ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.01.2006, Roman Šperňák

CEB-SPA 3:4 p.p. - Branky obránců v závěru přinesly bod

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Hokejistům z jihočeské metropole se ani na patnáctý pokus v řadě nepodařilo porazit pražskou Spartu. I přesto nepanovala po závěrečném hvizdu v Budvar aréně až zase taková skepse. Domácí totiž dokázali z nepříznivě se vyvíjejícího utkání vydolovat bod, když v 53. minutě vyrovnával Zdeněk Kutlák.
Budvar Aréna přivítala další zápas o místo v elitní osmičce a na jih Čech zavítal celek pražské Sparty. Jihočeši nabuzení dvoubodovým ziskem z ledu mistrovských Pardubic vlétli do zápasu skutečně z ostra a hned uvodní minuty naznačily, jak se bude celá první dvacetiminutovka vyvíjet. Po 28. vteřinách hry putoval za katr hostující Toman a nabídl tak svému soupeři dlouhou čtyř minutovou přesilovku. V té před Břízou doslova hořel led, a když časomíra odkrojila polovinu z délky trestu, tak po strop zaplněná hala poprvé zabouřila. Kutlák napřáhl od modré a ve zmatku před brankou přistrčil Sailer vyražený puk Viktoru Hüblovi a ten ho pohotově uklidil za záda gólmana. - 1:0 Sparta působila v úvodní třetině velmi ospalým dojmem a byli to Českobudějovičtí, kdo byl dříve u každého kotouče a střel v kolonce zápisu domácích utěšeně přibývalo a počet se zastavil až na konečných čtrnácti pokusech. Hosté proti tomu ohrozili Turka pouze třikrát a v té největší šanci byla nová akvizice v "rudém" dresu Jaroslav Hlinka, jenž nedokázal prostřelit ležícího brankáře. Dvanáctá minuta přinesla ještě jedno výrazné vzrušení v ochozech, když opět Marek Posmyk napřahoval od modré čáry a halou zazněl zvuk brankové konstrukce. I přes výraznou převahu mužstva z Jihočeské metropole skončila první část pouze jednobrankoým rozdílem.

V čase 20:01 vjely na ledovou plochu úpně jiné celky, než tam působily před přestávkou. Situace se úplně otočila a to bylo vidět i na počtu střel 3:14 po prostřední části. Třetinu otevřel svým nebezpečným pokusem Jaroslav Hlinka, jenž se ocitl sám v prostoru mezi kruhy a jeho tvrdé střele chyběly milimetry u levé tyčky. Sparta byla jak v úvodu, tak po celou třetinu jasně lepší a svou aktivitou si vynutila v páté minutě početní výhodu. Domácí tým se statečně bránil, soupeře do ničeho nepouštěl, ale devatenáct vteřin před koncem stejně nezabránil vyrovnání. Z rohu kluziště si před Turka vybruslil Hlinka, jeho střelu "The Large" vyrazil pouze před volného Josefa Straku jenž se štěstím a na dvakrát dostal puk do odkryté branky. - 1:1 Zklamání Jihočechů ze ztráty vedení ještě narostlo v následující minutě, kdy si vybral slabou chvilku domácí gólman. Jan Marek vyjel zpoza branky a Roman Turek mu nešťastně uvolnil prostor u tyčky a pro sparťanského ostrostřelce nebyl problém vsítit. - 1:2 Po tomto gólu hráči z města pod Černou Věží úplně odešli a jejich soupeř měl další šance k navýšení skóre a po sedmi minutách jednu z nich využil. Exbudějovický Martin Štrba našel přesnou přihrávkou od mantinelu Martina Chabadu a ten si doslova vychutnal brankáře a bekhendovou kličkou vsítil na tři jedna. Ačkoliv byla Budvar Aréna zaplněná po okraj a k vyčerpání kapacity chybělo jen málo, po celý zbytek druhé třetiny bylo slyšet pouze hostující hrstku fanoušků nebo pískání těch domácích, a když zrovna fanoučci nepískali, tak nebylo slyšet ani hlásek. Českobudějovičtí hokejisté frustrovaní jak z průběhu zápasu, tak i z nepřízně publika kupili další chyby a vrcholem jejich zmaru byla přesilovka pěti proti třem, ve které mohl jejich středočeský protivník třikrát skórovat. Roman Turek však podržel své spoluhráče a položil základ vyrovnání.

To přišlo v poslední části hry, ale předcházela mu další pasáž, která byla ne nepodobna té předchozí třetině. Borci od soutoku Vltavy a Malše vklouzli na led viditelně odhodláni se ještě poprat o výsledek, ovšem nemohli se přes dobře bránící obranu dostat. V 7. minutě mohl definitivně pojistit vítězství svého týmu Netík, jemuž v obranném pásmu přenechal puk Harant, avšak příslušník třetího sparťanského útoku nezvládl nástrahy jihočeského ledu a v nájezdu na Turka sám upadl a tudíž přišel o jedinečnou šanci zapsat se do listiny střelců. Nedáš, dostaneš se naplnilo v čase 49:55 a z nenápadné akce propálil Břízu od levého mantinelu Gřegořek - 2:3 a dal tak sobě i svým souputníkům impuls k ještě větší aktivitě, která nezůstala po dalších třech minutách bez odezvy. Hübl zachytil ve hře čtyř proti čtyřem touš v útočném pásmu a předložil ho najíždějícímu Zdeňku Kutlákovi a jeho pokus zapadl k tyčce dříve, než se tam dostal gólmanův beton. - 3:3 Ve zbylé době době pak zatlačili Jihočeši Spartu do obranného pásma a hostující tým mohl děkovat přízni štěstěny, že ani jedna ze střel mířících na branku se neocitla v síti. Buď tomu zabránil výborně chytající Bříza nebo chyběly potřebné centimetry. Utkání spělo do prodloužení a nic na tom nezměnila ani přesilovka Českobudějovických v posledních dvou minutách.

Ačkoliv řádná hrací doba prodloužení je pětiminutová, dnes se končilo brzy. ještě neuplinula ani minuta, když Harant upadl s pukem ve středním pásmu, kde si ho vzal Jaroslav Hlinka a předložil před branku Josefu Strakovi, pro něhož nebyl problém poslat ho do sítě marně se natahujícího brankáře a svým druhým gólem v zápase přisoudit Jihočechům první porážku v této herní situaci v sezóně.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
3:16 Hübl Kutlák Sailer
25:13 Straka Hlinka Kratěna
26:30 Marek Štrba Chabada
33:14 Chabada Štrba
49:55 Gřegořek Hudec Veselý
52:57 Kutlák Hübl
60:59 Straka Hlinka
Střely na branku
České
Budějovice
Sparta
Praha
Kutlák6
Gřegořek3
Vak3
Harant2
Posmyk2
Veselý2
Hübl2
Brabenec2
Kotaška1
Mucha1
Sailer1
Hudec1
CELKEM26
Hanzlík4
Straka4
Hlinka3
Marek3
Vykoukal2
Netík2
Černošek1
Ptáček1
Chabada1
Kratěna1
Štrba1
CELKEM23
Statistika vhazování
České
Budějovice
Sparta
Praha
Hudec1/1 - 100%
Hübl12/17 - 71%
Vak16/28 - 57%
Brabenec15/27 - 56%
Bělohlav3/7 - 43%
Sailer0/2 - 0%
Krátoška0/2 - 0%
CELKEM47/84 - 44%
Štrba12/19 - 63%
Netík6/12 - 50%
Chabada5/12 - 42%
Marek2/5 - 40%
Hlinka12/32 - 38%
Straka0/4 - 0%
CELKEM37/84 - 44%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Sparta
Praha
ZDENĚK KUTLÁK
Michal Hudec
Štěpán Hřebejk
MARTIN ŠTRBA
František Ptáček
Josef Straka
Statistiky: Tomáš Zetek a Tomáš Kučera.
Ohlasy po zápasu
Milan Kupka, asistent trenéra HC České Budějovice: Viděli jsme utkání dvou mužstev, ktera hrají bezprostředně o play- off a bohužel pro nás ho zvládl lépe soupeř a odváží si cenné dva body.

Marian Jelínek, asistent trenéra HC Sparta Praha: Viděli jsme nadprůměrné extraligové utkání, kdy oba dva týmy ukázali obě dvě tváře, tu doboru i tu špatnou. Nám první třetina připadal, jako bychom přiletěli z New Yorku a měli časový posun, protože to jak jsme se hýbali a jak jsme k utkání přistoupili nebylo dobré, ale kluci se vzpamatovali a druhá třetina byla v naší režii. Bohužel jsme nevydrželi hrát celých 60 minut, ovšem i přesto jsme s dvou bodovým ziskem spokojeni.

Fotogalerie
Sociální sítě

Ještě do zítra mají permanentkáři přednostní právo zakoupit si vstupenky na zápas s Plzní. Pokud nebudou tímto způsobem...

Do prodeje šly vstupenky na první zápas Generali Česká Cupu s Plzní. Kupovat mohou do omezeného hlediště prozatím jen...

Odložené utkání Generali Česká Cupu s @RytiriKladno se bude hrát v pondělí 17. srpna od 17:30.Už zítra začne prodej vstupenek na...

Před 100 lety se narodil Jan Homolka. V ČB 6 sezon, cca 30 zápasů, 18 gólů. Člen postupového týmu 1942. Jeho kariéru ovlivnila...

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Sparta Praha
ČEZ Motor Č. Budějovice