14.08.2003, David Lukeš

Ve čtvrtek bitva Severu proti Jihu

Čtvrtkem 14. srpna začínají odvety v základních skupinách Tipsport Cupu. Budějovičtí hokejisté zajíždějí na sever republiky, kde je od 17:30 přivítá prvoligový KLH Chomutov.
Do karet by Jihočechům mohl hrát fakt, že Chomutovu se v letošním Tipsport Cupu zatím daří více venku než doma. V prvním zápase ve skupině se oba celky střetly na jihu Čech v Budvar Aréně a podceňovaný tým Chomutova dlouho držel favorita v hrsti. Po první třetině hosté vedli 2:0, před poslední částí ještě drželi remízu 2:2. Definitivně jejich odpor povolil až ve třetí třetině, kterou prohráli 0:3, celkově tedy 2:5. Druhé kolo pro Severočechy nedopadlo moc valně, když je v jejich hale přehrála extraligová Plzeň v poměru 1:5. Až napotřetí se chomutovským zadařilo a to pro ně určitě způsobem příjemným. Vyhráli na ledě regionálního rivala Litvínova 2:1. Stejně jako v úvodním zápase na jihu Čech i zde chomutovští drželi před poslední třetinou nerozhodný stav (1:1), avšak tentokrát dokázali udeřit, když vítěznou branku vstřelil v 58. minutě Jeslínek.

Naši hokejisté prožívají skupinu A Tipsport Cupu úplně s opačnými pocity. Nejprve na svém ledě zdolali výše uvedeným způsobem Chomutov, což ve stejné hale zopakovali s Litvínovem (3:1), aby až na třetí pokus okusili hořkost porážky, když podlehli domácí Plzni stejným poměrem. HC ČB je v současné době pouze o skóre druhý za Plzní, Chomutov stejně těsně ztrácí na třetí Litvínov.

Sestavy z prvního vzájemného duelu:

KLH Chomutov: Jarina - Révay, Maleček, Tupý, Plaček, Szakal, Dráb, navíc od 39.Skácel a od 41.Ambrož - Zika, Charousek, Polodna - Jeslínek, Gergel, Kožnar - Kostourek, Mikšovic, Šimeček, navíc od 41. Bakrlík, Jíra, Stoklásek.
HC ČB: Hudáček - Jasečko, Babka, R.Suchánek, Macháček, Jindra, Gýna, Kotaška, Kolda - Bartoš, F.Turek, D.Nedorost - Rob, Štrba, Hřebejk - Bělohlav, Mertl, Sailer - Květoň, Škoda, Vondrka.