02.01.2009, Roman Šperňák

Jihočeši přivítají v novém roce jako první Mladou Boleslav

Č. B u d ě j o v i c e – Po bohatším listopadu přišel chudší prosinec. Jaký bude leden? Hokejisté HC MOUNTFIELD vstupují do dalšího roku a jistě si vzpomenou na známe přísloví – Jak na Nový rok, tak po celý rok. První soupeřem českobudějovického celku v měsíci lednu bude poslední BK Mladá Boleslav. Povinnost velí jasně. Kolem osmé hodiny večerní by měli domácí hráči zvedat v Budvar aréně ruce nad hlavu na oslavu vítězství. Zápas začne v 17.30 hodin.

O soupeři – BK Mladá Boleslav

Co je to bod, to už hokejisté z Mladé Boleslavi neví pěkně dlouho. Naposledy se jim povedlo bodovat 7. prosince loňského roku, když doma po nájezdech zdolali Kladno. Od té doby je jejich kolonka zápasů v červených barvách. Co střetnutí – to bodová ztráta. A kromě bodů došla vedení klubu také trpělivost.

Po domácí porážce se Znojmem 2:4 se těsně před Vánoci poroučel z pozice prvního trenéra Jiří Šejba a posunul se na post asistenta. Novým hlavním stratégem na lavičce bruslařského klubu se stal dosavadní sportovní manažer Jaromír Šindel. Společně s příchodem zvučné posily z NHL Radima Vrbaty to měl být další krok, který povede k zisku bodů a posunu v tabulce směrem vzhůru.

“V situaci, která nastala, se jedná o posílení realizačního týmu z mé funkce. Po změnách v kádru potřebujeme nové hráče zapracovat do mužstva a zároveň potřebujeme také někoho, kdo by dělal skauting na zápasech soupeřů, s nimiž budeme hrát,“ uvedl při svém nástupu do funkce nový kouče Jaromír Šindel, který bude stále pracovat jako sportovní manažer.

Jenže očekávaný vzestup se nedostavil. S Jaromírem Šindelem na střídačce a bratry Radimem a Davidem Vrbatovými v útoku Středočeši prohráli zápas v Pardubicích a poté i doma se Spartou. Jen si stvrdili své dosavadní poslední místo. Zvednout se zněj bude chtít na jihu Čech, jako se jí to už jednou povedlo na začátku října.

Z tábora HC MOUNTFIELD

Jak vypadá vítězství už by si rádi připomněli i hokejisté HC MOUNTFIELD. Jestli Boleslavští nevyhráli v šesti zápasech po sobě, série českobudějovického celku se až tolik neliší. Jihočeši padli ve 4 utkání po sobě. Oproti svému nadcházejícímu soupeři však aspoň ve dvou z nich brali jeden bod za porážky v prodloužení a na nájezdy.

Jenže pozice, kterou si tým tvrdě vypracoval po vydařeném listopadu a začátku prosince, se zase rozplynula. Na předkolo play-off teď ztrácí svěřenci kouče Ernesta Bokroše pět bodů, ale na jisté čtvrtfinále ze šesté pozice už propastných 13. Navíc forma týmu v posledních utkání rozhodně nesvědčila o vzestupu.

Po drtivé domácí porážce 0:4 od Třince a těsné prohře se Spartou 1:2 v prodloužení se mužstvo nezberchalo ani ve Zlíně, kde sice dokázalo utkání z téměř beznadějného stavu dorovnat, ale prohrálo na nájezdy. Byl u toho celý tým, protože po reprezentační pauze má Ernest Borkoš z čeho vybírat, když dává dohromady sestavu.

Utkání HC MOUNTFIELD – BK Mladá Boleslav v 17.30 hodin.

Pár zajímavostí

- První vzájemné utkání obou celků v této sezoně skončilo nečekaným domácím fiaskem HC MOUNTFIELD. Středočeši na jihu překvapili a vyhráli 4:2. Odstartovali tím sedmi střetnutí bez výhry v řadě pro českobudějovický tým.

- Bratři Vrbatovi se po letech sešli zase v jednom týmu. V prvním útoku hraje na křídle Radim a centra mu dělá jeho bratr David.

- V této sezoně se proti Boleslavi nejvíce daří Tomáši Kůrkovi, který ji dokázal dát dva góly.

Marek Posmyk (-9)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy - výhry / výhry v prodloužení / prohry v prodloužení / prohry - skóre / body.