ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.10.2005, Tomáš Kučera, Milan Dvořák

CEB - PLZ 3:3 p.p. - Rozhodla nešťastná třetí třetina

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočeši vstoupili do utkání lépe a první polovinu zápasu měli více ze hry, hosté ze západu Čech ale postupně vyrovnali poměr sil na ledě a díky velkému nasazení a s pomocí potřebného štěstíčka vybojovali cenný bod za konečnou remízu. První branku budějovického celku vstřelil Petr Sailer.
Jihočeši nejprvě odměnili jubilanta Kotrlu za 400. utkání v extralize, aby se pak jali odměnit i nejvyšší návštěvu probíhajícího ročníku v Budvar Aréně. Začátek jim ale brzy zhořkl, to když na konci páté minuty v přečíslení napřáhl Andrašovský a z voleje propálil Turka - 0:1. Českobudějovičtí se po tomto úderu rychle zberchali a dusili Plzeň v pásmu, krásná individuální akce Veselého však zaduněla jen o břevno za překonaným Málkem. Nakonec domácím pomohli hosté svou nedisciplinovaností. Krátce po Výborném byl totiž odkázán na trestnou lavici Štěpánek a nabídnutou výhodu domácí trestné komando potrestalo. Po ose Kutlák - Hübl - Sailer putoval puk pod Málkovým betonem do branky - 1:1. V pokračující klasické přesilovce pak nabral rychlost střelecky disponovaný Brabenec a za jeho nechytatelnou bombou se Málek stihl jen otočit - 2:1. Z dvojitého úderu se hosté do konce třetiny nezvedli.

Druhá třetina byla ze všech nejméně povedená a kralovaly jí neustálé souboje a střety. Jediné větší šance zmařil Sailerovi Málek a Zelenkovi špatný led, na němž si elitní střelec natloukl. V 36. minutě se konečně povedla i pěkná hokejová akce. Bělohlav procedil přihrávku na Sailera, který ve dvojici s Hüblem najížděl na Málka. Exlitvínovský šutér pak neměl problém se zakončením Sailerovy epesní přihrávky - 3:1. Třetinu zakončilo opět jen několik šarvátek a neurovnaný hokej.

Domácí si zřejmě mysleli, že výhru už mají jistou, jenže do třetí třetiny nastoupila jiná Plzeň. Hosté přestali soutěžit v přetlačování u mantinelu a zejména zvýšená aktivita Davida Moravce dělala domácím velké problémy. Ke zkorigování stavu však Plzeňským pomohli hlavně domácí, kteří jim nabídli přesilovku pět na tři. Moravcova hbitá příhra pak nedala Andrašovskému příležitost, aby trefil něco jiného než odkrytou branku Budějovic - 3:2. Vyrovnat mohl hned v zápětí Kracík, ale jeho průnik zastavil odvážným zákrokem Turek, který byl v závěru v jednom ohni. Dlouho držel domácí akcie, ale když v poslední minutě sáhli hosté k power play a jihočeská obrana hloupě nedokázala vyhodit, dokonal dílo budějovické zkázy svým třetím gólem Dušan Andrašovský a vyrovnal na 3:3.

Šokovaní domácí se v nastaveném čase nezmohli téměř na nic, ale rozježděný led bránil v kombinaci i nabuzeným hostům. Moravec v největší šanci jen vyprášil Turkovy betony. Zmrtvýchvstání Plzeňských tak znamenalo konečnou dělbu dvou bodů.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
4:59 Andrašovský Kracík
12:29 Sailer Hübl Kutlák
12:47 Brabenec Kopecký
35:21 Hübl Sailer Bělohlav
41:06 Andrašovský Moravec Kracík
59:23 Andrašovský Moravec
Střely na branku
České
Budějovice
Lasselsberger
Plzeň
Sailer6
Kutlák5
Kotrla3
Kotaška2
Vak2
Vydarený2
Hudec2
Veselý1
Harant1
Hübl1
Brabenec1
Gřegořek1
Kopecký1
Celkem25
Andrašovský6
Moravec3
Kracík3
Cartelli2
Nedoma2
Zelenka1
Výborný1
Důras1
Padělek1
Vorel1
Celkem21
Statistika vhazování
České
Budějovice
Lasselsberger
Plzeň
Brabenec3/4 - 75%
Hübl11/15 - 73%
Kopecký13/21 - 61%
Vak14/27 - 51%
Krátoška2/4 - 50%
Bělohlav8/19 - 42%
Hřebejk0/1 - 0%
Veselý0/1 - 0%
Celkem51/92 - 55%
Padělek1/1 - 100%
Vorel8/11 - 72%
Kracík7/14 - 50%
Andrašovský7/14 - 50%
Tvrdoň2/4 - 50%
Šindel10/21 - 47%
Moravec6/22 - 27%
Kepl0/2 - 0%
Kocák0/1 - 0%
Adamský0/2 - 0%
Celkem41/92 - 45%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Lasselsberger
Plzeň
SAILER
Hübl
Turek
ANDRAŠOVSKÝ
Moravec
Kracík
Ohlasy po zápasu
Milan Kupka (České Budějovice): "Plzeňští tady sehráli dobré utkání, je vidět, že se dostali po slabším začátku sezony do pohody. My jsme přesto získali vedení a je škoda, že jsme ho nedokázali udržet. Neustáli jsme oslabení tři na pět, pak se nám sice dařilo bránit těsné vedení, ale bohužel závěr zápasu nám nevyšel a inkasovali jsme v power play."

Radek Kampf (Plzeň): "S vědomím úspěšné série Jihočechů jsme k nim přijeli hlavně bránit. Podařilo se nám vstřelit vedoucí gól, ale náskok jsme ztratili při dvojnásobném vyloučení. Přesto jsme věřili, že dnes na dobrý výsledek máme, náš výkon se lepšil. Byli jsme úspěšní v přesilovce pět na tři, kontaktní gól nás rázem zvedl a v power play jsme získali důležitý bod. V prodloužení jsme chtěli sáhnout na druhý, škoda, šance tam byly."

Sociální sítě

Maximální soustředění Marka Čiliaka před debutem v brankovišti Motoru! #hcmotor #nejenhokej #koncentrace #SPAvCEB

Vstupenky na zítřejší zápas s Plzní už si může koupit každý bez omezení za 50 Kč. Těšíme se na...

Ještě do zítra mají permanentkáři přednostní právo zakoupit si vstupenky na zápas s Plzní. Pokud nebudou tímto způsobem...

Do prodeje šly vstupenky na první zápas Generali Česká Cupu s Plzní. Kupovat mohou do omezeného hlediště prozatím jen...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Škoda Plzeň