ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.10.2012, Radek Papáček

Václav Prospal nastoupí za HC MOUNTFIELD v neděli doma s Pardubicemi!

Hokejista Václav Prospal se chystá na svůj první zápas v české nejvyšší soutěži. Dvojnásobný mistr světa nastoupí za HC MOUNTFIELD v neděli doma proti Pardubicím. Václav Prospal naskočí k extaligovému utkání po čtrnácti dnech společné přípravy s českobudějovickým mužstvem. „Dnes jsme dotáhli všechna jednání mezi hráčem a klubem také smluvně. Po vzájemné dohodě tak Václav Prospal za náš klub nastoupí poprvé v neděli s Pardubicemi,“ sděluje Ing. Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer HC MOUNTFIELD.

Václav Prospal sice například odehrál úctyhodných 1125 zápasů v kanadsko-americké NHL, premiéru v české nejvyšší soutěži si ale odbude právě v neděli v Budvar Aréně. Na start v dresu HC MOUNTFIELD chtěl být pečlivě připraven, a tak se posledních čtrnáct dní věnoval poctivému tréninku společně s mužstvem pod vedením trenérů Petera Draisaitla a Radka Bělohlava.

Vedení klubu vytvořilo Prospalovi prostor ke kvalitní přípravě a rozhodnutí o jeho startu nechávalo na něm samotném. Elitní forvard je však dle na vlastního pocitu už připraven na soutěžní utkání. V neděli 28. října 2012 v utkání HC MOUNTFIELD – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice tak hokejoví příznivci na jihu Čech uvidí Václava Prospala v dresu jeho mateřského klubu.

Sportovní vedení klubu řešilo současnou situaci s hráči

Tým HC MOUNTFIELD má v extralize za sebou nevydařené výsledky. Sportovní vedení klubu současnou situaci dnes řešilo také uvnitř extraligového mužstva. „Spolu s trenéry jsme absolvovali mítink především s těmi staršími hráči, kteří by měli mužstvo tak zvaně táhnout,“ sděluje Petr Sailer, sportovní manažer HC MOUNTFIELD. „Každý ze zúčastněných jsme si k současnému stavu řekli svoje. Vzájemně jsme se snažili dát si najevo, že se nemůžeme ohlížet například na počet zraněných hráčů. Musíme si nyní prostě jako tým pomoci sami a starší hráči na sebe v rozhodujících momentech zápasů musejí na sebe vzít větší zodpovědnost. Došlo i na ostřejší slova,“ dodává Petr Sailer.

Společného mítinku se zúčastnili také všichni hráči z NHL v týmu HC MOUNTFIELD. Vedle Václava Prospala a Andrew Ference také Milan Michálek a Martin Hanzal. Posledně dva jmenovaní útočníci poprvé za Jihočechy nastoupili ve včerejším utkání s Litvínovem. „Jedním z témat právě by i fakt, že se nemůžeme spoléhat na to, že nám pomohou jen sami hráči z NHL. Naopak. Oni sami potřebují v začátku pomoci od ostatních spoluhráčů a postupně se dostat do zápasového rytmu,“ říká Petr Sailer.

Sociální sítě

#PREVIEW: 49. kolo PřerovVe středu dokončíme domácí dvojzápas, hostit budeme Zubry z Přerova. Více??bit.ly/2MpBiqG

#REPORT: Motor - Litoměřice 5:1Utkání proti rozjetému soupeři z Litoměřic nám vyšlo skvěle, vítězíme čtyřbrankovým...

Dnes nastoupí za Motor nejmladší obránce v historii klubu - Václav Svach (16 let, 6 měsíců a 16 dnů).Před ním byl nejmladší...

V rámci dohrávky 42. kola hostíme za hodinu @HCStadion Litoměřice. Sestavu máme dnes velmi omlazenou, a to i díky absenci...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC ZUBR Přerov