05.10.2010, Matěj Mayer

Do Budvar Arény zavítá Kometa

Č. B u d ě j o v i c e – Mužstvo HC MOUNTFIELD utrpělo v posledním kole v Třinci druhou porážku v letošní sezóně, když prohrálo 3:2 v prodloužení. Nyní je čeká pro změnu domácí zápas. Do Budvar Arény ve středu přijede Kometa Brno. Tým, kterému zatím patří po sedmi odehraných zápasech sedmá příčka teď dva zápasy v řadě vyhrál a v Budvar Aréně bude chtít jistě sérii rozšířit. Domácím budou opět pomáhat, jako vždy, výborní fanoušci. Jestli chcete být mezi nimi přijďte ve středu do Budvar Arény, kde toto střetnutí v 17.30 vypukne.

O soupeři – HC Kometa Brno

S Kometou Brno se jihočeské mužstvo utká v této sezóně již potřetí. První dvě utkání byla přípravná a lépe z nich vyšlo českobudějovické mužstvo. První střetnutí v Budvar Aréně ovládli domácí v poměru 3:1 a druhé v Hale Rondo skončilo nerozhodně 3:3. Jak už bylo mnohokrát řečeno, příprava bývá jiná než základní část a proto by nemělo domácí mužstvo nic podcenit. Zvláště, když se vstup do sezóny Kometě celkem povedl. Zatím se drží ve středu tabulky, ovšem bodové rozdíly jsou zatím minimální.

Úvodní dva zápasy na sezónu 2010 / 2011 nedopadli pro Brněnské vůbec dobře. Na úvod podlehli silnému Třinci 3:2 a ve druhém střetnutí nestačili na Mladou Boleslav dokonce v poměru 5:2. Pak se ale svěřenci Vladimíra Jeřábka zvedli a následovali dvě vyhraná střetnutí v řadě. Nejdříve s Litvínovem výhra 3:1 a poté vítězství na ledě Zlína 4:1. Zlepšení výkonů Komety? Kdepak! Brno v pátém kole tvrdě narazilo a jejich fanoušci si jistě ještě teď pamatují ostudnou domácí porážku 7:0 od Karlových Varů. Zdá se ale, že tento výbuch Brňany spíše nabudil. V utkání šestého kola O2 extraligy totiž Kometa zajížděla na Spartu, kde se jim povedlo utkání na samostatné nájezdy vyhrát 4:3. Doposud poslední utkání odehrála Kometa na vlastním ledě s Bílými Tygry z Liberce. Zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec skončil 2:1 pro Brno.

Sestavy z posledního kola

HC Mountfield: Kovář - Vydarený, Snopek, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Kuchejda, Šimánek, Podlešák - Mertl, Gulaš, Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - Pšurný M., Červený, Pšurný R.

HC Kometa BrnoHovi - Protivný, Stehlík, Mojžíš, Zubíček, Richter, Malec, Houdek - Balej, R. Hruška, Kvapil - Erat, Brabenec, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý - Jakub Svoboda, R. Procházka, Pospíšil.

Zajímavost utkání

Výměny hráčů
Mezi klubem HC MOUNTFIELD a Kometou Brno došlo před touto sezónou i k dříve k velkému pohybu hráčů. Oba dresy na sobě mělo hned 5 hráčů. Patří mezi ně zejména brněnský Kamil Brabenec. Dalším hráčem Komety, který už nosil oba dresy je obránce Pavel Zubíček a útočné duo Ivan Huml - Ondřej Veselý. Tyto dva si fanoušci jistě pamatují z nedávné minulosti ještě v dresu HC MOUNTFIELD.

Ze současného českobudějovického kádru si vyzkoušel oba dresy pouze obránce Jan Novák.

Ondřej Veselý (22)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.