ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.04.2019, Adam Pavlíček

Motor se naposledy v sezóně vydá bojovat na Kladno

Ačkoliv už Motor na postup do nejvyšší soutěže pomýšlet nemůže, stále je v jeho silách baráží zajímavě zamíchat. V rámci 9. kola prolínací soutěže se naposledy představí kladenským fanouškům. Jestliže se na Kladno nechystáte vyrazit osobně, utkání bude možné sledovat na O2TV nebo skrze textový onlajn přenos.

Rytíři Kladno

Středočeši jsou v baráži poměrně rozjetí a neochvějně si jdou za svým snem o nejvyšší soutěži. Čermákovi svěřenci sice v posledním kole klopýtli, když proti Pardubicím prohospodařili komfortní náskok a ve třetí periodě inkasovali rovnou čtyřikrát, což je stálo všechny body. Jestliže se to někomu hodilo, byli to chomutovští Piráti, kteří se díky tříbodovému zisku Pardubic dostali zpět do bojů o druhou příčku, a tedy o udržení v extralize. Podíváme-li se na tabulku, i tak mají Rytíři ještě relativně pohodlný náskok. Do konce baráže zbývají čtyři kola a Kladno má na druhé příčce na Chomutov nahráno pět bodů. Navíc zatím třetí celek tabulky se s tím druhým utká již pouze jednou, Severočeši tudíž nemají situaci pouze ve svých rukou a budou muset doufat v to, že Pardubice nebo Motor alespoň jednou Kladno o body oberou.

Již ve zmíněném utkání tohoto celku proti Pardubicím Kladno vůbec poprvé v baráži ztratilo vedení, což však podle Josefa Zajíce, jak řekl pro klubový web, s týmem nijak nezamává. „Nemyslím si, že by to s námi mělo něco více udělat, akorát nás to posadí na pr*el a de facto pojedeme opět od začátku,“ říkal po nevídaném soupeřovu obratu.

Kladenská sestava z posledního utkání:

Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek.


Baráž o extraligu, 9. kolo

Rytíři Kladno

ČEZ Motor České Budějovice

Úterý 16. dubna, 17:30, ČEZ Stadion

Dva klíčoví Rytíři

V posledních dnech je to velmi omýlané téma, není se ale příliš čemu divit. Pokud se podíváme na individuální kladenské statistiky, uvidíme, že i ve svých 47 letech Jaromír Jágr táhne svůj tým do nejvyšší soutěže. Vždyť s pěti přesnými trefami je nejlepším střelcem jeho týmu. Nejproduktivnějším hráčem je poté Tomáš Plekanec, který ještě v letošní sezóně stihl tři zápasy za tým Montreal Canadiens. Taktéž zkušený matador v prolínací soutěži posbíral osm asistencí a přidal k nim jednu přesnou trefu, což z něho zatím dělá nejproduktivnějšího hráče letošní baráže.


Klub Z V VP P PP SKÓRE BODY
1 Pardubice 8 7 0 1 0 33:12 21
2 Kladno 8 5 0 3 0 20:20 15
3 Chomutov 8 3 0 4 1 15:25 10
4 ČEZ Motor České Budějovice 8 0 1 7 0 13:24 2

Vzájemné zápasy Motoru a Kladna v baráži:

Úterý, 2. 4. 2019 - Kladno - Motor 2:0
Branky a nahrávky: 12. Melka (Nash), 36. Nash (Plekanec, Lakos). Rozhodčí: Úlehla, Kika – Bryška, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 720. Střely na branku: 29:30. Zblokované střely: 16:6. Hity: 10:13. Vhazování: 44/76:32/76. Průběh utkání: 2:0.

Kladno: Cikánek – Kehar, J. Říha, Zajíc, Nash, P. Hořava, Lakos – Zikmund, Plekanec, Jágr – J. Strnad, Vampola, Redlich – Svedlund, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut, Hajný – Jelínek.

Motor: Kváča – Pavlin, Pýcha, Plášil, Kutlák, M. Jandus, Vydarený, Kachyňa – Z. Doležal, R. Přikryl, Karabáček – Endál, Gilbert, M. Novák – Doktor, Heřman, Čermák – Babka, Dančišin, Beránek.


Pátek, 5. 4. 2019 - Motor - Kladno 3:4

Branky a nahrávky: 33. Doktor (Pýcha), 41. Endál (Gilbert, M. Jandus), 60. Z. Doležal (Plášil) – 4. Redlich (J. Strnad, J. Říha), 8. Jágr (Plekanec), 26. Redlich (J. Strnad), 28. Lakos (Zikmund, Jágr). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 421. Střely na branku: 37:32. Zblokované střely: 15:8. Hity: 9:6. Vhazování: 33/85:52/85. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

Motor: Kváča (28. Strmeň) – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kachyňa – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Babka, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Šimánek, Dančišin, Doktor.

Kladno: Cikánek – Kehar, J. Říha, Zajíc, Nash, P. Hořava, Lakos – Zikmund, Plekanec, Jágr – J. Strnad, Vampola, Redlich – Svedlund, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut, Hajný – Jelínek.

Sociální sítě

Tak tenhle duel měl snad všechno! Emoce, góly ve stejném počtu hráčů na ledě, v přesilovkách i v oslabení! Motor sice v tomto...

Druhý zápas moravského tripu odehrajeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #HAVvCEB

Druhý zápas moravského tripu odehrajeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #HAVvCEB

Retro zápas už se blíží, těšit se na něj můžete už v úterý. Na dobové černobílé fotografii se díky grafické úpravě můžete...

×
×
Dnes v 16:45 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav