ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.10.2019, Jiří Michal

Čeká Motor zatím nejtěžší zkouška? Ve středu jede do Chomutova

Českobudějovické hokejisty čeká další tým ze špice tabulky Chance ligy. Ve středu svěřenci Václava Prospala zavítají na led chomutovských Pirátů, kteří momentálně figurují na čtvrtém místě. Pokud se nechystáte podpořit svůj tým přímo na stadionu, můžete utkání sledovat pomocí online streamu či textového přenosu.

Piráti Chomutov

Chomutovský klub po nevydařené loňské sezoně zamířil do druhé nejvyšší soutěže a budoucnost týmu byla velmi nejistá. Nakonec však Piráti dokázali situaci stabilizovat a již nyní můžeme říci, že se jim podařilo poskládat konkurence velmi schopný mančaft. Pod vedením trenéra Martina Štrby si dokázal chomutovský celek připsat již sedmnáct bodů a pouhé čtyři ho dělí od první příčky Chance ligy.

Od startu soutěže odehráli již osm utkání, ve kterých šestkrát odcházeli jako vítězný celek. Bodový zisk si po velmi tuhém boji ponechal doma Prostějov a v posledním hraném utkání si s výběrem dokázala poradit Jihlava. Chomutov má na kontě nejméně obdržených branek z celé soutěže, což potvrzuje i fakt procentuální úspěšnosti jedničky Dominika Pavláta, která čítá velmi solidních 94,90%. Nejproduktivnějším mužem sestavy je Filip Suchý, který má momentálně na kontě osm bodů (4+4).

Posledních pět zápasů

Jihlava - Chomutov 4:0
Chomutov - Slavia 5:0
Benátky - Chomutov 0:4
Chomutov - Ústí 5:2
Kadaň - Chomutov 3:4 (s.n.)

Sestava Chomutova z utkání proti Jihlavě

Běhula – Žovinec, Rýgl, Blaha, Tejnor, Štochl, Lang, R. Havel – Stloukal, Pitule, Suchý – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Klíma, Vrhel, Chrpa – Tupý, Hrala, Ma. Svoboda.


9. kolo

Piráti Chomutov – ČEZ Motor České Budějovice

Středa 2. října 17:30, Rocknet Aréna

Z kabiny Jihočechů

Ačkoliv měli hráči Motoru vynikající vstup do soutěže, přišel nepříjemný výkonnostní propad a svěřenci Václava Propsala a Aleše Tottera si trochu zkomplikovali situaci. Po zaváhání v Benátkách následoval po pár zápasech bodový půst i doma, když mužstvo nestačilo na Litoměřice. Hráči si tak rozhodně budou chtít napravit reputaci a opět ukázat sílu celé kabiny. Nejproduktivnějším bruslařem a zároveň i střelcem je nadále Jan Veselý zásluhou devíti branek v osmi utkáních a jedné přesné přihrávky.

Sestava Motoru z posledního zápasu

Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavlin, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Babka, Venkrbec, Holec – M. Novák, Gilbert, Beránek – Šimánek, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Prokeš, J. Veselý.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Můžeme očekávat výbornou atmosféru na chomutovském zimním stadionu. Chomutov patří se svým týmem rozhodně do první čtyřky i s výsledky. V tabulce se pohybují na pozicích okolo nás, takže naším jednoznačným cílem je, abychom si tam dojeli pro vítězství a co nejvíce rozšířit jakýsi bodový „polštář“ mezi námi. Jejich tým má zkušenou kostru a spoustu mladých dobrých hráčů, díky jejich přístupu k mládeži, který je jeden z nejlepších v republice. Mají i nejlepšího brankáře v soutěži. Myslím, že klíčem k úspěchu bude dobrá disciplína, trpělivost a proměňování šancí. Věřím, že nás obrat ze sobotního zápasu a třídenní zápasová pauza, kdy jsme kvalitně potrénovali, pomůžou v utkání, abychom vývoj strhli na svou stranu."

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...