ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.01.2018, Michal Špírek

Zdeněk Čáp: Už se těším, až si zahraju v Budějkách

Pětadvacetiletý obránce Zdeněk Čáp posílil defenzivu Motoru a fanouškům se hned při prvním startu v českobudějovickém dresu představil gólovou trefou proti Slavii. Motor i přes porážku v nájezdech navýšil náskok na čele tabulky na čtyři body.

Jaké okolnosti předcházely vašemu příchodu do Českých Budějovic?
V týdnu jsem mluvil s trenérem Jelínkem, který mě informoval o zájmu Motoru. Já jsem potvrdil, že za tým chci hrát, přesun se rychle upekl a byl jsem tak v sobotu připraven nastoupit na Slavii.

Bylo to letos poprvé, co jste obdržel budějovickou nabídku?
O tom, že bych mohl nastoupit za Motor, se spekulovalo už dříve. V minulosti to nedopadlo, ale teď jsem tady a budu se snažit pomoct klukům, nekazit jim to a přispět k tomu, abychom došli co nejdále.

Váš příchod do Motoru byl oznámen jen den před utkáním na Slavii. Jak probíhalo vaše seznámení s mužstvem?
Přijel jsem rovnou do Prahy. Kluky ale člověk potkával v sezóně nebo je zná. Do kabiny jsem přišel dříve, s každým jsem si podal ruku, pozdravili jsme se. Chtěli jsme vyhrát, bohužel máme jen bod a musíme makat dál.

Nějaké staré známé tváře jste v kabině poznal?
Znám Ríšu Nejezchleba, Mikyho (Josef Mikyska), Vráblase a další, opakuji, ty kluky člověk zná, teď je třeba se s nimi co nejrychleji nějakým způsobem sžít a jedeme dál.

Co vám první zápas řekl o týmu Motoru?
Trenér mi dal nějaké instrukce, co a jak se hraje, na víc nebyl čas. Myslím, že budeme hrát útočný hokej, budeme chtít každý zápas vyhrát. Bohužel na Slavii se nám to nepovedlo.

První zápas za Motor a hned první gól. Jak se vaše branka zrodila?
Krásně vyhraná bule, já už jen zavřel oči a modlil se, abych netrefil hráče. A nějakým způsobem to propadlo do brány. Gól bych ale raději vyměnil za tři body. Dát branku je sice hezké, ale bereme jen jeden bod, mít tři, bylo by to lepší.

Na stadion v Edenu už tradičně dorazilo hodně budějovických fanoušků. Jak jste vnímal jejich podporu?
Fanoušci Budějovic jsou výborní. Jezdí po celé republice a těším se, až budeme hrát v příštím kole v Budějkách. Už jako soupeř jsem vnímal, že se tam vždy hrálo ve výborné atmosféře.


Zdeněk Čáp v utkání proti Slavii

Bodování: 1+0
Střely: 1
Ice time: 18:08
Trestné minuty: 2
+/-: 0

Sociální sítě

Ještě než sportovní vedení klubu došlo k rozhodnutí, zda si Ben Hawerchuk vybojuje smlouvu do konce sezony, přišel sám hráč za...

Před 100 lety se narodil legendární útočník František Mizera. V ČB neuvěřitelných 24 sezon, cca 200 mistrovských zápasů, 116...

Smutná zpráva zasáhla náš klub. Zemřel Ludvík Mühlstein, dlouholetý rozhlasový reportér z duelů našeho klubu. Napsal také knihu o...

I druhý domácí zápas přípravy dokázal Motor proti zahraničnímu soupeři vyhrát. Lužické lišky z Weisswasseru prohrály 2:4 a na...

×
×
Dnes v 12:30 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
SC Bern