MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
31.10.2019, Adam Pavlíček

Benátky hodně napadají a bruslí, pak je málo prostoru, říká Jakub Babka

Českobudějovičtí hokejisté zapsali devátý vítězný zářez v řadě. Doma přehráli nepříjemné Benátky 5:2. Již několik zápasů na pozici obránce nastupuje původem útočník Jakub Babka a nejinak tomu bylo proti čtvrtečnímu soupeři. Dočasná změna postu neunikla ani protihráčům. "Ty jsi nejlepší bek, ty jsi jak Karlsson," říkal procházející a smějící se Radek Duda domácímu hráči, který se v rozhovoru vrací k zápasu proti severočeskému sokovi.

Bylo to ubojované, ale o to cennější vítězství?
Myslím, že ano. Asi každý dnes cítil, že to nebyl úplně výkon, jaký bychom si představovali. Ubojovali jsme to a řekl bych, že vítězství jsme si i zasloužili. Benátky jsou určitě nepříjemný soupeř. Chtěli jsme jim vrátit porážku, kterou jsme u nich utrpěli. To se nám naštěstí povedlo.

Vraceli jste se v rámci zápasové přípravy právě k prvnímu vzájemnému utkání?
Spíš padlo jen pár slov na ten výsledek. Ale věděli jsme, jaký je to soupeř. To jsme si všichni víceméně pamatovali. Jsou mladí, brusliví a jsou době fyzicky vybavení. Připravovali jsme se jako na každý jiný zápas a věděli jsme, co od nich čekat.

Je styl Benátek jeden z těch, které vám nesedí a třeba se hůře brání?
Nechci říct, že nesedí, ale tím, jak napadají a hodně bruslí, je daleko méně prostoru a času. Je to vlastně dané tím, že jsou hodně aktivní a snaží se hrát podobný styl jako my.


Jakub Babka proti Benátkám:

Body: 0
Ice time 16:47
Střely: 2
Čas v oslabení: 03:37

Chce po vás trenér stále, aby se i obránci tlačili do útoku?
Určitě. Chce po nás, aby se zapojovala celá pětka, aby hráli všichni hráči, kteří jsou zrovna na ledě, kor když je to v útočném pásmu, a aby beci nestáli jen na modré čáře. Takže se dá říct, že tam je víceméně jedno, kdo hraje jaký post. Beci samozřejmě musí navíc dávat pozor na ta zadní vrátka.

Je to, co po vás trenér chce, určitá výhoda, když jste původem útočník?
Když jde o útok, tak bych řekl, že asi ano. Hlavně ale musím dávat pozor směrem dozadu a tak nějak si myslím, že se mi to prozatím daří.

Máte devět výher v řadě, tabulku vedete o několik bodů. Napadá mě tedy, zda se nejedná, třeba i v součtu s minulým ročníkem, o nejlepší období?
Řekl bych, že tenhle měsíc je určitě nejúspěšnější. Ztratili jsme jen dva body, z tohoto pohledu jde tedy o velmi slušný měsíc. Minimálně před reprezentační pauzou na to budeme chtít navázat a vyhrát i další zápas.

Je výsledková pohoda znát i v kabině?
Trenéři se emoce snaží krotit a na každý zápas se připravit stoprocentně, jako bychom žádnou vítěznou šňůru ani neměli. Všichni ale víme, že na nějaké vlně jsme, máme to v hlavě. Trenéři se nás snaží připravit, abychom se koncetrovali hlavně na daný zápas a šli do něho stoprocentně.

Sociální sítě

45. narozeniny dnes slaví bývalý brankář Roman Špiler. V Českých Budějovicích zasáhnul do hry v 1 sezoně, v 1 zápase na 36 minut...

50. narozeniny slaví @JaroslavModry. V ČB 5 sezon, 109 zápasů (7+17). Člen postupového týmu 1992. V NHL a SC 13 sezon, 753 zápasů...

Dnes nastoupíme v této sestavě. Jaký tipujete výsledek utkání? #hcmotor #dnesnisestava #nejenhokej

Dneska hraje Motor, takže vychází HOKEJKLUB!Najdete v něm rozhovor s Pavlem Novákem, vyrovnanou bilanci se soupeřem i zajímavosti...

×
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
Madeta Motor Č. Budějovice