05.11.2014, Jaroslav Pešek

Pajič: Do třetí třetiny jsme šli s tím, že vyhrajeme

České Budějovice: V Budějovicích je zase o něco veseleji. V sobotu Motor rozdrtil Most a hned v dalším zápase to odnesli Benátky, za které mimo jiné chytal Marek Schwarz. To ovšem farmě Liberce příliš nepomohlo a odvezli si prohru 1:4. Zlepšená forma byla znát i u Roka Pajiče, který asistoval u důležité třetí branky Motoru.

Roku, můžete krátce shrnout průběh zápasu?
V první třetině jsme byli mnohem lepší než soupeř, hned v prvním střídání jsme měli nějaké šance a tlačili jsme se do brány. Nakonec jsme třetinu vyhráli jenom 1:0, coč mohlo být klidně víc. Ve druhé třetině už to nebylo ono, dali jsme soupeři nějaké šance, ale Hynek (Kůdela - pozn. autora) toho spoustu pochytal a něco jsme odehráli bojovností. Soupeř se snadno dostával do pásma a my jsme ho nechali hrát kolem naší brány. My jsme toho na druhé straně moc neměli. Ve třetí části se nám povedlo dát gól a zarputile jsme bránili, díky čemuž jsme získali tři body.

Druhá třetina byla hodně poznamenaná vyloučeními. Hrálo to velkou roli?
Nevím, prostě jsme měli tři špatná střídání a potom se to na nás nějak svezlo. My jsme taky hráli přesilovku, ale neměli jsme puk na holi, bylo to takové malátné, ale naštěstí jsme se z toho vyhrabali a zase začali hrát to co jsme chtěli.

Kde byl podle vás klíčový moment utkání?
Možná ten Kuchcův (David Kuchejda - pozn. autora) gól na tři jedna. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že góla nedostaneme, a že neprohrajeme. Bylo to jen o tom dát jeden gól a zahrát zodpovědně dozadu.

Benátky dnes dvakrát nevyužily přesilovou hru pět na tři, to se moc nevidí.
Tak my jsme na začátku sezóny měli taky asi šest přesilovek pět na tři a taky jsme z toho nedali ani jeden gól. Pro nás jedině dobře, že se jim to nepovedlo. Ti tři hráči, kteří byli na ledě, zahráli oslabení dobře a navíc nás podržel Hynek.

Proč byl konec zápasu tak vyostřený?
Občas to tak bývá. Nevím, jakou měl soupeř taktiku, ale myslím, že to bylo tím, že Benátky daly ve druhé třetině gól na dva jedna a pak ve třetí třetině jsme jim zase odskočili, což je trošku znervóznilo a neustáli to. Pro nás to bylo dobře, protože ke konci se hra dost rozkouskovala a oni neměli moc šancí aby se dotáhli.