02.02.2014, Michal Heřman

Motor hostí Benátky. Bude to souboj dvou rozjetých týmů

České Budějovice - Budvar aréna bude již v pondělí hostit další prvoligový zápas, ve kterém se ČEZ Motor České Budějovice utká s farmou extraligového Liberce – Benátkami nad Jizerou. Půjde o zápas, ve kterém proti sobě nastoupí dvě rozjeté mašiny. Benátky vyhrály za tři body posledních pět zápasů, Motor tři. Utkání začíná v 17:30, vstupenky lze zakoupit ON-LINE.

O soupeři: HC Benátky nad Jizerou

Založen: 1933
Stadion: Zimní stadion města Benátky nad Jizerou (kapacita 1700 diváků)

Sestava z posledního zápasu

Schwarz – Ulrych, Říha, Jánošík, Kajínek, Pabiška, Niko – Bárta, Plodek, Jonák – Vařecha, Skořepa, Kica – Špaček, Skalický, Krejčík – Dlouhý, Mikyska, Klimt.

Benátky udělaly za uplynulých pět zápasů nejen krok, ale spíš pořádný skok, aby postoupily do play-off a uzavřely tak osmičku nejlepších týmů. Postupně totiž zdolaly Havířov 9:1, Most 8:1, Ústí 5:2, Mladou Boleslav 3:1 a Olomouc 4:0! Po šestačtyřicátém kole mají na kontě 65 bodů a drží slušný náskok na své pronásledovatele. Deváté Ústí i desátý Šumperk ztrácí 9 bodů.

Pondělní soupeř Motoru ale nemyslí jen na udržení osmého místa. Chce se pokusit ještě ohrozit týmy před ním. Teoreticky mohou Benátky zaútočit až na páté Litoměřice, které mají o sedm bodů více. Benátky přijedou na jih Čech povzbuzeni výhrami na ledě Mladé Boleslavi a doma s Olomoucí. To by mělo být pro Motor až dostatečným upozorněním, že zápas nebude vůbec lehký.

Trenér Benátek Filip Pešán po utkání s Olomoucí pro klubový web uvedl: „Dnešní zápas byl trochu jiný oproti těm předchozím, kdy jsme soupeře, troufnu si tvrdit, přehrávali. Proti Olomouci jsme dvě třetiny tahali za kratší konec. Nebyli jsme schopni najít recept na pohyb a důraz hostujícího mužstva. Co jsme neztratili, byla bojovnost a obětavost, neboť jsme spoustu střel zablokovali a také jsme dohrávali souboje. Chtěli jsme též pomoct našemu brankáři Marku Schwarzovi. Úvodní branka nás povzbudila. Ve třetí třetině jsme byli lepší, právě v ní jsme převzali otěže utkání.“

Zaostřeno na: Vzájemné zápasy sezony 2013/2014

Tři zápasy a pouze jeden bod. To je bilance Motoru se Středočechy v letošní sezoně. První zápas rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých neuspěli Kotalík, Posmyk a Melka. Motoru pak nevyšel domácí zápas, ve kterém se střílely branky až ve třetí třetině. Benátky daly dva góly, kdežto za Motor se prosadil jen Šachl. I třetí zápas byl hodně vyrovnaný, dramatický a skončil prohrou Jihočechů o jednu branku. Budějovice vyhrály úvodní třetinu 2:1, když se trefili Skuhravý a Kasík. Jenže Benátky ve druhé části dvěma góly stav otočily a ve třetí třetině ho udržely. Vzájemná bilance hovoří pro Benátky, ale je čas ji upravit výhrou Motoru.

Analýza: Výhra Středočechů nad Mladou Boleslaví a Olomoucí

Vyhrát na ledě první Mladé Boleslavi a poté i porazit v domácí hale druhou Olomouc se nepodaří každému. Benátky to ale v uplynulých dvou kolech dokázaly a proč? Pojďte si rozebrat tři hlavní důvody.

1. Touha po play-off…
… Benátky bojují o play-off a potřebují každý bod. Proti favoritům se chtěli hráči vytáhnout a udělali pro vítězství více. Mladá Boleslav i Olomouc mají své jisté a do zápasu navíc nemusely jít se 100% koncentrací.

2. Absence Davida Výborného, Lukáše Pabišky a Michala Broše…
… Mladé Boleslavi chyběli pro zápas s Benátkami elitní hráči Výborný, Pabiška či Vrbata. V zápise o utkání sice figuruje Michal Broš, který ale po první třetině odstoupil. V produktivitě se to pochopitelně projevilo a možná to i ukázalo fakt, že Boleslav nemusí být týmem, který se může spolehnout i na další hráče.

3. Brankář Liberce Marek Schwarz…
… Benátky jsou farmou Liberce a díky tomu vypomáhá Středočechům brankář Marek Schwarz. A právě on chytal jak v Boleslavi, tak i s Olomoucí. Celkem na něj šlo 64 střel, ze kterých pustil pouze jeden gól.

47. kolo: ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou

pondělí 3. 2. 2014, 17:30
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Jihočeši jsou podobně jako Severočeši na vítězné vlně a rozhodně ji nechtějí ukončit. Naopak. Benátky sice mají formu, ale ta musí někdy skončit. Jedno je jisté. Vyhrát může jen jeden a Motor udělá vše pro to, aby tři body zůstaly doma. Pomoct by mu měly dvě venkovní výhry – v Litoměřicích (2:3) a Jihlavě (2:3) – plus domácí kanonáda s Berounem (6:0).

Halmoši – Pavlíček, Novák, Chmelíř, Vráblík, Kasík, Platil – Boháč, Pajič, Kotalík – Pšurný, Melka, Rob – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Ferebauer, Šperger.