MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.09.2012, Radek Papáček

Radek Martínek a Andrew Ference v dresu HC MOUNTFIELD!

Č. B u d ě j o v i c e - Příznivci HC MOUNTFIELD se mohou také těšit na věhlasné hráče z NHL. V průběhu výluky zámořské soutěže totiž dres Českých Budějovic opět obléknou obránci Radek Martínek a Andrew Ference. „V současné době jsme s nimi domluvení. Radek Martínek do Českých Budějovic dorazí koncem tohoto týdne, Andrew Ference pak začátkem měsíce října,“ uvádí Ing. Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer HC MOUNTFIELD, který o této zprávě s jeho schválením informoval představenstvo klubu.

Vedení HC MOUNFIELD o možných příchodech hráčů z NHL v době její výluky jednalo delší dobu. „Chtěli jsme být připravení. Dopředu jsme však avizovali, že jsme oslovili pouze hráče, kteří v našem klubu vyrostli a nebo jsou s ním jiným způsobem spjatí,“ říká Petr Sailer, sportovní manažer HC MOUNTFIELD.

Radek Martínek a Andrew Ference jsou naprostým důkazem slov Petra Sailera. Šestatřicetiletý Martínek za České Budějvocice v minulosti odehrál několik sezon a stejně jako třiatřicetiletý Ference pomáhal klubu při návratu do extraligy v sezoně 2004/2005, při poslední výluce v NHL.

Český reprezentant a dvojnásobný mistr světa Radek Martínek by se měl objevit v dresu HC MOUNTFIELD jako první. „V pátek přicestuje ze zámoří do České republiky a v příštím týdnu by tak už mohl naskočit do zápasů,“ informuje Petr Sailer.

Kanadský bek a vítěz Stanley Cupu Andrew Ference se českobudějovickým příznivcům představí v měsíci říjnu. „Andrew si ještě potřebuje vyřídit nějaké osobní záležitosti. Přicestovat by měl pravděpodobně 7. října,“ říká sportovní manažer.

Andrew Ference se během svého posledního působení na jihu Čech stal miláčkem publika a mezi fanoušky tak byl velice oblíbený. „Kontaktovali jsme jej okamžitě po vyhlášení výluky přes jeho agenta a nyní jsme už v osobním kontaktu. Velice mile nás překvapil fakt, že České Budějovice pro něj byly jasná priorita,“ říká Petr Sailer. „V posledním telefonickém rozhovoru nám akorát sdělil, že už zapomněl spoustu českých slovíček, které se u nás naučil při poslední výlucu, a tak se bude mít co doučovat,“ pousmál se Sailer. Andrew Ference oblékne dres s číslem 28, které na svých zádech nosil také právě v sezoně 2004/2005.

Radek Martínek a Andrew Ference jsou tak potvrzenými hráči z NHL, kteří se představí v dresu HC MOUNTFIELD. „Jsme v kontaktu také s Václavem Prospalem či Radkem Dvořákem, kteří nám v průběhu čtrnácti dní sdělí své stanovisko. Martin Hanzal nám potvrdil svůj zájem za nás hrát, ale momentálně v zámoří doléčuje zranění zápěstí z minulého play-off. Pokud by se Milan Michálek rozhodl hrát v Evropě, měli jsme od něj příslib, že by jednoznačně preferoval náš klub. Nyní však máme informaci, že výluku využije k rekonvalescenci po zdravotním zákroku,“ dodává Petr Sailer.

Sociální sítě

Právě dnes je to 70 let od zisku dosud jediného mistrovského titulu v historii našeho klubu ????Klobouk dolů před borci, kteří se...

Dnes to bohužel nevyšlo. Poslední zápas sehraje Motor v neděli proti Třinci.hcmotor.cz/zapas.asp?id=L…

Na ledě Litvínova nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava

55. narozeniny slaví bývalý útočník Josef Štraub. V ČB 2 sezony, 59 zápasů (10+27), 21 +/- bodů, 180 TM. 10. 12. 2002 vyrovnal...

×
×
Dnes v 17:20 | Muži
Madeta Motor Č. Budějovice
HC Oceláři Třinec