08.08.2019, Filip Kortus

Dorost opanoval turnaj v Přerově!

Na začátku srpna se podařilo dorosteneckému týmu vyhrát kvalitně obsazený turnaj v Přerově. Svěřenci trenérů Fouska a Dančišina za sebou nechali Havířov, Porubu, domácí výběr i Tábor. Pohár pro vítěze získali díky zisku sedmnácti bodů.

Všechny zápasy na turnaji se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a bodově hodnocena jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3), které proběhlo v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Při remízovém stavu pak následovaly samostatné nájezdy. Za stoprocentně vítězný souboj se soupeřem tak mohl tým do tabulky získat až sedm bodů.

Konečné pořadí

1. Motor České Budějovice (17 bodů)
2. Havířov (15)
3. Poruba (13)
4. Přerov (13)
5. Tábor (4)

Poruba – Motor České Budějovice 1:3 / 2:2 (1:0 SN)
Branky (1. část): 12. Stibor (K. Macias) – 6. Březina (Dvořák), 16. Kundrát, 25. Lukeš.
Branky (2. část): 14. Slusarczyk (K. Macias, Vehovský), 25. Hlaváč (Lambert) – 9. Sochor, 12. Kovář (Petrásek).
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd K. Macias.

Motor České Budějovice - Tábor 3:0 / 4:1 (1:0 P)
Branky (1. část): 5. Březina (Petrásek), 10. Březina (Petrásek), 11. Dub (Kudrnáč).
Branky (2. část): 1. Lukeš (Kudrnáč), 4. Marhoun (Bukovský), 10. Březina (Fousek), 11. Lukeš – 8. Ent (Čančura).
Branky (prodloužení): 3. Petrásek.

Motor České Budějovice - Přerov 0:3 / 0:0 (1:0 SN)
Branky (1. část): 7. Hradil (Halík, Jobánek), 10. Jobánek (Halík, Hradil), 12. Halík (Hradil, Jobánek) .
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Kundrát.

Havířov – Motor České Budějovice 3:0 / 0:3 (0:1 SN)
Branky (1. část): 4. Vojkuvka (Kolat), 11. Kolat (Kubíček), 21. Horváth.
Branky (2. část): 3. Korndörfer (Kantor), 5. Marhoun (Kundrát), 15. Novák.
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Petrásek.

Sestava Motoru

Šebo, Slanina - Kovář, Fousek, Hail, Hromada, Dvořák, Kumpfmüller, Novák, Dohnal - Vavřík, Petrásek, Sochor, Marhoun, Kantor, Bukovský, Kondörfer, Březina, Kundrát, Dub, Kudrnáč, Lukeš.

Hodnocení turnaje

„Byla to pro nás dobrá předsezónní prověrka. Turnaj uspořádal Přerov velmi dobře, bylo o nás dobře postaráno. Sehráli jsme samé kvalitní zápasy, což je pro nás velké plus. Hráči bojují v týmu o místa, takže do toho šli s plným nasazením. Měli jsme s sebou čtyři formace a každé utkání jsme odehráli na tři. Zároveň nám turnaj pomohl nastínit, v jakých činnostech musíme přidat a na čem zapracovat."

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

HC Sparta Praha