23.02.2010, Miroslav Mayer

Výsledkový servis mládeže

Č. B u d ě j o v i c e - Dohrál se další dlouhý víkend, ve ktrém se sehrálo velké množství zápasů. Junioři ze dvou zápasů vyhráli jeden, starší dorost získal pět bodů ze třech zápasů, mladší dorost A si vítězstvím zajistil postup na přebory repebliky. Mladší dorost B navyšuje svoji sérii vítězných zápasů. Hráčem víkendu se stává útočník staršího dorostu Lukáš Moudrý, který dokázal bodovat v posledních zápasech svého mužstva.

Juniorka

Klíma vyhrál

V pátek se junioři rozjeli ke svému zápasu pod Ještěd do Liberce. Úvod zápasu vyšel českobudějovickým hráčům přímo parádně. Ve čtrnácté minutě vedli 2:0 a vypadalo to skvěle. Domácí stačili do konce třetiny snížit a ve druhé vyrovnat. Ovšem v poslední části si vzal slova domácí Jakub Klíma a prakticky sám zařídil vítězství Liberce v poměru 6:2. Dal totiž během třinácti minut čtyři góly! Jihočeši tak odjížděli domů z prázdnou. Jednu branku HC České Budějovice dal i Lukáš Sumerauer.

Šťastná výhra

V pondělí sehrál extraligový zápas i v Budvar aréně. Soupeřem českobudějovických juniorů byl tým Ústečtí Lvi. K vidění byl zápas plný osobních střetů a soubojů. Nejdříve domácí vedli 2:0, ale o svůj náskok brzy přišli. Hosté totiž utkání otočili na 3:2. Domácím se podařilo opět srovnat a nakonec jí ti do vedení 4:3. To se podařilo udržet až do konce i díky tomu, že hosté neproměnili trestné střílení. Dobrý výkon podal brankář Martin Hnízdil.

Starší dorost

Jedna dobrá třetina nestačí

V pátek zahájili českobudějovičtí dorostenci sérii svých tří zápasů v Jihlavě. Zápas měl zajímavý průběh. Nejprve vedli domácí a Jihočeši srovnali. Pak Jihlava opět zabrala a vedla 3:1. Českobudějovičtí se zvedli a dokázali srovnat na 3:3. Do konce zápasu zbývalo sedm minut a vypadalo to dobře. Jenže pět minut před koncem dostali Jihlavští šanci jet trestné střílení a to se štěstím proměnili. To Jihočechy srazilo. Domácí pak přidali ještě další branky a dovedli utkání do vítězného konce 6:3. Českobudějovickým se zápas nevydařil a nehráli dobře. Jednu přihrávku na gól si připsal i brankář David Gába.

Slávia narazila

V sobotu přijela do Budvar arény Slavia Praha. S tímto tradičním týmem hráli Jihočeši letos poprvé a hned v něm dokázali být úspěšní. Po první vyrovnané třetině se o osudu zápasu rozhodovalo ve třetině druhé. V té totiž dokázali domácí vstřelit tři branky a na to Slávisté již nedokázali reagovat. V závěrečné části navíc ještě domácí přidali, kromě rvačky, i další branky a Slávia odjížděla domů s krutou prohrou 2:7. Tři body (2+1) v zápase zaznamenal obránce Richard Heřmánek.

Dva body z venku

Třetí zápas během víkendu odehráli dorostenci v pondělí na kladenském ledě. S Kladnem se jednalo o první letošní střetnutí. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Jihočeši se ujali vedení 3:2 a vypadalo to na zisk tří bodů. Jenže Kladno hrálo v závěru power- play a deset vteřin před koncem zápasu se jim podařilo vyrovnat a zápas se tak dostal do prodloužení. V něm měli více štěstí Jihočeši, když Roman Bernat rozhodl, že druhý bod za vítězství 4:3p, jede do Českých Budějovic.

Mladší dorost A

Jistota postupu

V neděli se v Budvar aréně představila Kometa Brno. Třetí tým tabulky měl v Českých Budějovicích poslední možnost přiblížit se Jihočechům na dostřel. Ti ovšem měli utkání od začátku pod kontrolou a dařilo se jim i střílet branky. Po dvou třetinách vedli domácí 2:1 a ještě se mohl zápas zdramatizovat. Domácí přidali třetí branku a v utkání zvítězili 3:1 a mají jistotu postupu na přebory republiky. Zbytek soutěže mohou již dohrávat Jihočeši v klidu. Dva body zaznamenal David Bílek.

Mladší dorost B

Vítězná série pokračuje

B tým mladšího dorostu zdobí dlouhá řady vítězných zápasů v řadě.V neděli odejeli k dalšímu zápasu do Žďáru nad Sázavou. O osudu zápasu se rozhodlo v prostřední části hry, kterou hosté vyhráli 3:1 a domácí se již nezmohli na nic. Jihočeši opět předvedli skvělý výkon a svého soupeře přehráli. Celkové skóre zápasu bylo 4:1 pro Jihočechy. Nejvíce bodů v zápase (1+2) zaznamenal Marek Hron. Nadále jsou nejúspěšnějším mládežnickým mužstvem, které je, bohužel, mimo pozornost. Za své skvělé výsledky a dobrou hru by si mužstvo zasloužilo větší pozornost, to samé platí i o trenérské práci.