ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.08.2017, Marek Baloun

CEB - KOR 9:1 - Korea rozcupována dvěma hattricky

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Exotické utkání s výběrem Jižní Korey už od prvních chvil patřilo domácím. Zatímco David Gába v brance Motoru inkasoval jen jednou, na oba gólmany Parky si udělala chuť první a druhá formace, jmenovitě hlavně Peter Galamboš (2+2), Miloslav Čermák (3+0) a Martin Novák (3+3).

Na první gól nemusela Budvar aréna čekat dlouho. Už padesát dva vteřin po úvodním buly Vlastimil Dostálek zavezl puk za branku, poslal ho dopředu na Martina Nováka, jehož střelu ještě gólman Park nepokryl. Motor poté začal chybovat, díky čemuž se Korea nastartovala, až se nakonec propracovala k brance. Žiga Pavlin při pokusu rozehrát puk namazal přímo na čepel Kim Ki Sunga, který okamžitou dělovkou poslal puk nad pravé rameno zaskočeného Gáby. Odpověď Motoru přišla už o dvě minuty později, když se v přesilové hře po nahrávce Martina Nováka a střele Pavla Pýchy dostal k odraženému puku nováček v sestavě Peter Galamboš a vrátil Motoru vedení zpět. To ale této trojici očividně nestačilo a za tři a půl minuty se už radovali znovu, když opět Peter Galamboš, tentokrát střelou pod víko, přidal do skóre domácích už třetí branku. Motor si ještě tři sekundy před sirénou přidal na konto branku číslo čtyři, když se po skrumáži v brankovišti gólmana Parka dostal k puku Martin Novák a dorážkou jen pár milimetrů za brankovou čáru uzavřel skŕe třetiny.

Druhá třetina přinesla zklidnění hry, kdy se týmy tolik neprosazovaly. Hra se stěhovala od branky k brance, žádné velké šance si ale ani jeden tým nevypracoval. Jedinou velkou šancí domácích za první polovinu třetiny byla střela Jakuba Káníka, který napálil hranu lapačky gólmana Parka, odražený puk už ale na dorážku zpracovat nedokázal. Záhy na to už ale Motor síť hostí přece jen rozvlnil, když kapitán Zdeněk Kutlák našel volného Miloslava Čermáka, který Parka vymíchal a následně poslal puk za jeho záda. Zbytek třetiny se nesl v dobrých, leč neúspěšných šancí obou celků, až se Motor opět prosadil v samém závěru třetiny. Dvě vteřiny před koncem Timothy Crowder vybojoval po těžkém souboji puk pro Miloslava Čermáka, který nejdříve jen napálil tyčku, podruhé už kotouč ale za čáru dostrčil.

Začátek třetí třetiny přinesl kromě výměny gólmanů na straně Korey také sedmý gól Motoru. Peter Galamboš spolu s Vlastimilem Dostálkem při přečíslení dva na jednoho sice úspěšní nebyli, puk se ale dostal na hokejku Martina Nováka, který dělovkou propálil celou skrumáž před druhým, čerstvým gólmanem Parkem, čímž uzavřel svůj hattrick. O pár minut později měl obrovskou smůlu Timothy Crowder, když našel mezeru mezi Parkovými betony, puk se ale pod gólmanem zbrzdil a skončil jen pár centimetrů před brankovou čárou. Poté se strhla série vyloučení na obou stranách. Motor nejprve měl jedenáct sekund přesilovku pět na tři, ta se ale záhy změnila na čtyři na čtyři. Paradoxně při sníženém počtu hráčů na obou stranách padla osmá branka domácích. O tu se postaral po asistenci Mitche Fillmana osamocený Miloslav Čermák, který našel mezeru mezi betony Parka a zařadil se tak po bok Petera Galamboše do klubu hattrickářů. Dalších několik šancí domácích, jako například břevno Ondřeje Kachyni skončilo bez úspěchu, až se ke hře opět dostala druhá formace a mohlo se slavit. Novákovi střela z kruhu sice nesedla, ale puk se došoural k Mitchi Fillmanovi, který byl před brankářem, prudkou střelou ho překonal a završil kanonádu Motoru.

Foto: Jan Škrle.

Sociální sítě

75. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický útočník Jaroslav Houfek. V našem klubu hrál 5 sezon, kolem 80 zápasů, a v nich...

#REPORT: @VHK_Vsetin - Motor 2:3 ?Vykradli jsme Lapač a ze Vsetína vezeme všechny tři body! Více??bit.ly/2Pcrswl

Za půl hodiny nás čeká těžký duel na půdě @VHK_Vsetin. Dokážeme přivést na jih Čech tři body? #VSEvCEB #dnesnisestava

I nadále probíhá dražba loňských hraných dresů Motoru. Dresů, které pomáhali vybírat samotní fandové. Nebyl by to hezký dárek?...