ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.12.2005, Roman Šperňák

CEB - ZLN 0:1 - Těsná prohra s Hamé

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Ani třetí vzájemný zápas s HC Hamé Zlín nepřinesl hokejistům HC České Budějovice vítězství. Po vyrovnáném průběhu zápasu se hosté radovali z výhry díky velmi šťastnému gólu Miroslava Blaťáka v závěrečné části hry. Roman Turek, jenž nastoupil v brance po dvouzápasové pauze, předvedl výborný výkon, ale čisté konto neuhájil.
Ten, kdo přišel do Budvar Arény po začátku zápasu, promeškal tu nejlepší pasáž z celých šedesáti minut utkání. Oba celky vlétly do zápasu jako velká voda a o šance nebyla nouze. Hned v úvodu se sám před brankou ocitl Hamrlík, ale "The Large" se poprvé zaskvěl dobrým zákrokem. Podobně se vedlo i celému útoku nadruhé straně. Puk létal z hokejky jednoho hráče na druhého, až součinnost celé pětky zakončil Hudec. Bohužel pro domácí Murín stál, kde měl. Posléze se do úniku dostal zlínský Špilár, s jeho nájezdem si Turek poradil a vleže zlikvidoval i dorážku Noska. Po této šanci se v útočném pásmu hostí usadili domácí a především Sailer nebo potom Gřegořek pocuchali nervy fanouškům hostů. Po úvodním tlaku Jihočechů se hra uklidnila a přesunula se do obranného pásma HC České Budějovice. Hosté dostali možnost početní výhody, rozestavěli svůj osvědčený model a Hamrlík pálil od modré o stošest. Jeho střely často tečoval Okál, ale v brance vše řešil s ledovým klidem Turek. Českobudějovičtí se zase probudili ke konci první třetiny a daleko ke gólu neměla Krátoškova povedená střela, popřípadě i Kotaškův projektil. Zlínský brankář však vše vyřešil a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhá část utkání již nepřinesla tolik vzruchu. Jihočeši se snažili hrát aktivněji a měli vice šancí. Zlín se pak snažil především kouskovat hru a nerozhodný stav mu viditelně vyhovoval. Hned v úvodu sebral puk již napřahujícímu Okálovi Krátoška a zabránil tak velkým nepříjemnostem pro Romana Turka, protože hostují kapitán stál přesně mezi kruhy. Další šance, která by aspoň trochu mohla zavánět brankovou příchuťí letěla na hostující svatyni až v 6. minutě, to pálil Vydarený. Ten si podobnou situaci vyzkoušel ještě jednou v přesilovce, ale výsledek byl shodný. Vždy stál v cestě kotouče do sítě nějaký kus Murínovy výstroje. Skórovat mohl i Štěpán Hřebejk a to hned při jeho prvním střídání. Puk vyslaný z jeho hole vidělo všech 3573 diváku v síti, avšak na poslední chvíli zaúřadovala hůl vracejícího se obránce. Od zhruba 30. minuty následovala hluchá pasáž zápasu a oba týmy byly prakticky bez šance a právě z ničeho nic se dostal před branku Rachůnek a Turek musel vyřešit nebezpečnou střelu a vzápětí i dorážku stejného hráče. Závěr prostřední dvacetiminutovky pak patřil znovu domácím, kteří roztočili kolotoč před Murínovou klecí. Vodopád šancí odstartoval Hudec svým průnikem po levém křídle, následovala střela Petra Sailera a v permaneci drželo gólmana i duo Hübl - Šimánek, kdy prvně jmenovaný předložil tomu druhému puk před branku, ale ten netrefil zpola odkrytou klec. Kalich hořkosti vypil do dan Jindřich Kotrla, jenž si už položil Murína, ale následně ho nedokázal přehodit. I po druhé siréně byl stav shodný, tedy 0:0.

Závěrečné dějství bylo ze všech tří nejnudnější a mnoho hokejové krásy nenabídlo. Zpočátku byli aktivnější Valaši, k čemuž jim pomohla i darovaná početní výhoda. Stejné rozestavení "Medvědů" přineslo i stejný efekt. Střeli Hamrlíka končily vždy u Turka. největší šanci pak měl Okál, ovšem Vydarený se mu obětavě vrhl pod nohy. Štěstí zkoušel i Leška, ale rozhodující branka přišla zcela znenadaní. Hostující pětice chtěla jít střídat, proto Bláťák směrem na branku pouze nahodil puk, který však nečekaně změnil směr o obránce Jindru a k překvapení všech skončil v brance. - 0:1 Pro domácí to byla velmi studená sprcha, ale zbraně nesložili a bojovali dále. Kotaška, Kotrla a ani Krátoška neměli potřebné střelecké štěstí a stav zůstaval stejný. Pomalu se schylovalo k závěrečnému tlaku domácích, kdy si trenéři celku zpod Černé Věže vzali oddechový čas, aby rychle nakreslili schéma útoku v šesti hráčích, protože jejich poslední instance zůstala na střídačce. Bohužel pro Českobudějovické již závěrečný tlak nebyl tak silný, aby přinesl něco jiného, než nepovedenou střelu Šimánka. Po velmi šťastném zásahu zvítězili hráči HC Hamé nejtěsnějším rozdílem.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
48:38 Blaťák
Střely na branku
České
Budějovice
Hamé
Zlín
Vydarený4
Vak3
Sailer3
Kotaška3
Hudec2
Gřegořek1
Šimánek1
Brabenec1
Kotrla1
Hübl1
CELKEM20
Hamrlík6
Rachůnek3
Kristek2
Blaťák2
Špilár1
Nosek1
Zubíček1
Leška1
Vosátko1
Melenovský1
Okál1
CELKEM20
Statistika vhazování
České
Budějovice
Hamé
Zlín
Hübl12/20 - 60%
Vak10/17 - 58%
Brabenec7/13 - 53%
Krátoška3/6 - 50%
Šimánek1/2 - 50%
Sailer0/3 - 0%
CELKEM33/61 - 54%
Kristek3/4 - 75%
Kovář5/10 - 50%
Leška11/23 - 47%
Čech7/16 - 43%
Král2/8 - 25%
CELKEM28/61 - 46%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Hamé
Zlín
ROMAN TUREK
René Vydarený
Viktor Hübl
IGOR MURÍN
Jaroslav Kristek
Martin Hamrlík
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač, trenér HC České Budějovice: Samozřejmě nejsme spokojeni s výsledkem spokojeni, ale hráčům mohu vytknout pouze špatnou produktivitu. Hned na začátku jsme měli dát branku, protože proti stylu, jenž praktikuje Zlín se jinak hrát nedá. Dnes jsme si prohrát nezasloužili.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra HC Hamé Zlín:Bylo to hodně šťastné a utrápené vítězství, ale tři body mají stejnou váhu, jako bychom vyhráli 10:0, proto jsme maximálně spokojeni.

Sociální sítě

Motor dnes podal dominantní výkon a díky vítězství 8:1 z ledu Poruby si připsal další tři body do tabulky, které znamenají nový...

První zápas moravského tripu nás čeká v Ostravě proti Porubě. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání? #hcmotor #dnesnisestava...

60. narozeniny slaví bývalý útočník Motoru Jaroslav Pařízek, v A týmu hrál 1 sezonu, celkem 25 zápasů a zaznamenal 3 gólové...

45. narozeniny slaví trenér Motoru Václav Prospal. Jako hráč v ČB 2 sezony, 74 zápasů (52+89). Člen postupového týmu 2005.V NHL a...