MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.09.2020, Adam Pavlíček, Filip Kortus

Obrovské lákadlo je play off, zaznělo na tiskové konferenci

V pondělí proběhla v prostorech Madety předsezónní tisková konference Motoru, na které nechyběli hlavní představitelé klubu - prezident Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, hlavní trenér Václav Prospal a kapitán Pavel Pýcha. Přítomen byl také generální ředitel nového generálního sponzora Motoru pan Milan Teplý.

A vzal si úvodní slovo, ve kterém přivítal všechny přítomné a Motoru popřál všechno nejlepší do následující extraligové sezony.

Jak už tomu na předsezonních tiskových konferencích bývá zvykem, Stanislav Bednařík představil finanční stránku klubu za uplynulou i nadcházející sezonu. "V loňském ročníku jsme skončili s mírným ziskem. A to i díky tomu, že jsme byli v jednání s Patrikem Bartošákem, kterému jsme nabízeli smlouvu, on se ji však rozhodl nevyužít," objasnil Bednařík.

"Vzhledem k nastalé situaci zatím netušíme, jaké budou naše příjmy v sezoně, která nás čeká. Co ale víme už teď, je fakt, že budeme nuceni některým permanentkářům vracet již vybrané vstupné. Spočítali jsme, že by každý permanentkář mohl chybět na každém sedmém utkání," bilancoval.

Následně se ke slovu dostal lodivod českobudějovické střídačky Václav Prospal. "Očekáváme spoustu vítězství a to, že se opět etablujeme v české nejvyšší soutěži. To, jaká jsou nyní nastavená pravidla vzhledem k pandemii, jde tak trochu mimo nás. V zásadě se pro nás nic nemění. Do každého zápasu půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Play off je pro nás obrovské lákadlo," naznačil Prospal.

Dále padaly dotazy ohledně stavby kádru na extraligovou sezonu. "Primárně jsme sháněli kvalitního gólmana, který by se měl stát jasnou jedničkou," komentoval Prospal příchod Marka Čiliaka. "To byla hlavní díra, kterou jsme chtěli zaplnit. Jednali jsme i s Milanem Kloučkem, ale s Pardubicemi jsme se nakonec nedohodli. Co se nynějšího kádru týče, chceme dát šanci především klukům, kteří si extraligu vybojovali," dodal.

"Jednali jsme také s Jiřím Novotným a Romanem Horákem. První z nich se rozhodl zůstat v cizině. A mohu potvrdit, že s Horákem jsme byli v kontaktu, než podepsal smlouvu na Spartě," objasnil ještě Bednařík.

Českobudějovický tým byl výrazně zasažen covidovou situací, která mu hned dvakrát znemožnila trénovat. "Čtyři týdny karantény je realita, kterou musíme projít. Do extraligy půjdeme po celkem deseti trénincích. Nejedná se o výmluvu, nýbrž o fakt," pokrčil rameny Václav Prospal, na něhož ihned navázal kapitán týmu Pavel Pýcha. "Nebylo to nic příjemného. Když už jsme se dostali do tréninkového zápřahu, pak jsme byli nuceni zůstat doma," povzdychl si.

Právě Pavel Pýcha bude dělat, stejně jako v uplynulé sezoně, kapitána týmu. O tom, že kapitánské "C" by se mělo stěhovat na dres někoho jiného, nebyla v kabině ani řeč. "Moc si toho vážím, že jsme ani neuvažovali o změně. Je to čest být kapitánem Motoru, teď už navíc v extralize," usmál se Pýcha.

Záznam z kompletní tiskové konference můžete zhlédnout na tomto odkazu:

Sociální sítě

Gameři Motoru se postarali v esport lize o pořádné překvapení, když vyřadili ve čtvrtfinále oficiální esport soutěže favorizovaný...

Je nám moc líto, co se včera stalo v Třinci, přejeme všem v klubu a zejména Petru Vránovi hodně sil.Naše utkání s Oceláři se bude...

Už v 15:45 startuje přenos play-off esportové ENYAQ Hockey League! Borci z Motoru vyzvou Liberec, tak jim pojďme...

I letos má Motor vlastní sušenky a když teď musíte s dětmi trávit čas hlavně doma, určitě oceníte, že v něm najdete i motorácké...