ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.07.2019, Filip Kortus

Udělám všechno, abych se na World Hockey Challenge dostal, říká Martin Lidák

V Českých Budějovicích se rodí další velký brankářský talent. Je jím Martin Lidák, teprve šestnáctiletý mladík, který už druhým rokem patří mezi klíčové hráče dorostu. Patří i do širší nominace reprezentační sedmnáctky, nedávno absolvoval kemp v Porubě a je odhodlán vybojovat si i další pozvánky.

Pocházíte z Hodonína, chytal jste za Vsetín. Jak jste se ocitl v Českých Budějovicích?
Za Vsetín jsem chytal v osmé třídě a pozvali si mě na kemp ČSLH. Byli tam nejlepší brankáři z ročníku a pan Hrubec mě oslovil, jestli bych to v Motoru nechtěl zkusit. Byl jsem na zkoušce a v klubu jsem zůstal.

V Motoru už budete působit třetím rokem. Zalíbilo se vám na jihu Čech?
Rozhodně. Jsem nadšený, jaké tu máme zázemí. Rozumím si s trenéry, spoluhráči, takže jsem tu maximálně spokojený.

Máte za sebou reprezentační akci za sedmnáctku. Co jste jí říkal?
Zpráva, že pojedu na kemp reprezentační sedmnáctky, mě velmi potěšila. Akci jsem si velmi užil a jsem rád, že jsem se jí mohl zúčastnit. Budu dál makat, abych se takových akcí účastnil co nejčastěji.

Už jste absolvoval i nějaké reprezentační kempy v šestnáctce?
Ano, před rokem jsem byl v červnu s reprezentační šestnáctkou na týdenním kempu v Třemošné a ještě na jednom v Českých Budějovicích.

Těšíte se na brankářský kemp v Rokycanech, který je pro reprezentační brankáře všech kategorií?
Těším se moc. Jsem rád, že zanedlouho už budu zase na ledě. Budou se o nás starat nejlepší trenéři brankářů u nás, bude to skvělá škola. Uvidím kluky, dáme se do řeči a společně se budeme zlepšovat a pracovat na sobě.

Jak vidíte své šance, abyste byl nominován na World Hockey Challenge?
Každý má šanci se tam dostat a je na každém z nás, jak s tím naložíme. Nebudu se ohlížet na ostatní a budu se soustředit jen na sebe. Udělám všechno pro to, abych se na tak velkou akci dostal.

Po kempu v Porubě trenéři zužovali výběr na přátelské zápasy proti Švýcarsku. Figurujete v nominace?
Do nominace jsem se nedostal, ale bylo mi řečeno, že více prozradí kemp v Rokycanech. Po něm se uvidí, kdo se nejvíce přiblíží nominaci na World Hockey Challenge.

Poslední dvě sezony jste odchytal v dorostu. Ve druhé sezoně jste dokázal zužitkovat zkušenosti, které jste nabral v té první?
Dle mého ano. Sice jsem si prošel menší krizí, ale to je běžné. Nabral jsem už plno zkušeností a chci z toho i nadále těžit.

Letní přípravu jste absolvoval s juniorkou nebo dorostem?
Celou letní přípravu jsem absolvoval s juniorkou a jsem rád, že mohu trénovat se staršíma a zkušenějšíma klukama. Do kabiny mě kluci vzali bez problémů, máme dobrou partu. Nemám si vůbec na co stěžovat.

Už s vámi trenéři mluvili o tom, kde byste měl v sezoně chytat?
Bavili jsme se o tom a nejpravděpodobnější varianta vypadá, že budu v juniorce tvořit brankářskou dvojici s Markem Dvořákem.

Sociální sítě

Slečny, dívky, ženy, dámy, opět se na vás na hokeji těšíme a opět pro vás máme připravenou speciální cenu vstupenek, dárek a...

Motor jede! V letošní sezoně nebodoval zatím pouze jednou a poradil si i se snaživým nováčkem ze Sokolova. Všech 5 gólů a další...

#REPORT: Motor - @hcsokolov 4:1Nováček jsme porazili i díky dvěma brankám Lukáše Endála. bit.ly/31p6xrz

Vybojovali jsme to, nováčka @hcsokolov jsme porazili 4:1! ???? #CEBvSOK #chanceliga

×
×
Dnes v   | U20
Piráti Chomutov
ČEZ Motor Č. Budějovice