11.03.2012, Matěj Mayer

Série se za vyrovnaného stavu stěhuje na jih Čech

Č. B u d ě j o v i c e – Českobudějovičtí hokejisté svůj cíl splnili. Jeli do Liberce vyválčit alespoň jednu výhru a to se povedlo. Nyní se série stěhuje za stavu 1:1 na jih Čech a domácí chtějí oba zápasy urvat pro sebe. To samé ale zajímá i Liberec, jenž bude chtít v jihočeské metropoli získat alespoň jedno vítězství. Třetí duel série se odehraje v pondělí v 18:10 a živě ho bude přenášet stanice Nova Sport. O den později se začíná v Budvar aréně už v 17:30. Přijďte podpořit domácí tým, protože to bude MASO!

Hodnocení čtvrtfinálové série

1. utkání: Bílí Tygři Liberec – HC MOUNTFIELD 4:3

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Urban), 9. P. Nedvěd (Čakajík, Bulíř), 23. Bulíř (Čakajík), 32. Bulíř (Vak) - 3. Mikuš (Horna), 42. Kotalík (Novák), 44. Němeček (Martynek, Kotalík). Rozhodčí: Minář, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Střely na branku: 26:37.

V prvním utkání v Tipsport aréně se dostal do vedení už ve 3. minutě jihočeský tým. Liberec byl zaskočen přečíslením hostů a střelou Petera Mikuše do horního růžku branky. Další minuty zápasu patřily pro změnu Libereckým. O vyrovnání se postaral Michal Bulíř a ještě do poloviny první třetiny dostal domácí Bílé Tygry do vedení nejproduktivnější hráč základní část Petr Nedvěd. Aby toho nebylo málo, domácí dali ve druhé třetině ještě další dvě branky a ujali se zdánlivě jistého vedení 4:1.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky ale MOUNTFIELD snížil. Novák přiťukl puk Aleši Kotalíkovi a ten tvrdou ranou prostřelil Pince. Díky této brance se Jihočeši zvedli a věděli, že šance na obrat stále existuje. Jejich naději přiživil Roman Němeček, který zblízka vyzrál na Pince v brance Liberce. Domácí si po této brance vzali oddechový čas, aby se uklidnili a to se jim povedlo. V závěrečných chvílích měli ještě Českobudějovičtí slušné šance, ale Pinc všechno ustál a Liberec vyhrál první zápas 4:3.

Na všech brankách Liberce se podílel mladý útočník Liberce Michal Bulíř. Kováře překonal hned třikrát a nahrával i druhou branku Petra Nedvěda. Aktivní útočník dokonce donutil HC MOUNTFIELD ke střídání brankářů. Neobvyklá činnost pro Jakuba Kováře, zvláště když ke střídání dal podnět trenér František Výborný. V brance Českých Budějovic tedy od 32. minuty působil mladý Pavel Kantor, který už za svá záda nepustil jedinou střelu Liberce.

2. utkání: Bílí Tygři Liberec – HC MOUNTFIELD 4:6

Branky a nahrávky: 17. Vantuch (Roth, Trončinský), 39. Trončinský (Špaček, Bárta), 44. Vantuch (Víšek), 50. Urban (Vantuch) – 37. Šimánek (Kašpařík, Martynek), 45. Podlešák (Ptáček, Novák), 46. Kašpařík (Mikuš, Šimánek), 49. Langhammer (Krajnc), 53. Červený (Mertl), 58. Šimánek (Mertl). Rozhodčí: Homola, Šindler - Bádal, Bláha. Vyloučení: 6:5, navíc Gulaš 5 minut + do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7254. Střely na branku: 46:36.

Lepší vstup do druhého zápasu série měli domácí Bílí Tygři. Ti se dostali zásluhou Lukáše Vantucha do vedení v 17. minutě. Českobudějovičtí dokázali odpovědět až ke konci druhé dvacetiminutovky, když Kašpaříkovu střelu pěkně tečoval Jiří Šimánek. Radost Jihočechů ale netrvala dlouho. Při hře čtyři na čtyři se Bílí Tygři dostali do přečíslení a nejproduktivnější obránce základní části Marek Trončinský propálil brankáře Kováře.

Na začátku třetí části hry se domácí dostali zásluhou druhé branky Lukáše Vantucha dokonce do dvoubrankového trháku. Na třetí branku Liberce ale našel vzápětí odpověď tečí Ptáčkovi střely Martin Podlešák. Aby toho nebylo málo, o 42 sekund později dokázal tečoval Mikušovi střelu clonící Pavel Kašpařík a bylo vyrovnáno!

Ještě větší radost měli Jihočeši ve 49. minutě utkání, když překonal z bezprostřední blízkosti Pince Jakub Langhammer. HC MOUNTFIELD poprvé v zápase vedl a vypadalo to nadějně. Z brankového výčtu to ale stále nebylo vše. Po brejku se prosadil domácí Tomáš Urban a aréna Bílých Tygrů explodovala. Radost domácím fandům definitivně vzal další nadějný útočník v barvách Jihočechů Rudolf Červený. Ten dal pravděpodobně zatím svůj nejdůležitější gól kariéry a právě tato branka Bílé Tygry definitivně zlomila.

V závěrečných sekundách ještě domácí dobývali branku hostů, ale Jakub Kovář držel svůj tým nad vodou. Mezi jeho parádní zákroky patřil například zásah proti Nedvědově střele z kruhů. HC MOUNTFIELD měl v závěrečným sekundách i štěstí, ale to nic nemění na vyrovnání série, které ještě potvrdil gólem do prázdné branky Jiří Šimánek.

Čtvrtfinálová série se stěhuje za stavu 1:1 na jih Čech.

Vydarený si nezahraje tři zápasy, Gulaš vyvázl bez trestu

První dvojzápas nabídl zajímavou podívanou plnou skvělého hokeje a také tvrdých střetů. Ty nejtvrdší z nich si připsali Českobudějovičtí hráči a oba střety se odehrály už v první třetině pátečního duelu. V prvním tvrdém zákroku narazil Milan Gulaš na mantinel hvězdu prvního zápasu Michala Bulíře, kterého tím vyřadil ze hry. Nejproduktivnější hráč HC MOUNTFIELD po základní části dohrál Bulíře, který nahodil kotouč do pásma a dostal za to trest 5 minut plus do konce utkání.

„Zákrok Milana Gulaše na Michala Bulíře, projednáván v rámci zkráceného Disciplinárního řízení dne 10.3.2012. Disciplinární komise APK LH shledala trest, uložený v zápase, jako dostatečný, a rozhodla se hráče Gulaše dále netrestat.“

Zákrok si můžete prohlédnout ve videu:

Druhý tvrdý souboj se odehrál až na konci první části. Tentokrát se jednalo o ještě tvrdší zákrok, který měl na svědomí důležitý obránce Jihočechů René Vydarený. Postiženým byl liberecký Tomáš Klimenta, který se poté ani nemohl zvednout z ledu. Českobudějovický obránce vyjel proti Klimentovi ve snaze trefit protihráče, Klimenta se mu však vyhnul a slovenský zadák ho trefil nepříjemně kolenem.

„Zákrok René Vydareného na Tomáše Klimentu, projednáván v rámci zkráceného Disciplinárního řízení dne 10.3.2012. Hráč René Vydarený byl rozhodnutím Disciplinární komise APK LH potrestán nepodmíněným zastavením činnosti na tři soutěžní utkání za pokus o úmyslné zranění.“

Českým Budějovicím bude tedy v obou domácích duelech a v dalším zápase v Liberci chybět. Jaký dopad to bude mít na obranu Českých Budějovic, se dozvíme hned v následujícím utkání. Místo René Vydareného v sestavě by měl zaujmout Michael Kolarz, který působil na postu sedmého obránce a do letošního play-off ještě nezasáhl.

Předpokládané sestavy na další zápas

HC MOUNTFIELD: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Kolarz, Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Langhammer, Kotalík, Gulaš - Kuchejda, Mertl, Podlešák - Burian, Červený, Horna - Sailer.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Holub, Moravec, Štich - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Bulíř, T. Urban, Vantuch - Kica, Vak, Špaček - Bartovič, Bárta, Víšek.

V play-off se všechny zranění obvykle tají a pro pondělní utkání na jihu Čech visí otazníky zejména nad startem dvou hráčů Liberce. Tomáš Klimenta a Michal Bulíř byli terčem tvrdých zákroků a o jejich startu či nestartu bude známo zřejmě až před samotným utkáním.