03.10.2014, Michal Heřman

Jihočeši budou v Havířově hájit čelní pozice

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Tři zápasy, devět bodů a posun v tabulce na třetí pozici. Taková je situace kolem ČEZ Motor České Budějovice z posledního týdne. Nyní na Jihočechy čeká Havířov a ve hře je posun na druhou příčku či výrazný propad. A to nikdo nechce.

O soupeři: AZ Havířov

Založen: 1928
Stadion: K&K Pneu aréna (kapacita 5 100 diváků)
Webové stránky klubu: hc-havirov.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo po ZČ, ve čtvrtfinále prohra s Jihlavou 0:4 na zápasy
Hlavní trenér: Jan Daneček

Nepříjemný a málo předvídatelný soupeř. Tak by se dal nazvat AZ Havířov, který v uplynulé sezoně vybojoval ze šestého místa play-off. V něm hrál s Jihlavou, které ale podlehl po čtyřech zápasech. Během letní přestávky se kádr mužstva příliš nezměnil. Nově jsou v mužstvu tři útočníci i obránci – Radim Ostrčil (přestup z Žiliny), Jurij Pepe, Michael Foltýn (oba hostování z Třince), Tomáš Jiránek, Marek Loskot (oba hostování z Mladé Boleslavi) a Vojtěch Tomi (hostování z Vítkovic). V týmu jsou i hráči na střídavé starty.

Havířov je nyní v první lize s 80 trestnými minutami nejslušnějším týmem. Druhý Chomutov jich má 84. Například Motor ale na tom také není špatně. S 88 minutami je na třetí pozici. Zatím nejproduktivnějším hráčem Havířova je Vojtěch Tomi, který za osm zápasů nasbíral 10 bodů (5+5).

Havířov vstoupil do nové sezony domácí porážkou s Třebíčí 2:4. Z následujících čtyř zápasů ale vybojoval 8 bodů a díky dobrým domácím zápasům je aktuálně na 8. místě. Hráči AZ v posledních třech domácích zápasech vybojovali plný počet bodů, když postupně zdolali Kadaň 3:2, Benátky 4:2 a Chomutov 2:1.

Poslední zápas AZ Havířov:

AZ Havířov – Piráti Chomutov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky AZ: 7. Klimša (Rimmel), 15. Sztefek (Pechanec, Sedláček).
Sestava AZ: Svoboda – Dresler, Foltýn, Bahounek, Krisl "C", Lenďák, Valenta, Ostrčil "A", Repe – Jiránek, Loskot, Říčka "A" – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Sedláček, Pechanec, Sztefek – Klimša, Rimmel, Chmielewski.

10. kolo:
AZ Havířov - ČEZ Motor České Budějovice

sobota 4. 10. 2014, 17:00
K&K Pneu aréna

Z tábora Motoru

Motor po špatném startu zabral a nyní je aktuálně s 15 body na třetí pozici. Situace v tabulce je ale tak dramatická, že Jihočeši mají na dvanácté Kladno náskok jen tři body. I druhý Chomutov vybojoval 15 bodů. Jihočeši se ale musí dívat i dozadu, protože právě Havířov je na osmém místě a má jen o bod méně.

V uplynulém kole České Budějovice zdolaly po boji Ústí nad Labem 2:0 a dobrou defenzivou se chtějí prezentovat i v Havířově. „Letos jsme se s Havířovem ještě neutkali. Je to soupeř, který doma hraje o 50% lépe než venku. Musíme hrát dobře zezadu a využít nějaké brejky,“ říká trenér Petr Rosol.

Z utkání s Ústím nad Labem odstoupil po zásahu holí do obličeji Radek Prokeš a ani po utkání se nevědělo, zda půjde o krátkodobou či dlouhodobější nucenou pauzu. Radek je ale bojovník a i přes ošklivé zranění bude trenérům v Havířově k dispozici.