12.03.2009, Miroslav Mayer

Pod drobnohledem: Aleš Ježek a Petr Seidler

Č. B u d ě j o v i c e - Tentokrát se v souboji křídelních útočníků proti sobě střetli dva spíše siloví borci. Oba patřili po základní části mezi nejtrestenější hráče svých týmů. Za domácí urostlý útočník Aleš Ježek, který se opět předvedl hlavně v osobních soubojích, ale dokázal vstřelit i branku. Na straně druhé vítkovický útočník Petr Seidler, který ale moc času na ledě nepobyl, připsal si ale jeden plusový bod.

Aleš Ježek

Kapitán, který jde mužstvu příkladem a snaží se ho strhnout tvrdou hrou, takový je Aleš Ježek. V utkání se mu kromě toho ale podařilo i skórovat. A byl to důležitý gól. V čase 31:26 dostal přihrávku mezi kruhy a nadvakrát překonal Vošvrdu. Oproti zvyklostem si ale trestné lavici neodseděl ani minutu. Ve statistice +/- má ale jeden mínusový bod. Byl hodně aktivní, což dokazuje 7 střel z 10, které mířili na branku. K tomu 11 povedených přihrávek a 5 pokažených. Užitečný byl i při oslabení, kdy vyhodil dva kotouče z vlastního pásma přes všechny čáry.

Petr Seidler

V utkání moc minut neodehrál, i přes to si ale stihl připsat jeden plusový bod za účast na ledě při vstřeleném gólu. Na branku Petr Seidler vyslal pouze jednu střelu, když se dostal na začátku druhé třetiny do úniku. Za utkání měl celkem sedm přihrávek a pět z nich bylo úspěšných. Svedl tři osobní souboje a zblokoval jednu střelu soupeře od modré.