ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.12.2019, Filip Kortus

Poprvé na led nováčka, Motor ve středu čeká Sokolov

Už pouze dvě kola zbývají odehrát do konce první fáze sezony. Naposledy v základní části na kluzišti soupeře se Motor představí ve středu, kdy bude hrát od 18:00 na ledě Sokolova. Vzhledem k tabulkovému postavení obou týmů je velice pravděpodobné, že se jedná o poslední vzájemné utkání v této sezoně. Přímý přenos bude k dispozici na hokejka TV a rovněž textový přenos bude připraven.

HC Baník Sokolov

Nováček soutěže svými výsledky v přípravě budil respekt. Ale v rozjetém ročníku Chance ligy zatím zůstává daleko za očekáváním. Krčí se na předposlední příčce tabulky se ziskem pouhých patnácti bodů. To je pro svěřence Karla Mlejnka velké zklamání a dvě kola před koncem základní části je pochopitelně jisté, že Baník bude hrát skupinu pro horší polovinu tabulky.

V posledním kole předvedli Západočeši další zajímavou bitvu s jihlavskou Duklou. Po dvou třetinách prohrávali už 1:4, ale za deset minut třetí třetiny dokázali srovnat. Jenže soupeř se rychle oklepal a stejně jako v prvním podobně divokém měření sil urval výhru.

V úvodním vzájemném utkání s Motorem podal Baník sympatický výkon, ale na body nedosáhl. Po první třetině byl nerozhodný stav, ovšem na dvě trefy Lukáše Endála a vítěznou branku Karla Plášila už hosté nedokázali zareagovat.

Sestava Sokolova z posledního utkání proti Jihlavě:

Haas – Přindiš, Vodička, A. Rulík, Kadeřávek, Šafář, Pařízek, Michálek – Kovařík, M. Zadražil, Švec – Vracovský, Kverka, Osmík – T. Rohan, Vrána, Křemen – Křehlík, Kuběna.

29. kolo

HC Baník Sokolov

ČEZ Motor České Budějovice

středa 4. prosince 2019, 18:00, Zimní stadion Sokolov

Z města pod Černou věží

Jasnému lídrovi Chance ligy se daří. Bodoval v posledních jednadvaceti kolech, z nichž prohrál pouze dvakrát! Svěřenci Václava Prospala jsou v opravdu dobrém rozpoložení, což v poslední době pocítil Havířov, Frýdek-Místek nebo Vsetín. Poslední ligové utkání proti slezskému AZetu přineslo napínavou bitvu, kterou rozhodovala až třetí třetina. V ní se zaskvěl především Zdeněk Doležal a vystřelil svému týmu další výhru. Jihočeši jsou suverénně nejlepší i v počtu vstřelených branek, na svém kontě jich mají už 129.

Sestava Motoru z posledního utkání proti Havířovu:

Strmeň – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Plášil, Lytvynov, Allen – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, Kloz, Gilbert – Karabáček, Přikryl, Doležal – Babka, Prokeš, Veselý – Beránek.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Sokolov je organizované mužstvo se silovými hráči, ve středu bude důležité, abychom vyhrávali osobní souboje a proměňovali šance. Nesmíme jako naposledy prospat dvě třetiny zápasu. Zápasy se nám sice daří otáčet, ale někdy se nám to může vymstít. Pro soupeře to bude jeden z největších zápasů sezony, rozhodně dorazí plno fanoušků. Naposledy dokázali dotáhnout tříbrankovou ztrátu v Jihlavě, přestože neuhráli ani bod. I když se to podle tabulkového postavení nezdá, tak nás čeká těžký zápas. Musíme k tomu přistoupit maximálně koncentrovaně."

Sociální sítě

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Paráda! České Budějovice totiž zvítězily na ledě Vsetína 3:0 a už podruhé v letošní sezóně dokázaly vynulovat útočnou sílu...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...