15.11.2008, Roman Šperňák

Extraliga pokračuje i na jihu Čech. Přijede Zlín

Č. B u d ě j o v i c e - Po reprezentační přestávce se extraliga ledního hokeje vrací i na jih Čech. Po minulém utkání, kdy prohráli o gól na Spartě, si hokejisté HC MOUNTFIELD budou chtít vylepšit reputaci proti Zlínu a na posledním místě se přiblížit celkům před sebou. Proti Zlínu mají dobrou příležitost, protože Valachům se v této sezoně na ledech soupeřů nedaří. Utkání začne v neděli v 17 hodin.

O soupeři – HC RI OKNA ZLÍN

V tabulce extraligy ledního hokeje jsou hráči HC MOUNTFIELD poslední. V tabulce domácích střetnutí také, ale v duelech na venkovních hřištích je ještě jeden celek horší, než překvapení současné sezony z Českých Budějovic. Je jím právě nedělní soupeř ze Zlína. Valaši jsou mužstvem dvou tváří. Jedna z nich je ta domácí. Před vlastními fanoušky se jim daří nejvíc z celé extraligy, kdy uhráli 31 bodů. Když však vyjedou ven, stávájí se krotkými beránky. Na hřištích soupeře zatím uhráli jen 4 body za výhru na Spartě a porážku na nájezdy ve Znojmě.

Součet obu bodových zisků zatím stačí na sedmé místo a s tím mohou být po minulé nevydařené sezoně ve městě obuvi vcelku spokojení. V minulém zápase na stadioně Luďka Čajky nepochodil ani nevyzpytatelný Třinec. Valaši ho smetli 7:4 a v divokém duelu se dařilo především dvěma hráčům. Tradiční nahrávač Petr Leška se stal střelcem a dal tři góly. Tradiční střelec Jaroslav Balaštík se stal nahrávačem a podílel se na čtyřech brankách.

Právě na tuhle osvědčenou dvojici si budou muset dát Jihočeši pozor i v nedělním zápase, protože Balaštík je tím mužem, kterému se proti HC MOUNTFIELD střelecky daří. Potvrdil to i v prvním vzájemném souboji v této sezoně, kdy se dokázal jako jediný hráč ve žlutomodrém dresu střelecky prosadit. Prohře v prodloužení však tenkrát ani on nezabránil.

Zkušený hráč Zlína Petr Leška v neděli oslaví třiatřicáté narozeniny a užije si je právě na ledě českobudějovické arény. „Bude to hodně těžký zápas. Budějovice mají velice dobrý tým a budou chtít zlomit sérii neúspěšných výsledků. Nečeká nás tam nic lehkého. Musíme vydržet začátek a zkusit dát nějaké góly,“ řekl pár slov k nedělnímu zápasu pro hokej.cz Petr Leška. Trenér Zdeněk Venera by měl mít k zápasu k dispozici svého elitního centra i celý zbytek mužstva. Naskočit by neměl jen brankář Igor Murín, který po operaci menisku zatím jen rehabilituje.

Z tábora HC MOUNTFIELD

Více jak polovinu posledního utkání na Spartě to vypadalo na to, že by hokejisté HC MOUNTFIELD mohli do extraligy vstoupit po reprezentační přestávce vítězně. Bohužel se jim to tak nenapadlo. Po gólu Humla dokázal ve 36. minutě vyrovnat Vykoukal a po něm v poslední minutě druhé části otočil průběh zápasu Netík. Když přidal třetí branku ve třetí části Kratěna, bylo rozhodnuto. Jihočeši sice ještě Gřegořkem snížili, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Svoji hubenou sbírku šesti bodů na hřištích soupeřů tak rozšířit nedokázali. Trenér Ernest Bokroš mohl být po utkání spokojen jen s jedním. "I když to byl pro nás zápas bez bodového efektu, tak jsem spokojený s výkonem mužstva. Možná kromě první třetiny, kdy jsme paradoxně nehráli dobře a vedli 1:0. Myslím si ale, že druhou a třetí třetinu jsme podali velice dobrý výkon, bohužel jsme ale inkasovali góly, které rozhodly o výhře soupeře," konstatoval po utkání kouč Ernest Bokroš.

Venku už Jihočeši nevyhráli právě od utkání ve Zlíně 30. září. Bude se jim více dařit právě na domácím ledě, kde už v zápasech s Plzní nebo Pardubicemi předvedli, že i hrát s mužstvy z horní poloviny tabulky dokáží? V zápase na Spartě měl kouč Bokroš k dispozici kompletní kádr s výjimkou gólmana Kováře, takže proti sobě nastoupí dva týmy, které mají kam sáhnout a netrápí je výrazné zdravotní problémy.

Utkání HC MOUNTFIELD - HC RI Okna Zlín začne v neděli v 17 hodin.

Pár zajímavostí

- Lídr zlínského celku Petr Leška oslaví v neděli své třiatřicáté narozeniny. Zpříjemní mu Jihočeši jejich oslavy?.

- Největší úspěchy současného trenéra HC MOUNTFIELD Ernesta Bokroše jsou zpojeny s působením ve Zlíně. Zde stihl za pět sezon vyhrát titul, skončit druhý i předčasně ukončit své angažmá.

- První vzájemné utkání obou celků v této sezoně skončilo pro hokejisty HC MOUNTFIELD šťastně. Dokázali na ledě soupeře vyhrál 2:1 gólem v prodloužení. Trefil se tehdy Lukáš Poživil.

- Na Zlín se Jihočechům v domácím prostředí daří. Naposledy s ním doma prohráli 21. listopadu 2006, když se hosté radovali z vítězství 4:3 v prodloužení. Vítěznou branku tehdy vstřelil Kašpařík.

Petr Mokrejš (-8)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy - výhry / výhry v prodloužení / prohry v prodloužení / prohry - skóre / body.