ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.10.2019, Filip Kortus

Zatím stoprocentní dorost B čeká nadstavbová část

Druhá část sezony čeká na dorostenecké béčko. V úvodních kolech svěřenci Rostislava Kadlece nezaváhali ani jednou, ale nyní už je čekají těžší soupeře. Hrát budou znovu v pátek, kdy doma hostí středočeskou Vlašim (17:30).

Rezervnímu týmu dorostu se v úvodní části nové sezony dařilo na výbornou. Ve všech devíti zápasech byl úspěšný a neztratil ani bod. "Utkali jsme se třikrát s Pískem, Strakonicemi a DDM. Soutěž nás zatím moc neprověřila, čímž nechci snižovat kvalitu soupeře, ale rozlosování nebylo šťastné," hodnotil trenér B-týmu Rostislav Kadlec.

Pokračovat se bude nadstavbou, kde už budou i soupeře z jiných krajů. "Nadstavba už je rozlosovaná, s námi z naší skupiny postoupil ještě Písek. Kromě něho nás čeká dalších sedm soupeřů," prozradil.

Propojení mezi áčkem a béčkem dorostenců funguje velice dobře. "Dobře se doplňujeme, splňuje to, co si přejeme. Kdykoliv se někdo zraní, tak se rozehrává za B-tým, což je ideální možnost dostat se do zápasového rytmu. Záleží ale i na aktuální formě," doplňuje.

Pro hráče často není jednoduchý přechod z A-týmu dorostu do rezervního mužstva, ale s přístupem jsou trenéři spokojení. "Nemáme s tím vůbec žádný problém, na tréninku ani v zápase. Musí zatnout zuby a nadále makat, aby se mohli vrátit zpátky nahoru."

V dorosteneckých týmech je hned pět brankářů, ale všichni by měli mít zápasové vytížení. "Martin Lidák většinou trénuje s juniorkou a zápasy chytá za áčko dorostu. Spolu s ním jsou v týmu Erik Šebo a Rostislav Slanina, který většinou chytá za nás a záda mu kryje Patrik Máca. Na hostování v Písku byl Petr Heidinger, aby měl zápasovou praxi. Jednáme o tom, aby tam pokračoval," uzavřel Rostislav Kadlec.

Rozpis úvodních utkání v nadstavbě:

pátek   1.11.  Motor Č. Budějovice "B" - Vlašim    17:30	 
sobota  2.11.	 Tábor "B" - Motor Č. Budějovice "B"	 14:00	 
neděle  10.11  Písek	  - Motor Č. Budějovice "B"	 12:50	 
neděle  17.11. Beroun  - Motor Č. Budějovice "B"	  

Sociální sítě

Už za necelou hodinu vyjedeme na led v Přerově, kde nás čeká zápas proti domácím Zubrům. V sestavě dnes nastoupí i nová posila...

Tak tohle byla síla! Motor nasázel 8?? branek na hřišti druhého týmu Chance ligy. Celkově jsme @hcstadion porazili 8:5....

Dnes nás čeká souboj prvního s druhým! Dokážeme v této sestavě vrátit Litoměřicím domácí porážku? #hcmotor #dnesnisestava...

Dnes nás čeká souboj prvního s druhým! Dokážeme v této sestavě vrátit Litoměřicím domácí porážku? #hcmotor #dnesnisestava...

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
ČEZ Motor Č. Budějovice