ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.01.2020, Adam Pavlíček

LIT - CEB 0:3 - S čistým kontem! Motor vynuloval soupeře z Litoměřic

Nabitý program pro českobudějovické hokejisty pokračoval zápasem proti litoměřickým kallišníkům. Motor v každé třetině svému soupeři nasázel jednu branku a severočeského soupeře po výsledku 3:0 obral o všechny tři body. Vítěznou branku jihočeskému klubu obstaral Martin Beránek, když se trefil již ve třetí minutě.

Hosté do zápasu vlétli, z čehož pramenil i úvodní gól. Martin Beránek si vybruslil do pravého kruhu a střelou přes obránce již ve druhé minutě překonal Adama Berana. O pár chvil později měl velkou příležitost i Martin Novák, na kterého zívala prázdná branka. Jihočeský útočník se ale nestihl zorientovat a kališníci poslali kotouč do bezpečí. V polovině první třetiny se do úniku dostal Matěj Beran, ten zkoušel překonat Kloučka střelou, avšak trefil pouze tyč. Minutu před sirénou si Michnáč obhodil obránce a z mezikruží vyslal nebezpečný pokus na Berana. Litoměřický brankář si jeho střelu pohlídal a zlikvidoval.

V úvodu prostřední části hry se v dobré šanci ocitl Jícha, který z bezprostřední blízkosti zkoušel zasunout kotouč za Kloučka, hostující brankář byl ale pozorný. O pár minut později se ale skupinka Jihočeských fanoušků mohla radovat podruhé. David Gilbert obdržel kotouč na modré čáře a svou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Na začátku poslední periody se v šanci objevil znovu aktivní Beránek. Beran byl však pozorný a nebezpečí zažehnal. Vzápětí to zkoušel na druhé straně i Helt, jenž těsně přestřelil hostující branku. V 50. minutě vyslal nebezpečný projektil Suchánek, domácí gólman byl pozorný a jeho pokus zlikvidoval. O pár chvil později to v oslabení zkoušel Doležal, který se protlačil až před domácího brankáře a pokoušel se dotlačit kotouč do klece, avšak neúspěšně. Stadion to v závěru zkoušel v šesti a Motor to dokázal potrestat, když se do prázdné branky trefil Vít Christov.

Ohlasy po zápasu

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Budějovice jsou favorit soutěže a adept na extraligu. A to v zápase také potvrdily. Já jsem přesvědčený o tom, že si zaslouží postoupit, protože to je vynikající tým. My se v poslední době trápíme v produktivitě. Po polovině soutěže jsme byli právě po Motoru nejproduktivnější tým a teď máme problém vstřelit branku. Jsme rádi, když dáme jednu dvě. Teď jsme nedali žádnou. Musíme zapracovat na klidu v koncovce a na větším důrazu. Do toho nás provázejí zbytečné fauly, které jsou hloupé, protože jsou ve středním a útočném pásmu. Toho se musíme vyvarovat, protože nemáme důvod být pod tlakem, máme hodně bodů a dostali jsme se do horní skupiny, což se před sezonou nečekalo. Proto nemám dojem, že bychom měli být z něčeho nervózní.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Zápas s nulou na ledě soupeře, který se trápí, čehož jsme si byli vědomi a chtěli jsme toho využít. A to se nám povedlo. Chtěli jsme eliminovat jeho útočnou sílu. V první třetině jsme párkrát ztratili kotouč ve středním pásmu, ale postupně jsme se zlepšovali. Navíc nám výborně zachytal brankář. Za další výhru jsme rádi."

Sociální sítě

Tak tenhle duel měl snad všechno! Emoce, góly ve stejném počtu hráčů na ledě, v přesilovkách i v oslabení! Motor sice v tomto...

Druhý zápas moravského tripu odehrajeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #HAVvCEB

Druhý zápas moravského tripu odehrajeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #HAVvCEB

Retro zápas už se blíží, těšit se na něj můžete už v úterý. Na dobové černobílé fotografii se díky grafické úpravě můžete...

×
×
Dnes v 16:45 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav