ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.11.2008, Miroslav Mayer

Jan Jindra - kapitán s velkým K

Č. B u d ě j o v i c e – Trenérům dorostu B se letos povedl velice úspěšný tah. Za kapitána mužstva vybrali hráče, který dává svému mužstvu více než jen dobré výkony na ledě. Je skutečným kapitánem v pravém slova smyslu. Je vidět nejen na ledě, ale i na střídačce. Neustále hecuje mužstvo, povzbuzuje jednotlivé hráče a zvedá bojovou morálku všech. Zkrátka kapitán- Jan Jindra.
Kde jste začínal hrát hokej a kdy jste stál poprvé na bruslích?
Já jsem začínal s hokejem dost pozdě, bylo mi už sedm let. To jsem stál zároveň i poprvé na ledě. Na zimní stadión mě přivedl táta, který viděl, že hraje můj bratranec. Já jsem v té době dělal hodně sportů. Táta chtěl, abych dělal něco pořádného a tak mě přivedl na hokej. Mě se to líbilo a tak jsem u toho zůstal.

V loňském roce jste byl součástí B týmu dorostu, který dokázal postoupit do ligy dorostu. Jaká byla loňská sezóna?
Začátek sezóny byl komplikovaný v tom, že jsme trénovali jen v Českém Krumlově, což bylo náročné na dojíždění a na školu. Zázemí také nebylo nejlepší. Soupeři nebyli moc kvalitní a výsledky vypadaly podle toho. Teprve baráž nás prověřila a tam se ukázalo, jaký jsme tým.

Takže nejtěžší z celé minulé sezóny byla baráž?
Určitě. Byli jsme rádi, že nám pomáhali kluci z dorostu. První zápas jsme dokázali otočit, druhý zápas jsme prohráli. Pak jsme absolvovali pohovory s trenéry a nakonec jsme se semkli a ve zbývajících dvou zápasech jsme už nedostali ani branku.

Při sledování zápasů mužstva dorostu B si vás nelze nevšimnout. Jako kapitán hecujete mužstvo. Jak jste se stal kapitánem?
Nejdříve byl kapitán Ivo Šindler a pak trenéři přišli s tím, že kapitánem budu já. Tak mi to už zůstalo. Do teď jsem nikdy kapitána v žádném mužstvu nedělal. Mám to letos první rok a docela si to užívám.

Při zápase je vás plná střídačka, neustále spoluhráče povzbuzujete a vůbec jste neustále aktivní. To vám někdo poradil, nebo jste to u někoho viděl?
Ne, neviděl. To přišlo prostě samo. Jsem prostě kapitán a tak musím kluky hecovat, abychom hráli dobře, naopak, když se nedaří tak je musím povzbudit. Říct si všechny věci v šatně i na střídačce. Při tréninku si pak z toho kluci dělají srandu. Respekt v mužstvu určitě mám, ale ne, že bych byl nějak nadřazený.

Jakou jinou funkci máte jako kapitán v mužstvu?
Pokud chtějí něco trenéři říct mužstvo, tak to řeknou nejdříve mě a já to pak sdělím mužstvu. Třeba, kteří hráči přijdou za nás hrát z A dorostu nebo z deváté třídy. Jinak žádnou extra funkci v týmu nemám.

Co si myslíte o současném týmu dorostu B?
Letos nás v týmu zůstalo pár starších hráčů, přišlo hodně nových hráčů. Letní příprava byla trochu jiná než loni. Věděli jsme, že budeme hrát ligu, což nebude stejné jako krajský přebor. Bylo jasné, že mi starší hráči to musíme táhnout a zatím se to daří. Atmosféra v týmu je skvělá. Děláme to co máme a hrajeme dobře. Je vidět, že se nám zkrátka daří.

Jak mužstvo vnímá to, že se někdy v mužstvu objeví i mladší hráči z deváté třídy?
My to vnímáme celkem normálně. Většinou hrajeme na tři pětky, když přijdou kluci z devítky tak hrajeme na čtyři. Nevadí nám to. Teď v Jindřichově Hradci to bylo jasně vidět, že jsme kluky z devítky normálně vzali. Oni jsou trošku stydliví a bojí se na střídačce zařvat, tak jsme jim to vysvětlili. Normálně jsme je vzali mezi sebe jako součást týmu.

Co si myslíte o úrovni 1. ligy dorostu?
Je to oproti krajskému přeboru změna k lepšímu. Určitě před sezónou nikdo nečekal, že budeme takto vysoko v tabulce, ani my hráči jsme to nečekali. Od začátku soutěže se nám daří.

Má mužstvo nějaké předzápasové, nebo pozápasové rituály?
Před zápasem si jedu podat ruku s rozhodčím, mužstvo zůstane stát na modré čáře a každý hráč si se mnou plácne. Jinak nic speciálního nemáme. Po zápase si samozřejmě zakřičíme, ale tím to všechno končí.

Kam byste chtěli jako mužstvo letos dojít?
My jsem v první čtvrtině ztratili čtyři body, ve druhé dva body a teď bychom chtěli uhrát třetí čtvrtinu bez ztráty bodu. Do konce sezóny chceme udržet první místo a vyhrát skupinu. To by ukázalo na to, že 1. liga je kvalitní a hráči z B dorostu jsou dobří a mohli by také hrát za A dorost.

Letos je to vaše poslední sezóna v dorostu. Co plánujete na příští sezónu?
To ještě sám pořádně nevím. Zkusím letní přípravu s juniory a jinak bych musel asi na hostování do Jindřichova Hradce nebo do Písku. Ještě je to dlouhá doba. Zatím jsem tady v dorostu a soustředím se na tohle mužstvo a teď hlavně na příští zápas o první místo s Kolínem.

Tabulku dorostu B naleznete ZDE!

Bodování dorostu B po polovině soutěže

Útočníci:

Z G A B +/- Jonáš Beneš 18 7 14 21 -15 Jiří Bárta 12 12 8 20 -8 Eddie Turek 13 12 6 18 -6 Niko Veslý 14 5 12 17 -4 Bohumil Svoboda 16 9 4 13 +9 Lukáš Moudrý 16 10 2 12 -2 Martin Vlach 18 4 6 10 -2 David Švamberk 17 4 4 8 +2 Ivo Šindler 16 3 5 8 -9 Tomáš Pich 14 4 2 6 0 Petr Koblasa 4 2 4 6 +2 Jan Trummer 2 2 1 3 +4 David Bílek 3 1 1 2 -2 Luboš Rob 1 0 1 1 0 František Hakl 11 0 0 0 -3 Tomáš Rousek 3 0 0 0 0 Tomáš Pařízek 3 0 0 0 0 Emil Švec 3 0 0 0 -1 Lukáš Mareš 3 0 0 0 0

Obránci:

Jan Jindra 18 6 3 9 +15 Libor Jirků 14 1 6 7 +21 Jaroslav Kypta 18 0 2 2 -2 František Hakl 5 0 2 2 -2 Rudolf Pleml 15 1 0 1 +2 Karel Plášil 5 1 0 1 +1 Lukáš Kříž 5 0 1 1 -3 Petr Škopek 5 0 0 0 +1 Ondřej Štádlík 18 0 0 0 0 Matěj Mayer 4 0 0 0 +5 Ladislav Susko 4 0 0 0 -3 Tomáš Pařízek 1 0 0 0 -1 Josef Vostracký 1 0 0 0 -1

Brankáři:

Z OG Prům. Úsp. David Havelec 6 13 2,46 89,34% Radek Podskalský 5 13 2,60 88,29% Michal Kubeš 7 20 2,59 86,39
Poznámka: Z = počet odehraných zápasů, G = počet branek, A = počet gólových asistencí, B = celkový počet bodů, OG = obdržené branky, prům. = průměr branek na zápas, Úsp = vychytané nuly.
Sociální sítě

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...