nejlepším výkonu v sezoně?
Z hlediska výsledku rozhodně. Měli jsme čas nabrat síly, dát se dohromady. Na ledě jsme byli živí, všichni odvedli dobrý výkon.

Nakopla vás do dalšího průběhu utkání brzy vstřelená branka?
V sezoně jsme museli plno zápasů dotahovat, tentokrát jsme se trefili už ve druhém střídání a výrazně nás to nabudilo. Přijde mi, že je u nás velký rozdíl, jestli vedeme nebo prohráváme. Podařilo se nám několik zápasů otočit, ale stojí to spoustu sil.

Je potěšující, že jste soupeřům ukázali, jak produktivní dokážete být?
Dnes jsme se trefili po pěkných akcích, spadlo nám tam toho opravdu dost. Chce na to navázat, když se nám to povede častěji, zlobit se nebudeme.

Martin Novák proti Havířovu

Body: 3 (1+2)
Střely: 3
+/-: +1
Zblokované střely: 0
Čas na ledě: 13:23

Pomohla vám reprezentační přestávka a pár dní bez hokeje?
Dostali jsme na pár dní volno. Mohli jsme si vyčistit hlavy, nijak nemyslet na hokej. Zdravotně jsme se dali do pořádku a věřím, že nám to jen prospěje.

Na vstřelený gól jste čekal už několik kol. Ulevilo se vám, že jste se proti Slezanům trefil?
Vnitřně jsem měl opravdu velkou radost. Na gól jsem čekal dlouho, v letošním roce jsem se ještě netrefil. Tím, že jsem se netrefoval, jsem se snažil připravovat šance pro spoluhráče. Teď mám radost, že se to zase povedlo.

Hned po vstřelené brance jste připravil gól pro Davida Gilberta. Hned jste si na ledě více věřil, když jste prolomil dlouhé střelecké čekání?
Je třeba vyzdvihnout Karla Plášila, který mi dal kotouč parádně do jízdy. Obránci přede mnou stáli, takže jsem neměl tak těžké kolem nich projet. David šel dobře před branku, našel jsem ho a vyšlo nám to.

Sociální sítě

Akce pro naše fanoušky! V sobotu od 9:00 proběhne otevřený trénink, kdy naši trenéři budou udělovat pokyny do mikrofonů, aby si...

V sobotu v 9 hodin máte výjimečnou příležitost nahlédnout Motoru ''do kuchyně''. Otevřený trénink s pokyny trenéra Prospala v...

Ve včerejším večerním utkání jsme prohráli s Lincem, o jedinou naší trefu se postaral Jan Veselý. Foto: @bwlinz #priprava

REPORTÁŽ | Ani v dalším venkovním přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit, na ledě Lince jsme prohráli 1:4. bit.ly/2HcRHgC