ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.03.2019, Filip Kortus

Martin Novák uzavřel sérii kuriózním gólem. Počítá se, usmíval se po postupu

Čtvrtfinálovou bitvu Motor zvládl a jde dál. V semifinále narazí na jednoho z dvojice Vsetín - Kladno. "Osobně bych si přál Vsetín," říká útočník Martin Novák, který pomohl k postupu dvěma góly a jednou přihrávkou. Hlavně na druhou branku nejspíš jen tak nezapomene, protože nemusel ani vystřelit a přesto se mohl se spoluhráči radovat z gólu na 4:1.

Jak se vám hodnotí vítězná čtvrtfinálová série s Havířovem?
Byla to bezesporu náročná série. Soupeř hrál mimořádně zarputile, bylo to dost bojovné a neustále se hrálo do těla. Naštěstí nám pomohly venkovní zápasy, v nichž jsme byli stoprocentní.

Kde se podle vás série rozhodovala?
Klíčové zřejmě bylo, že jsme zvládli oba úvodní duely v Havířově. To nám opravdu hodně pomohlo. Za stavu 1:1 na zápasy bylo důležité získat druhý bod, což se nám povedlo.

V šestém zápase série už se zdálo, že soupeři dochází síly a ukazuje se vaše dobrá fyzická připravenost. Vnímal jste to stejně?
Už v předchozích zápasech se mi zdálo, že jsme na tom byli kondičně lépe, ovšem nebyli jsme schopni více se prosazovat. Góly dávala jen jedna formace a to není dobře. I kvůli tomu to bylo dlouho vyrovnané.

Oba dva prohrané zápasy přišly na domácí půdě. Čím si to vysvětlujete?
Mohli jsme být více nervózní, ale jinak nevím, čím to mohlo být. Důležitou roli mohla hrát i první vstřelená branka, museli jsme dotahovat. Věřím, že kdybychom dali první branku my, tak by se nám hrálo lépe. Je hlavní, že jsme to zvládli a postoupili dál.

Martin Novák v sérii proti Havířovu

Zápasy: 6
Body: 3 (2+1)
Střely: 5
Trestné minuty: 0
+/-: -1
Zblokované střely: 5
Průměrný čas na ledě: 18:29

Kuriózním gólem jste zakončil celou sérii. Zažil jste někdy něco podobného?
Viděl jsem to někdy v televizi, ale nikdy se mi to nestalo. Ještě jsem takovou branku nedal. (smích) Ale počítá se.

Když puk po odrazu jednoho z Havířovských došel až do odkryté branky, věděl jste, že byste měl být autorem gólu vy?
Jel jsem napadat a oni si to tam sami hodili. Kluci se za mnou rozjeli, protože věděli, že jsem vyhazoval kotouč z obranné třetiny. Z jejich úsměvu jsem vydedukoval, že bude připsán mně. (úsměv)

V semifinále narazíte na Vsetín nebo Kladno. Koho byste si přál více?
Osobně bych raději Vsetín. Myslím si, že by to pro nás mohlo být lepší.

Poslední branka série "z hole" Martina Nováka

Sociální sítě

Fandové Motoru mohou opět volit dresy pro následující sezonu! Odkaz na hlasování je v BIU. #hcmotor #dresy #hlasovani

Už se stalo tradicí, že Motor dává před sezonou fanouškům vybrat varianty dresů, ve kterých bude jejich klub nastupovat celý rok....

99. narozeniny slaví nejstarší žijící český ligový hokejista Václav Lenc! V ČB hrál 13 sezon, debutoval už v roce 1938!K...

Odpoledne vyrážejí kluci na kola znovu, tentokrát na delší trasu. #hcmotor #soustredeni #Frymburk #cyklistika #TourDeLipno