04.08.2006, Tomáš Zetek

K další přípravě si HC Mountfield pozval Plzeň

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Fanoušci HC Mountfield ještě ani nestihli strávit remízový úspěch s mistrem ze čtvrtečního podvečera a už je tu další přípravné utkání. V Budvar aréně se přesně po dvaceti čtyřech hodinách po Spartě představí Lasselsberger Plzeň. Zápas má naplánováno úvodní vhazování na 17 hodin.
Čtvrteční utkání s pražskou Spartou bylo velmi vyrovnané. Lepší začátek měli rozhodně domácí a hned dvakrát zazvonili na konstrukci hostující branky. Jednou to byl Kotrla, podruhé Květoň. Těžko říci, jak by střetnutí vypadalo, kdyby Pražané neměli ve své kleci Dušana Salfického. Ten svým výkonem dokázal, že bude rozhodně rovnocennou náhradou za Petra Břízu. „Dušan chytal opravdu dobře,“ potvrdil asistent trenéra HC Mountfield Milan Kupka. První třetina byla po většinu času v režii domácího týmu. „Zdálo se mi, že jsme měli větší chuť do hry než Sparta,“ poznamenal Kupka. Díky vyrovnávací trefě Marka Posmyka z 54. minuty skončilo utkání smírně 1:1. „Bylo to dobrý zápas a myslím si, že jsme byli mistrovi vyrovnaným soupeřem,“ říká asistent trenéra Jandače. Jedním dechem ale dodává, že výkon rozhodně nebyl dokonalý. „Byl to určitě lepší výkon než v Liberci a kdybychom proměnili aspoň některé šance, tak jsme mohli i vyhrát.“ Jihočechům se ve čtvrtek příliš nedařili přesilové hry a zejména zakončování šancí, kterých si domácí vytvořili nemalou řádku. „To je pravda. Mrzí nás velké množství neproměněných šancí. Vypracovali jsme si jich celkem dost, ale zakončení nebylo dobré. Je to ale zatím začátek přípravy, tak doufáme, že se to bude zlepšovat,“ přeje si Kupka.

Kolotoč přípravných zápasů nabírá vysokou rychlost a na pátečním dopoledním tréninku už se bude hovořit o večerním duelu s Lasselsbergerem Plzeň, který začíná v 17 hodin. Sestava by měla být takřka identická s tou, která nastoupila proti Spartě. „Vše se rozhodne na dopoledním tréninku,“ říká exjindřichohradecký kouč. Zajímavá situace přetrvává v brankovišti. Do utkání v Liberci, jenž se konalo v úterý, nastoupil Jan Chábera. Stejně tomu bylo i při střetnutí se Spartou. „Jedno ze dvou domácích utkání by měl odchytat Eda Turek,“ tvrdil před dvojzápasem Kupka. Logicky tedy z celé situace vyplývá, že proti Plzni se do branky postaví právě “The Large“. „Pokud se nestane nic nepředvídatelného, myslím si, že bude chytat Eda,“ usmíval se po zápase s pražským celkem asistent trenéra HC Mountfield. Nevyloučil však ani fakt, že by se mohl v průběhu zápasu dostat do branky juniorský reprezentant Jakub Kovář. Ten odchytal poslední třetinu a samostatné nájezdy proti Spartě. A nepočínal si vůbec špatně. „Kuba nebyl bez práce a v těžké prověrce obstál,“ stručně zhodnotil výkon čerstvě osmnáctiletého gólmana Milan Kupka.