ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.03.2014, Tisková zpráva

Spolupráce Motoru s mládeží je na dobré cestě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — V pondělí 10. března udělal českobudějovický hokej velký krok k nápravě své reputace. Na schůzce rady ředitelů ČEZ Motor České Budějovice (Stanislav Bednařík, Roman Turek, Radek Bělohlav, Petr Sailer, Aleš Kotalík, Jaroslav Pařízek) a nové správní rady občanského sdružení HC České Budějovice (Petr Havlátko, Milan Janoušek, Jan Ryba, Milan Šesták) došlo ke shodě nad tím, jak by měl českobudějovický hokej do budoucna fungovat. Všichni zúčastnění mají velký zájem na tom, aby byla co nejdříve podepsána smlouva o spolupráci.
Celá schůzka trvala 2,5 hodiny a proběhla ve velmi přátelském a konstruktivním duchu. Oba subjekty chtějí, aby v Českých Budějovicích fungoval navenek jednotný a společný hokejový klub. „Od začátku sezony jsme tvrdili stále totéž, chceme v Českých Budějovicích normálně fungující klub zaštiťující dvě organizace, profesionální A tým a občanské sdružení mládeže. Po schůzce s novou správní radou mládeže tomu podle mého nic nebrání,“ shrnuje pocity z první schůzky generální manažer Motoru Stanislav Bednařík. „Jednání s vedením Motoru nás velice potěšilo, na nejdůležitějších bodech spolupráce jsme se jednoznačně shodli, A týmu jsme navíc nabídli i místo ve správní radě mládeže,“ dodává nový člen vedení mládeže Milan Janoušek.

Kým bude poslední místo ve správní radě obsazeno, to se bude řešit až v následujících týdnech. Pro vedení Motoru je ale podstatné, že správní rada občanského sdružení souhlasí s modelem sportovní organizace klubu mládeže, jenž se prakticky neliší od toho, který Motor přednesl už před valnou hromadou. „Jsme rádi, že se organizace klubu mládeže změní směrem k větší otevřenosti. Pokud chceme dělat hokej dlouhodobě úspěšně, musí se co nejvíce omezit možnost protekcionalismu a soustředění moci v rukou jednotlivců,“ vysvětluje shodu vedení mládeže a mužů Stanislav Bednařík. Kdo konkrétně obsadí nově vzniklé komise a manažerské posty, to bude předmětem příštích jednání.

Nová správní rada občanského sdružení chce nejdříve dořešit zjištění, na která upozornila zpráva auditu firmy BDO, aby byla do budoucna zajištěna větší průhlednost fungování spolku. A dále je také připravena znovu otevřít dosud neobjasněnou otázku týkající se převodu hráčů do Hradce Králové, a to i soudní cestou. „Není možné, aby hráči a reprezentanti, které vychovali místní trenéři, odešli do úplně jiného klubu za tisícikoruny. Jsme přesvědčeni, že naše nároky jsou oprávněné,“ vysvětluje za správní radu Milan Janoušek.

Už po prvním jednání je zřejmé, že českobudějovický hokej se konečně vrací do normálních kolejí a definitivní dohoda nad budoucností místního hokeje, který má více než stoletou tradici, je konečně velmi blízko.
Sociální sítě

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??