ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.09.2019, Filip Kortus

Od září začne vše podstatné, je si vědom Martin Novák

Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem v přípravě se stal třicetiletý Martin Novák. Celkově nastřádal čtyři branky, k tomu přidal dvě asistence. Vše zvládl v šesti zápasech a držel si tak průměr jednoho bodu na zápas. Před novou sezonou, která se nezadržitelně blíží, věří v týmový úspěch a pevné zdraví.

Jak byste hodnotil uplynulé přípravné zápasy?
Výsledkově ani herně to od nás nebylo ideální, ale od toho příprava je, abychom se na sezonu dostatečně sehráli. Vše podstatné přijde od září. Pro všechny z nás byla příprava stejně jako loni velice náročná.

Před sezonou přišlo plno nových hráčů, takže vám chvíli trvalo, než jste se s nimi více sehráli?
Samozřejmě, když přijdou noví hráči, tak zabere čas, než si všechno správně sedne. Musí se zapracovat do nového herního systému, na který nebyli zvyklí. Příprava je ideální na to, abychom se spolu na ledě poznali a věděli, co od druhého očekávat. Trenéři mnohdy zkoušejí různé složení formací, takže to často není nijak líbivý hokej, ale tým to potřebuje.

Uvítali jste možnost, že v přípravě vás prověřily samé kvalitní kluby?
Už jsem o tom jednou mluvil, že jsem rád za týmy, se kterými jsme hráli. Je to velké zpestření celého léta, protože máme možnost zahrát si s někým jiným než v sezoně. Není to zápasový stereotyp, navíc jsme hráli i s celky z ciziny. Bereme to jako velké oživení přípravy.

Je pro vás před začátkem sezony varováním, že jste ani jednou v přípravě neuspěli venku?
Venkovní zápasy nám v přípravě sice nevyšly, ale není to nic, z čehož bychom si měli dělat těžkou hlavu. Moc dobře si všichni pamatujeme, že v uplynulém play off jsme venku neprohráli ani jednou a to bylo daleko důležitější.

V přípravě jste ovládl střelecké tabulky i kanadské bodování svého týmu. Je to pro vás povzbuzení do začátku sezony, že se už máte z čeho odrazit?
Každému se hraje lépe, když už má na kontě nějaké body. Je možné, že se mi díky tomu podaří vstoupit do sezony lépe, ale nijak bych to nepřeceňoval. V sezoně to bude daleko důležitější.

V kádru zůstalo pět útočných formací a dle slov Václava Prospala se o základní sestavě teprve rozhodne. Vnímáte to na trénincích?
Tréninky jsou opravdu ve vysokém tempu, je znát, že každý chce hrát. Uvidíme, na koho trenér nakonec ukáže.

Budete mít nějaký osobní cíl, se kterým půjdete do sezony?
Tím hlavním je zůstat zdravý, od toho se vše odvíjí. Na prvním místě mám týmový úspěch, který je pro všechny známý.

Sociální sítě

Motor ani s náskokem na prvním místě neusíná na vavřínech, naopak! Přichází další posila, šikovný mladý útočník z @HCSpartaPraha...

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

×
×
Dnes v 17:45 | U17
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice