01.11.2010, Michal Špírek

Dalším soupeřem je Kladno, poslední tým tabulky

Č. B u d ě j o v i c e - Pouhých třináct bodů po sedmnácti kolech, to pro Kladenské nemůže znamenat nic jiného, než samé dno v extraligové tabulce. Nejproduktivnějším hráčem středočeského mužstva je na jihu velmi dobře známý obránce Milan Toman. HC MOUNTFIELD v posledním kole neuspěl v Boleslavi, chuť si může spravit hned v úterý před svými diváky. Utkání 18. kola Tipsport extraligy začíná v Budvar Aréně v 17:30.

O soupeři – HC VAGNERPLAST KLADNO

Kladno odsoudilo k nelichotivému umístění hned prvních osm kol. V nich svěřenci trenéra Vejvody všechny zápasy prohráli, na kontě měli jediný bod. Teprve v devátém kole se celek dočkal tří bodů, zasloužila se o to jasná výhra 5:0 nad Plzní, byť byl zisk tak trochu ovlivněn tím, že byl zápas ve prospěch Kladna kontumován. Od té doby Kladno porazilo Kometu, Spartu a zatím jediné body z cizího ledu si Středočeši odvezli z ledu Mladé Boleslavi.

A právě vítězství na stadionu, ze kterého naopak v posledním kole nevydoloval žádný bod HC MOUNTFIELD, mělo být impulzem k lepším výsledkům. "Nikdo nemůže čekat, že budeme předvádět nějaký líbivý hokej. Musíme bránit a hrát tak trochu antihokej, aby se do toho hráči dostali," spřádal plány po utkání asistent trenéra Petr Kasík. Nad Spartou v dalším kole Kladno opravdu zvítězilo, ale pak přišla studená sprcha v podobě osmibrankového přídělu ve Zlíně. A v posledním zápase neminula hokejisty, vedené kapitánem Pavlem Paterou, další porážka, tentokrát domácí s Třincem...

V prvním vzájemném utkání s Českými Budějovicemi Vagnerplast nevstřelil Kovářovi jedinou branku a prohrál 0:2. HC MOUNTFIELD, soudě dle výsledků, přitom patří k oblíbeným soupeřům Kladna. V minulé sezóně Jihočeši Kladenské ani jednou neporazili za tři body, pouze jednou na nájezdy. V ostatních třech zápasech se radovali modrobílí. A stejně tak Kladno dokázalo nad svěřenci trenéra Výborného zvítězit v přípravě, a to hned dvakrát. Nic lehkého tedy na Budějovice nečeká. Kladenské řady na jihu vyztuží posily z prvoligového Ústí nad Labem, obránce Zeman a útočník Hovorka. Z pozice prvního gólmana vystrnadil v posledních zápasech Cikánka Martin Falter a je pravděpodobné, že bránu bude střežit i proti HC MOUNTFIELD. Zajímavostí je i to, že v bodování +/- dosahuje na kladné hodnoty z kladenské soupisky jediný hráč - útočník Gengel.

Jihočeši ve druhé čtvrtině extraligy trochu zaostávají za tempem nasazeném v první čtvrtině. Poslední utkání se HC MOUNTFIELD vůbec nepovedlo a Mladá Boleslav byla nad jeho síly, když se prosadil jen Kašpařík. Domácí v úterý nastoupí znovu v nejsilnější možné sestavě, s cílem smlsnout si po Slavii v Budvar Aréně i na dalším soupeři. Utkání začíná v 17:30, v posledním utkání mohl hlasatel oznámit vyprodaný stadion, kolik fanoušků přijde třetí nejlepší tým extraligy podpořit tentokrát?

Zajímavost utkání

Kdo bude v úterý nejproduktivnějším hráčem na ledě? Obránce...

Ano, ze všech hráčů, kteří vyjedou na led Budvar Arény, nasbíral v dosavadním průběhu sezóny nejvíce kanadských bodů kladenský bek Milan Toman. Hned třináct bodů má na kontě obránce, který v minulosti strávil tři sezóny v dresu HC MOUNTFIELD (na fotce z ročníku 2008/2009).

Sestava z posledního kola

Kladno: Falter - Drtina, Zeman, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - M. Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle.

Lukáš Cikánek 89,21% - 3,70

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.