ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.10.2013, Michal Heřman

Po zaváhání s Benátkami bere Motor s Mostem jedině výhru

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Hokejisté HC Motor České Budějovice odehráli poslední dva zápasy dobře v obraně. Pochválit se však nedá útočná fáze, ve které mají Jihočeši mezery. V sobotu přijede na jih Čech poslední Most, který má nejhorší obranu. Dokáže toho Motor využít a připíše si tři body? O tom se bude rozhodovat od 17:00.

O soupeři: HC Most

Založen: 1946
Stadion: Zimní stadion Most (kapacita 2 646 diváků)
Webové stránky klubu: hcmost.cz
Umístění v poslední sezóně: 12. místo v ZČ
Hlavní trenér: Kamil Kašťák

Soupiska

Brankáři: Ilja Gutsevič, Patrik Nechvátal, Martin Volke.
Obránci: Václav Čížek, Tomáš Drtil, Jakub Havelka, Daniel Hora, Kamil Charousek, Marek Kasal, Tomáš Pavelka, Jakub Slavík, Jan Strejček.
Útočníci: Bronislav Andres, Jan Bojer, František Gerhát, Kryštof Kafan, David Koudelka, Juraj Majdan, Vítězslav Nedrda, David Palaščák, Pavel Písařík, Pavel Sedláček, Bohumil Slavíček, Pavel Smolka, Zdeněk Tauš, Filip Vlček, Marek Zavřel.

Sestava z posledního zápasu

Volke (29. Nechvátal) – Kasal, Charousek, Hora, Čížek, Slavík, Drtil – Tauš, Smolka, Slavíček – Bojer, Rapáč, Jurčík – Andres, Vlček, Kafan – Nedrda, Palaščák, Písařík.


Dalším soupeřem HC Motor České Budějovice v 1. lize je HC Most - klub, který se potácí na samém dně tabulky. Z dosavadních osmi odehraných kol získali Mostečtí jen 3 body za výhru z pátého kola nad Havířovem (2:1). Na předposlední Benátky nad Jizerou ztrácí Most tři body.

Největší slabina HC Most je v defenzivní činnosti. Za osm zápasů brankáři lovili puk ze své sítě 38krát. To je suverénně nejvíc inkasovaných branek z celé soutěže. Druhý nejvíce inkasující tým, kterým je Šumperk, dostal 29 gólů. Most třikrát odešel po utkání do kabin s velkým přídělem. Litoměřice v prvním kole vyhrály 7:2, v sedmém kole vyhrála Mladá Boleslav 8:3 a v osmém kole Most podlehl HC Olomouc 1:7.

Zaostřeno na: Brankáři HC Most

Rozebereme si dva nejvíce zasahující gólmany HC Most - Patrika Nechvátala a Martina Volkeho. Třetí brankář Ilja Gutsevič zasáhl jen do dvou zápasů. Jak Nechvátal, tak i Volke mají podobné statistiky. Volke zasáhl do pěti zápasů, Nechvátal do čtyř. Volke čelil 127 střelám, ze kterých 15krát inkasoval. Procentuální úspěšnost má 88,19% a průměr obdržených branek na zápas má 4,35. Nechvátal čelil 169 střelám, ze kterých 20krát inkasoval. S průměrem 5,38 gólu na zápas má procentuální úspěšnost 88,17%. Zápas proti Havířovu, který jako jediný Most doposud vyhrál, odchytal Volke.

9. kolo: HC Motor České Budějovice - HC Most

sobota 5. 10. 2013, 17:00
Budvar aréna

Z tábora Motoru:

Českobudějovičtí hokejisté navázali na zlepšenou obranu z utkání s Jihlavou a díky tomu si připsal čisté konto i gólman Hynek Kůdela, který poprvé hrál za Motor soutěžní zápas. Při zápase v Benátkách nepustil za 65 minut ani jeden gól, přičemž měl soupeř během hry výhodu dvou trestných střílení. Zápas nakonec došel do nájezdů, kde Kůdela ze tří pokusů inkasoval jen jednou. To se ovšem do statistik nezapočítává, takže má nyní Kůdela 100% bilanci. Jihočechům ale opět vázla útočná fáze. Během uplynulých 161 zápasových minut dal Motor jen jeden gól. Proti Mostu tak mají Českobudějovičtí velkou šanci odpíchnout se k získání střelecké sebedůvěry. Asi žádný fanoušek by se nezlobil, kdyby po Mladé Boleslavi a Olomouci vstřelil Mostu i Motor sedm až osm gólů.

Na gólový příděl Mostu od Olomouce se můžete podívat v reportáži na následujícím videu.

"Ztracené body z Benátek nás mrzí, nejvíc nás trápí koncovka, kterou musíme bezpodmínečně zlepšit. Na tréninku i při zápasech nutíme hráče chodit co nejvíc do branky a tu střeleckou smůlu musíme protrhnout. Proti Mostu bereme pouze vítězství, před našimi skvělými diváky to ani jinak být nemůže."

Sestava z posledního zápasu

Kůdela (Halmoši) – Moravec, Novák, Vráblík, Posmyk, Kříž, Chmelíř, Prokop – Vaniš, Melka, Kotalík – Třetina, Skuhravý, Ferebauer – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Turek, Přibyl, Mavrojanidis.

Věděli jste, že ...

... mostecký hokejový klub prožívá i přes špatný vstup do sezony své nejlepší období. Poprvé během své historie totiž hraje potřetí v řadě druhou nejvyšší soutěž. To se Mostu doposud ještě nikdy nepovedlo. Pojďme se podívat na poslední sezony klubu. V sezóně 2010/2011 se ve vedení Mostu spojili pánové Valerij Korol a Bohumil Slavíček. Společnými silami vytvořili tým, který vyhrál 2. ligu a přes baráž postoupil do 1. ligy. Rok poté klub uhájil prvoligovou příslušnost v baráži. V další sezoně skončil Most mimo barážové příčky.

Statistiky

9. kolo
HC Motor České Budějovice
vs
HC Most
8.
Umístění v tabulce
14.
8 / 3 - 1 - 1 - 3
14:13 / 11
Statistiky v sezóně
(základní část)
8 / 1 - 0 - 0 - 7
15:38 / 3
Aleš Kotalík 5 bodů (2+3)
Nejproduktivnější hráč v sezóně
Pavel Smolka 7 bodů (4+3)
Aleš Kotalík, Jiří Ferebauer, Zdeněk Ondřej, Petr Šachl (2)
Nejlepší střelec v sezóně
Zdeněk Tauš (5)
Jiří Moravec, Aleš Kotalík, Jan Novák (3)
Nejlepší nahrávač v sezóně
Pavel Smolka, Jan Bojer, František Gerhát, Bronislav Andres (3)
Jiří Moravec, Jan Novák 4 body (1+3)
Nejproduktivnější obránce v sezóně
Tomáš Pavelka 2 body (1+1), Václav Čížek 2 body (0+2)
Jiří Moravec, Petr Šachl, Jiří Ferebauer, Martin Semrád (2)
Aleš Kotalík (-4)
+/- bodování v sezóně
Tomáš Pavelka (2)
Vítězslav Nedrda (-11)
Václav Skuhravý (18)
Nejtrestanější hráč v sezóně
Tomáš Drtil (43)
Dominik Halmoši 94,52% - 1,71
Hynek Kůdela 100% - 0,00
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Ilja Gutsevič 90,00% - 3,75
Martin Volke 88,19% - 4,35
Patrik Nechvátal 88,17% - 5,38
Sociální sítě

Žiga Pavlin se dnes po vzájemné dohodě s klubem rozloučil s Motorem. Děkujeme za vše a ať se ti daří @zigapavlin! ???? #hcmotor...

Po více než třech sezonách končí v Motoru po vzájemné dohodě slovinský obránce Žiga Pavlin. Celkem v ČB odehrál 188 zápasů, v...

Dnes by se dožil 115 let bývalý útočník František Dědič. V ČB 2 sezony, 1 gól do sítě Mladé Boleslavi při Mistrovství českého...

#PREVIEW: 24. kolo - @PiratiChomutovZítra se na domácím ledě pokusíme znovu rozjet vítěznou sérii. Ze severu Čech přijedou...

×
×
Dnes v 16:00 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
Piráti Chomutov