ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.03.2019, Adam Pavlíček

Statistiky Motoru v play off

Motor úspěšně prošel prvoligovým play off do vysněných bojů o nejvyšší hokejovou soutěž. Ještě před ní si můžete vyřazovací část Chance ligy připomenout pohledem statistik, a to jak individuálních, tak týmových.

Při prvním pohledu do statistik českobudějovické fanoušky určitě potěší především formace Karabáček - Bradley - Doležal. Všechny tyto tři útočníky najdeme v top 5 bodování prvoligového play off, a to na druhém až čtvrtém místě. V čele bodování je zkušený Tomáš Plekanec. V posledním, postupovém utkání proti Vsetínu ale absentoval Zdeněk Doležal, šestigólový nejlepší střelec celého play off, který snad na baráž bude fit.


Bodování v play off Chance ligy
1. Tomáš Plekanec 15 (4+11)
2. Václav Karabáček 14 (5+9)
3. Cody Bradley 13 (5+8)
4. Zdeněk Doležal 12 (6+6)
5. Petr Vampola 12 (3+9)


Výše zmíněná útočná trojice dohromady skórovala šestnáctkrát a k celkovému počtu vstřelených gólů budějovického celku přispěla rovnou padesáti procenty. Motor totiž ve vyřazovací části rozvlnil síťku za soupeřovými zády dvaatřicetkrát. Toto trio bylo nasazováno také do přesilových her, v nichž skórovalo šestkrát, a celkově dopomohlo zlepšení v této herní činnosti. Motor se v úspěšnosti přesilovek drží těsně pod dvaceti procenty (19,23 %), což je třetí nejlepší číslo, a je v tomto ohledu za kladenskou (24,07 %) a především za impozantní prostějovskou statistikou (35,71 %). Co se úspěšnosti v oslabení týče, zde vyčnívají zase Jihočeši, kteří úspěšně ubránili 93,75 % soupeřových početních výhod.

A kterému z českobudějovických hráčů se nejvíce dařilo v přesilových hrách? I v této statistice mají prsty útočníci již výše zmíněné formace. V přesilovce byl produktivní jak Zdeněk Doležal (3+2), tak Václav Karabáček (2+3). Oba forvardi se tak s pětibodovým ziskem umístili na děleném třetím až šestém místě.


Přesilovky (%) Oslabení (%)
Motor 19,23 93,75
Kladno 24,07 85,19
Jihlava 14,89 83,67
Vsetín 9,43 73,08
Litoměřice 16,00 81,82
Havířov 12,00 78,57
Přerov 17,24 70
Prostějov 35,71 83,33


Za zmínku určitě stojí také vhazování, ve kterém se daří především dvěma hráčům, kteří hájí motorácké barvy. Prvním z nich je David Gilbert, jenž z buly vybojoval kotouč pro svůj tým v šedesáti procentech případů. Mezi hráči, kteří se k této dovednosti postavili alespoň třicetkrát, je druhým nejlepším. Daří se i Romanu Přikrylovi, který drží bilanci necelých padesáti osmi procent. Oba pak patří v této činnosti k nejvíce nasazovaným.

Úspěšnost střelby a vítězné góly. To je další statistika, na níž se podíváme. Celkově v úspěšnosti střeleckých pokusů dominuje jihlavský Skořepa, který z jedenácti pokusů v branku proměnil hned pět. Z Jihočechů je na tom nejlépe Martin Novák, jemuž z osmnácti případů štěstí přálo ve čtyřech, což činí 22,22% úspěšnost. Statistiku rozhodujících gólů poté ovládl Václav Karabáček, a to se třemi vítěznými trefami.

A pokud Jihočechy někde bota určitě netlačí, je to v brankovišti. Ve vyřazovací části se Václav Prospal mohl spolehnout jak na Petra Kváču, tak na Jana Strmeně. Kváča drží čisté konto již tři zápasy v řadě a svými výkony ovládl tabulku s procentuální úspěšností zásahů. Jeho parťák Strmeň rozhodně nezaostává a úspěšnost jeho zákroků určitě patří k těm lepším, celkově mu náleží pátá pozice.


Úspěšnost brankářů Motoru v play off
Petr Kváča Jan Strmeň
96,00% Úspěšnost zákroků 91,60%
144 Zákroků 109
1,00 Průměr ink. branky na zápas 2,01


Jak ale i sám Petr Kváča říká, dobré výkony brankářů jsou vizitkou také jejich spoluhráčů, kteří nejednou obětavě padnou do soupeřovy střely. V blokování střel schytal nejvíce ran z celého play off René Vydarený, a to osmnáct. Třetí místo obsadil Žiga Pavlin (16 zblokovaných střel), čtvrté Martin Jandus (15 zblokovaných střel).


Počet zblokovaných střel hráči Motoru
1. René Vydarený 18
2. Žiga Pavlin 16
3. Martin Jandus 15
4. Martin Novák 12
5. Pavel Pýcha 12


A nepřehlédněme ani klasickou statistiku +/-. V ní sice jasně dominují kladenští hokejisté, vysoce postavené zde ale najdeme také dva hráče Motoru. S kladnou bilancí +8 se na děleném třetím místě nachází Cody Bradley, o chloupek za ním je pak slovinský bek Žiga Pavlin s bilancí sedmi plusových bodů.

Nejvíce ice-timu sbírají obránci, to není žádná novinka. Nejinak je tomu i v tomto případě. Při zápasech Motoru na ledě průměrně dostává nejvíce prostoru Pavel Pýcha s 21:47 minutami. Druhým nejvíce vytěžovaným hráčem Motoru je s 20:39 minutami Karel Plášil.

A představení hokejistů z jihočeské metropole na soupeřových kluzištích? To byl v letošním play off galakoncert! Ve čtvrtfinálové série nejprve Prospalovi svěřenci zvítězili třikrát na havířovském ledě a totéž zopakovali také v semifinále, když se z výhry třikrát radovali také ve Vsetíně. Čili bilance z venkovních zápasů pozitivní 6:0!

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...