ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
08.08.2018, Filip Kortus

Znovu po roce se na jihu Čech představí kazašský Pavlodar

Pouze den na odpočinek mají hokejisté Motoru před dalším přípravným duelem. Už ve čtvrtek hostí svěřenci Václava Prospala kazašský Pavlodar, úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Vstupenky můžete kupovat online. Pro diváky budou otevřeny pouze vchody od řeky, kde bude u letního kina i venkovní občerstvení, uvnitř budou otevřeny bufety pod tribunami B a C. Pokud se nebudete moci dostavit, bude ze zápasu připraven textový přenos.

HC Irtyš Pavlodar

Hokejový klub HC Irtyš Pavlodar byl založen teprve v roce 2003 a aktuálně hraje nejvyšší tuzemskou soutěž. Kazaši skončili v uplynulé sezoně sedmí po základní části a v play off vypadli už ve čtvrtfinále proti Kokšetau 2:4 na zápasy. Pro Pavlodar je to nejhorší umístění za posledních devět let, v sezonách 2012 až 2014 tým dosáhl na tři mistrovské tituly v řadě za sebou. Trenérem týmu v poslední sezoně byl exbudějovický útočník Tomáš Vak, který však v nadcházející sezoně v Pavlodaru působit nebude. Klub z východní Evropy v loňské sezoně táhla dvojice Klemešov a Gasnikov, ovšem ani jeden z hráčů se v přípravném utkání proti Slavii nepředstavil.

Poslední vzájemné utkání

ČEZ Motor - Pavlodar 1:2p (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Čermák (Nedorost, Fillman) – 28. Selujanov, 61. Kovář. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Zíka, Jindra. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 2880.
Sestavy: ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Vráblík, Kachyňa, Pýcha, Dudáček, Kutlák, Mucha, Jáchym – Crowder, Nedorost, Čermák – Dostálek, Vlček, Heřman – Šulek, Galamboš, Novák – Káník, Pajič, Prokeš – J. Doktor.
Pavlodar: Pacl – Něstěrov, Nurek, Korabejnikov, Selujanov, Poliščuk, D. Ignatěnko, Mašinec, Bačurin, Mordvinov – Citramkov, Telepbergen, Šátek, Kovář, Cibin, Kačulin, Klemešov, Gasnikov, Ajdaš, Gumenjuk, A. Ignatěnko.

Pavlodar už proti prvoligovému soupeři jedno utkání absolvoval. V úterý se střetl na Slavii a prohrál o jedinou branku.

Předzápasové okénko Václava Prospala

"Po zápasech s Plzní se musíme posunout zase dál. I když jsme dvakrát prohráli, tak z toho nebudeme panikařit, rozebereme si to u videa a půjdeme dál. Proti Pavlodaru nás čeká v pořadí už třetí duel a nastoupíme do něj s tím, že chceme vyhrát. Sestavu znovu obměníme, šanci už dostane David Gilbert. Promícháme útoky a uvidíme, jak se nám to bude jevit dál."
3. přípravné utkání


ČEZ Motor České Budějovice

HK Irtyš Pavlodar


čtvrtek 9. srpna 2017, 17:30

Budvar arénaSociální sítě

Právě před 25 lety zemřel ve věku 72 let bývalý obránce Hynek Bonuš. Za náš klub hrál 4 sezony, cca 12 zápasů, dal 1 gól. Byl...

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Už jste připraveni na extraligovou sezonu?! ??My už téměř ano! Dnes @hochreklama připravuje led, na kterém budeme hrát poprvé po...