ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.09.2011, Miroslav Mayer

Proběhl nábor mladých hokejistů

Č. B u d ě j o v i c e - Pondělí 12. září bylo pro několik malých kluků a jejich rodičů zvláštním dnem. Toho dne se poprvé ocitli na tréninku hokejové přípravky. Pod vedením zkušených trenérů udělali někteří první krůčky na ledě v životě, jiní již na bruslích někdy i stáli, ale všichni se chtějí stát hokejisty a někdy třeba hrát extraligu v dresu HC MONUTFIELD. Mezi rodiči, kteří přivedli své děti na nábor, byli třeba i Michal Mikeska a Jindřich Kotrla.

Trénink začal oficiálně v 17.00, ale již půl hodiny před začátkem se začali scházet první nedočkaví zájemci. Těsně před začátkem tréninku bylo již u druhé ledové plochy těsno. Rodiče i jejich děti byli připraveni a čekali, co se bude dít. Nejdříve se zapsat, pak obout brusle, nasadit rukavice a helmu a hurá na led. Na ledové ploše byli připraveni trenéři, kteří mladé adepty hokeje rozdělovali do skupin podle jejich schopností.

"Děti budou označeny barevnými rozlišovacími dresy, podle toho, jak jim to zatím na ledě jde. Je to i motivační prvek, děti budou chtít být v té lepší skupině a budou se více snažit. Pokud jim to půjde, určitě někteří poposkočí," vysvětluje Kamila Hansová , která již několik let učí mladé hokejisty bruslit. Každé skupiny hokejistů se pak ujme jeden trenér a zkoušejí první cvičení. "Na tréninku budou vždy nejméně tři trenéři, spíše více," informuje rodiče opět Kamila Hansová. Rodiče pak odcházejí do šaten, kde se dozvídají další podrobnosti od Kamily Hansové, manažera mládeže Aleše Krátošky a od vedoucího sportovních tříd Jana Trummera. "Do konce října budou děti na trénink potřebovat pouze brusle, rukavice a helmu, teprve později budeme pracovat i s hokejkou. Při tréninku dbáme také na pitný režim, je hodně důležitý. Do konce března by měly děti umět s hokejkou, jízdu vpřed i vzad a zastavení," dodala ještě Kamila Hansová a již pospíchá zpět na led, věnovat se dětem.

"Jsme rádi, že jste tady a že jste vybrali pro své děti lední hokej, víme, že je dnes ve sportech velká konkurence," ujal se slova manažer mládeže Aleš Krátoška. Následovaly informace týkající se přihlášek do klubu a spíše administrativních věcí.

Nakonec se slova ujme vedoucí sportovních tříd Jan Trummer. Vysvětluje rodičům systém organizování sportovních tříd a co by čekalo děti v budoucnu. " Spolupracujeme se základní školou v Grünwaldově ulici, kde jsou od třetí třídy vytvořeny sportovní třídy. Tréninky jsou přizpůsobeny školnímu vyučování. Spolupráce se školou je pro nás důležitá a škola má přednost," nastiňuje budoucnost. To už většina rodičů nervózně pokukuje skleněnými dveřmi, co že to jejich ratolesti na ledě provádí. Je čas schůzi ukončit a rodiče se rozcházejí k mantinelům a sledují, co se na ledě děje.

"Dnešní první nábor se dá označit za úspěšný," konstatuje manažer mládeže, " přišlo celkem 31 dětí a to je na první nábor dobré. Někteří ještě přijdou během roku a další větší nápor čekáme po Vánocích.“ A jaký počet dětí by byl ideální? "Ideální by bylo, kdyby přišlo třeba šedesát dětí, a my jsme si mohli vybírat a dělat vlastně výběr a ne nábor. Jsme ale realisté a víme, že to se zatím nestane," zasní se nakonec Aleš Krátoška.

Fotografie z náboru si můžete prohlédnout zde!

Sociální sítě

Před 85 lety se narodil Luděk Bukač. Trenérem Motoru byl 2 sezony v 80 zápasech (29 vítězných, 10 remízových). Největší úspěchy...

80. narozeniny slaví Pavel Cagaš st. Byl obětí nemožnosti za komunismu přestoupit. Z Králova Pole ho nechtěli uvolnit, tak musel...

Tyto dresy vybrali fanoušci Motoru pro nový ročník @telhcz!

40. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Zdeněk Ondřej. V našem klubu odehrál 3 sezony, 167 zápasů, v nichž zaznamenal 24...