ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.08.2019, Filip Kortus

Zbytečně jsme se báli o výsledek, říkal po zápase s Kometou Martin Novák

V brněnské DRFG aréně se poprvé v přípravě představil Martin Novák. V minulém týdnu bojoval s nemocí, ale už se dal do pořádku a proti Kometě zaujal místo ve třetí formaci po boku dvou Kanaďanů. Mezi střelce se nezapsal, ale asistoval u první branky Bena Hawerchuka.

Odehráli jste s Kometou kvalitní přípravné utkání?
Hráli jsme s jedním z nejkvalitnějších klubů u nás, přestože nebyli v úplně kompletní sestavě, tak byli hodně nabití. Bylo to dobré utkání, užili jsme si to.

Hned čtyřikrát jste se trefili, ale zároveň šestkrát inkasovali. Z čeho soupeř nejvíce těžil?
Dát čtyři branky na ledě Brna je dobré, ale udělali jsme plno nevynucených chyb, což nás sráželo a soupeř trestal. Ve třetí třetině se mi zdálo, že jsme se zbytečně báli o výsledek. Musíme pořád pracovat a bude to lepší.

V minulém týdnu jste onemocněl, ale brzy jste se vrátil do tréninku?
Domluvili jsme se s trenéry, že do duelu s Plzní ještě nezasáhnu, protože jsem měl za sebou jen jeden trénink po nemoci. Ve čtvrtek už jsem byl připraven a fyzicky jsem se na ledě cítil dobře. Chyběla mi trochu větší herní praxe, ale na první přípravné utkání to nebylo špatné.

Už se těšíte na pondělní utkání, kdy se poprvé v přípravě představíte před vlastními fanoušky?
Samozřejmě, je potřeba, abychom si zahráli i doma. Zatím tady jen trénujeme, takže už se těšíme, až se ukážeme i v zápase.

Sociální sítě

REPORTÁŽ | Ani v dalším venkovním přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit, na ledě Lince jsme prohráli 1:4. bit.ly/2HcRHgC

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz!

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz! Jedete Motor podpořit? #hcmotor #dnesnisestava #practice...

PREVIEW | Zítra nás čeká další z přípravných zápasů. Zajíždímě na led lineckých Black Wings. Start utkání je naplánován na...