ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.01.2009, Michal Berg, David Lukeš

CEB - PCE 2:3 - Gulašovy góly na Pardubice nestačily

Č. B u d ě j o v i c e - Dvě branky do sítě Jána Lašáka vstřelil útočník Milan Gulaš. Mohl přidat i třetí branku, ale puk po jeho střele v 55. minutě skončil jen na tyči Lašákovy branky. To už Pardubice po dvou vyrovnaných třetinách vedly 3:2, když Havíř a Nakládal otočili průběh zápasu. V poslední třetině se hráči Mountfieldu snažili o vyrovnání, ale buď jím nepřílo štěstí, jako při zmíněné tyči Gulaše, nebo byl proti skvěle chytající Lašák.

Zápas začal pro domácí podobně jako ten minulý v Budvar Aréně. Už v čase 1:37 vyjel z rohu Milan Gulaš, dostal se kličkou na kruh a poslal puk na Lašáka. Nahození mladého Jihočecha skončila po sérii tečí za čárou. Dobrou práci odvedl při prvním gólu utkání na brankovišti Duda, který clonil slovenskému gólmanovi - 1:0. Hosté se dožadovali odpískání hry v brankovišti v podání Dudy, ale u sudího Fraňa neuspěli.

Tenhle moment rozlil mnoho zlé krve mezi oba týmy. Pardubičtí hodně přitvrdili a odnesl to nejprve Toman, který musel odejít na pošetřovnu, a pak také Diavid Kuchejda, jenž zamířil s ošklivým zraněním kolene rovnou na vyšetření do nemocnice. Domácí byli v úvodu duelu aktivnější a Moeller poprvé ohrozil gólmana Kováře až v 9. minutě. Moeller počáteční tlak soupeře už po gólu ustál a hra se postupně začala srovnávat. Brzy se srovnalo i skóre. V 15. minutě se trefil Petr Koukal, když tečoval Nakládalovu střelu za Kovářova záda - 1:1. První třetina skončila smírně 1:1.

Druhá část začala vyloučením Veselého a dvojnásobnou výhodou hostů. 46 sekund přesilovky pět na tři Moeller nevyužil, ale v dohrávané výhodě už před Kovářem zahřmělo. Nakládal si najel od modré na "zadní" tyčku, ale jeho pokus proletěl těsně nad horní tyčkou. Hned poté ujížděl Veselý z trestné lavice, ale chyběla mu rychlost. Lašák jeho pokus snadno kryl. Domácí to nemuselo mrzet, neboť se mohli radovat hned poté. Ve 24. minutě zavařila hutnou kaši v útočném pásmu Dudova formace a na konci tlaku byl u levé tyče Milan Gulaš, který doklepl puk do odkryté branky - 2:1.

Hra ani náhodou neztratila tempo a téměř vyprodaná hala stále sledovala nadprůměrný zápas. Perné chvilky si hosté zažili ve 32. minutě při vyloučení Nakládala. Duda propasíroval zpoza branky puk do brankoviště za záda Lašáka. Pár vteřin si kus gumy laškovně poskakoval po brankové čáře, aby ho nakonec hosté dokázali odpálit do bezpečí. Psychicky odolné hosty to nezaskočili a ke konci druhé třetiny hrozili zase oni. Před druhou sirénou se do zakončení prodral Jan Kolář I a vzápětí Petr Čáslava, ovšem Jakub Kovář si připsal dva perfektní zákroky.

Do třetí třetiny nastoupil lépe nabuzený MOUNTFIELD. Už v její 18. vteřině orazítkoval tyč Lašákovy branky Toman. Vzápětí ale na druhé straně upaloval sám na Kováře Jan Starý, zakončení se mu ale nepovedlo. Dramatickou zápletku přinesla až 47. minuta a to poněkud nenápadně. Do útočné třetiny vlétl Petr Koukal, vybídl křížně Davida Havíře, který překonal Kováře, jenž se v tu chvíli přesouval a nedokázal dostatečně zareagovat - 2:2.

Kdo čekal údržboval čekanou na prodloužení, zle se mýlil. Odpovědí na vyrovnání hostů byl otevřený hokej. Nejprve nechal vyniknout Lašáka Melichárek, vzápětí na druhé straně Rákos Kováře. Klíčový moment se nakonec na svět vynořil v 53. minutě. Tlak Moelleru vyplnění ostřelováním Kovářovy branky ukončil přesnou ranou do odkryté jihočeské svatyně Jakub Nakládal - 2:3. To byla těžká rána do sebevědomí Jihočechů, ti přesto napnuly zbytky sil k vyrovnání.

Zpytují svědomí zejména za čas 53:55, kdy Gulaš po výborném vybídnutí Dudy v nájezdu trefil jen tyč a z následné dorážky ze dvou metrů nedokázal Lašáka překonat Toman. Ten trefil jen fantasticky vymrštěnou lapačku ležícího brankáře hostí. Hra ubíhala za narůstajícího tlaku MOUNTFIELDU samospádem do posledních minut. V těch se paradoxně dostali do zakončení hosté, neboť Jihočeši vrhli vabank všechno do útoku. Přestože Pivko a Semorád ujížděli v posledních vteřinách sami na Kováře, pohnout skóre už nedokázali. Moc je to mrzet nemuselo, neboť Pardubičtí, byť mají již play-off prakticky zajištěné, odehráli zápas ve vysokém tempu, a nakonec se k nim i štěstí otočili čelem. Z jihu Čech si tak odvážejí všechny tři body.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
1:37 Gulaš Duda
14:46 Koukal Nakládal
23:03 Gulaš Melichárek Duda
46:08 Havíř Koukal Kolář
52:21 Nakládal Kolář
Střely na branku
MOU PCE
Mucha6
Vydarený5
Hudec5
Toman5
Gulaš4
Melichárek4
Sičák3
Gřegořek3
Kůrka2
Ptáček2
Huml1
Veselý1
Šimánek1
Hřebejk1
CELKEM43
Starý4
Cetkovský4
Píša4
Snopek2
Koukal2
Kolář2
Pivko2
Somík1
Blažek1
Čáslava1
Nahodil1
Zahradník1
Havíř1
Nakládal1
Semorád1
CELKEM28
Statistika vhazování
MOU KVA
Vak22/27 - 85%
Huml14/27 - 55%
Hudec1/2 – 50%
Melichárek1/2 - 50%
Duda6/15 - 40%
Veselý2/5 - 40%
Šimánek1/3 - 33,3%
CELKEM47/81 - 58%
Blažek13/24 - 54%
Koukal12/26 - 46%
Semorád7/16 – 43,8%
Cetkovský2/7 - 43%
Starý1/6 - 16%
Zahradník0/2 - 0%
CELKEM34/81 - 42%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD Pardubice
MILAN GULAŠ
Milan Toman
Radek Duda
JÁN LAŠÁK
Petr Koukal
Jakub Nakládal
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil, trenér HC MOUNTFIELD: "Vyšel nám vstup do zápasu, měli jsme dobrý pohyb a zaslouženě šli do vedení. Ve druhé třetině jsme trochu lehkovážně propásli některé šance a začali vyrábět chyby, ve kterých jsme pokračovali i ve třetím dějství a nabídli tím soupeři možnost otočit výsledek. Trochu se nám lepila smůla na hokejky, několikrát se puk točil v pardubickém brankovišti."

Václav Sýkora, HC Moeller Pardubice: "Čekali jsme smršť ze strany soupeře a to se potvrdilo. Při vedoucím gólu Budějovic jsme však cítili křivdu, podle nás tam byl faul na gólmana a postavení útočícího hráče v brankovišti. Zápas gradoval ve třetí třetině, domácí měli tlak a my se spoléhali na protiútoky. Jsme rádi, že se nám podařilo otočit stav, mužstvo bojovalo a podržel nás gólman Lašák."

Sociální sítě

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...