MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
28.01.2012, Petr Lundák

Věděl jsem, že Roman nezklame. Dal mi totiž gól, říká Kovář

Č. B u d ě j o v i c e - Hrdiny pátečního duelu proti pražské Slavii byli dva muži v černých dresech. Prvním byl Jakub Kovář, který opět předvedl svoje umění mezi třemi tyčemi a vůbec dovolil, že se HC MOUNTFIELD dostal až k nájezdům. A v nich se zase ukázal Roman Němeček. Ten se bez bázně a hany postavil k exekuci v sedmé sérii a svůj nájezd proměnil. Díky tomu si Jihočeši připsali důležité dva body.

Romane, sice máte dva body, ale přiznejme si, že dvě třetiny to zase s vámi nevypadalo příliš dobře. Slavia hrála dobře a chvílemi vás přehrávala.
Když dávali druhý gól, povedlo se nám hned dát na dva jedna. Což si myslím, že bylo hodně dobře. Zase jsme se dostali zpátky do hry a věřili jsme, že zápas můžeme uhrát buď ještě v základní hrací době nebo ho dostat do prodloužení. Což se nám povedlo. Stejně jako minulý zápas s Vítkovicemi.

Čím konkrétně vás Slavia zaskočila v prvních dvou třetinách?
Hráli dobře. Chodili po nás ve dvou nebo třech hráčích a bylo těžké se přes ně dostat do pásma.

A jak to bylo vůbec s vaší rolí při nájezdech?
(usměje se) Nikomu se nechtělo, tak jsem se zvedl a prostě šel.

Trefu jste měl už předem nacvičenou?
Chtěl jsem svůj nájezd udělat tak, jak jsem ho nakonec udělal. Mířil jsem nad lapačku do víka a vyšlo to. Víme, že nájezdy byly dlouhé a dlouho se nerozhodlo, ale pořád musíte hrát o jeden bod. A jak jsem byl natěšený na nájezd, vyjel jsem dřív a rozhodčí mě musel ještě vrátit.

Vy jste také byl na ledě, když se nepříjemně zranil váš spoluhráč Peter Mikuš. Viděl jste, co se stalo?
Peter mi nahrával puk a v tu chvíli ho slávista dohrál. Myslím si, že to byl přímo Jaškin. Bohužel má Peter otřes mozku.

Jakub Kovář: Od toho v bráně jsem, abych mužstvu pomáhal

Jak jste si věřil proti Slavii?
Na Slavii se mi celkem daří a docela jsem si na ni i věřil a rozhodně jsem se na zápas těšil.

Svůj tým jste dvě třetiny držel nad vodou, Slavia vypadala lépe, jak jste se cítil v bráně?
Asi tak, jak posledních patnáct utkání. Sice nehrajeme moc pěkné zápasy, ale děláme body, což je určitě rozhodující a důležitější. A od toho v té bráně stojím, abych týmu pomohl.

Jaký je to pocit vědět, že výsledek utkání závisí na vás. Když uděláte v rozhodující fázi chybu, nemusí tým mít bod ani jeden.
Tak to neberu! Výsledky jsou teď dost těsné a chybu může udělat i druhý brankář, což se stalo v minulém zápasu s Vítkovicemi. Oni nás tlačili celé utkání a my jsme to nakonec těsnými dorážkami dotlačili na výhru za tři body. Přesně v to samé jsme si věřili i dnes, nakonec máme navíc krásný jeden bod.

Co říci k nájezdům? Bylo jich hodně a nakonec všechno rozsekl hrdina Roman Němeček.
Chodil jsem na řadu jako první a pořád čekal, kdy už to kluci ukončí. Pořád ale střídali a zkoušeli to samé. Byl tak čas přijet a pořádně vystřelit na bránu. A když se zvedal Roman, říkal jsem si, že už to tam prostě padne. Pamatuji si, že před čtyřmi lety hrál za Ústí a já za prvoligovou Třebíč. Gól z nájezdu mi dal. Proto jsem taky věděl, že ho dneska dá (usměje se).

Michal Vondrka: Nevyužité šance, proto máme jeden bod

Michale, v posledních duelech proti Jihočechům to nebylo z vaší strany herně nic moc, ale v pátek tomu bylo jinak. Kde jste se však zabrzdili?
Určitě nám pomohl gól na jedna nula. Hráli jsme dobře ve středním pásmu a Budějovice jsme nepouštěli moc do velkých šancí. Naopak my jsme tam měli řadu příležitostí, které jsme však neproměnili.

Mohly za to především zákroky Jakuba Kováře, který tým hodně podržel?
Chytal výborně! Pro tým je hodně důležité mít takového brankáře, zvláště v tak důležitých okamžicích hry.

Vy jste v Budějovicích vyrostl a dlouho působil. Jsou pro vás tyto zápasy ještě něčím zvláštní?
Ani ne. Ale dělal jsem si srandu, že se mi tu nehraje moc dobře. To tak prostě je a asi i pořád bude.

Potřebujete se s týmem dostat do desítky v tabulce, co pro vás řeší tento jeden bodík?
To se teprve uvidí. Tabulka je teď hodně napresovaná, já jen doufám, že náš dnešní bod bude stačit, aby jsme se tam dostali. Ale už za stavu jedna nula jsem věřil, že vyhrajeme za tři body. Jenže pak jsme dostali trošku laciné góly.

Sociální sítě

Před 115 lety se narodil první brankář našeho klubu František Albrecht. V týmu byl 4 sezony a odchytal cca 7 mistrovských duelů a...

Pár zápasů stihla i první liga, ve které působí několik hráčů Motoru na hostování. Jak se jim daří?hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Co čeká Motor v příštích dvou týdnech? Nejen to se dozvíte v článku. ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

50. narozeniny slaví bývalý útočník Miroslav Barus. V ČB 3 sezony, 150 zápasů, 41 gólů (4 v přesilovkách, 4 v oslabení, 4 vítězné...